Pogoda na jutro - wtorek 26.09. Mglista noc, w dzień do 27 stopni

Autor:
as
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro, czyli na wtorek 26.09. Nocne godziny przyniosą nam na ogół pochmurne niebo, jednak chmur nie będzie dużo. Lokalnie widzialność mogą ograniczać mgły. W dzień w całym kraju zapanuje korzystny biomet, a na termometrach zobaczymy od 22 do 27 stopni Celsjusza.

Pogoda na noc

W nocy w całym kraju wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie, a lokalnie mogą snuć się mgły. Termometry wskażą od 8 stopni Celsjusza w północno-wschodniej Polsce do 15 st. C w centrum kraju. Powieje słaby wiatr z południowego wschodu.

Prognoza pogody na noc z poniedziałku na wtorek
Prognoza pogody na noc z poniedziałku na wtorektvnmeteo.pl
SPRAWDŹ

Pogoda na 16 dni

Pogoda na jutro - wtorek 26.09

Wtorek w Polsce okaże się na ogół pogodny, ale na północy i zachodzie kraju na niebie pojawi się więcej chmur. Na termometrach zobaczymy od 22 st. C na Kaszubach i Suwalszczyźnie, przez 26 st. C w centralnej Polsce, do 27 st. C na Podkarpaciu i w Małopolsce. Wiatr będzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany.

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie od 60 do 70 procent, z czego najwyższa spodziewana jest na północy kraju. W większości regionów odczujemy komfort termiczny, tylko w północnej Polsce będzie ciepło. Warunki biometeorologiczne okażą się korzystne we wszystkich regionach.

Warunki biometeorologiczne we wtorek
Warunki biometeorologiczne we wtorektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Niebo nad Warszawą będzie w nocy pogodne. Temperatura minimalna wyniesie 14 st. C. Powieje słaby wiatr z południowego wschodu. Na barometrach zobaczymy o północy 1014 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Wtorek w Warszawie przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą 26 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie w południe osiągnie 1012 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Noc w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zapowiada się pogodnie. Na termometrach zobaczymy minimalnie 9 st. C. Południowo-wschodni wiatr okaże się słaby. O północy barometry pokażą 1027 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu czeka wtorek z dużym i umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 22 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu. W południe zobaczymy na barometrach 1025 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem pogodnego nieba. Termometry wskażą minimalnie 13 st. C. Powieje słaby wiatr południowo-wschodni. Ciśnienie wyniesie o północy 1015 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

We wtorek w Poznaniu prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy do 25 st. C. Południowo-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Barometry wskażą w południe 1012 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Nocą we Wrocławiu niebo będzie pogodne. Temperatura minimalna wyniesie 13 st. C. Wiatr z południowego wschodu będzie słaby. O północy zobaczymy na barometrach 1010 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

We Wrocławiu aura we wtorek przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie. Termometry pokażą maksymalnie 25 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1008 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Nocą w Krakowie spodziewane jest raczej pogodne niebo. Na termometrach zobaczymy minimalnie 14 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby wiatr. O północy barometry pokażą 999 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W Krakowie wtorek upłynie pod znakiem słońca. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie maksymalnie do 27 st. C. Wiatr z południowego wschodu okaże się słaby i umiarkowany. Na barometrach zobaczymy w południe 997 hPa.

Warunki drogowe we wtorek
Warunki drogowe we wtorektvnmeteo.pl

Autor:as

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Zimowa aura w Polsce mocno daje się we znaki. Ostatnie godziny upłynęły nam pod znakiem dużych opadów śniegu oraz znacznego spadku temperatury. O poranku na północnym wschodzie odnotowano kilkunastostopniowy mróz. Według synoptyków IMGW "ostatnia doba była jak na koniec listopada znacznie poniżej normy". Sytuacja na drogach jest ciężka, drogowcy walczą o utrzymanie przejezdności.

Sypie i będzie sypać. Trudna sytuacja drogowa w kilku regionach

Sypie i będzie sypać. Trudna sytuacja drogowa w kilku regionach

Autor:
ps
Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Władze w zachodnich Niemczech wezwały we wtorek mieszkańców do pozostania w domach, ostrzegając przed intensywnymi opadami śniegu. Niebezpieczne warunki pogodowe przyczyniły się do licznych wypadków drogowych, w których dwie osoby zginęły. Z samochodów na zablokowanych drogach ewakuowani zostali uwięzieni kierowcy.

Niemcy zmagają się z groźną pogodą. Ewakuacja kierowców, liczne wypadki i alerty w całym kraju

Niemcy zmagają się z groźną pogodą. Ewakuacja kierowców, liczne wypadki i alerty w całym kraju

Autor:
ps
/ prpb
Źródło:
Reuters, zdf.de

Intensywne opady śniegu możliwe są we wtorek w kilku województwach. Na Dolnym Śląsku pokrywa śnieżna wzrośnie nawet o 25 centymetrów. Obowiązują alerty wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W części kraju niebezpieczeństwo na drogach będzie stwarzać gołoledź, przed czym również ostrzega IMGW.

Spadnie nawet 25 centymetrów śniegu. Alerty IMGW

Spadnie nawet 25 centymetrów śniegu. Alerty IMGW

Autor:
anw,ps,as/dd
Źródło:
IMGW

W pobliżu miejscowości Gerik w Malezji samochód osobowy potrącił słoniątko, które wraz ze stadem przechodziło przez drogę. Pozostałe osobniki w odpowiedzi zaatakowały pojazd i zaczęły go deptać. Autem podróżowały trzy osoby.

Słonie podeptały samochód. Stanęły w obronie potrąconego słoniątka

Słonie podeptały samochód. Stanęły w obronie potrąconego słoniątka

Autor:
jdw//az
Źródło:
CNN

Ukraińskie władze poinformowały we wtorek o kolejnych ofiarach śmiertelnych śnieżyc i wichur. Zginęło co najmniej 10 osób. Najtrudniejsza sytuacja panuje w obwodzie odeskim, gdzie kilkaset wsi pozostaje bez prądu. We wtorek przewidywane są kolejne intensywne opady śniegu i deszczu.

Kilkaset wsi odciętych, rośnie liczba ofiar śmiertelnych. Tragiczne skutki ataku zimy i wichur w Ukrainie

Kilkaset wsi odciętych, rośnie liczba ofiar śmiertelnych. Tragiczne skutki ataku zimy i wichur w Ukrainie

Aktualizacja:
Autor:
ps
/ prpb
Źródło:
PAP, Reuters

Mieszkańców położonej na Adriatyku i należącej do Chorwacji wyspy Loszinj terroryzują szakale. Ich obecności nigdy wcześniej nie notowano na tym obszarze - podała w poniedziałek chorwacka telewizja HRT. Właściciele gospodarstw rolnych obawiają się o bezpieczeństwo swoje i zwierząt hodowlanych.

"Po wyspie krążą historie o nocnym wyciu szakali. Teraz sytuacja jest jasna"

"Po wyspie krążą historie o nocnym wyciu szakali. Teraz sytuacja jest jasna"

Autor:
ps
Źródło:
PAP

W Bieszczadach ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Z godziny na godzinę przybywa śniegu, a w niektórych miejscach leży go już 90 centymetrów.

W Bieszczadach mogą schodzić lawiny. Ostrzeżenie dla turystów

W Bieszczadach mogą schodzić lawiny. Ostrzeżenie dla turystów

Autor:
ps
Źródło:
PAP

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego szukają turysty, który samotnie wyruszył na szlak z zamiarem wejścia na Czerwone Wierchy. Od soboty nie ma z nim kontaktu. Znaleziono auto mężczyzny zaparkowane przy wyjściu do Doliny Kościeliskiej.

Samotnie wyruszył na szlak i do tej pory nie wrócił. Poszukiwania turysty w Tatrach

Samotnie wyruszył na szlak i do tej pory nie wrócił. Poszukiwania turysty w Tatrach

Autor:
mm/
tam
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Pogoda na dziś: wtorek 28.11 będzie śnieżny w części kraju. Termometry wskażą od -4 do 2 stopni Celsjusza. Wiatr chwilami będzie się wzmagał. Odczujemy zimno, a biomet wszędzie zapowiada się niekorzystny.

Pogoda na dziś - wtorek 28.11. Kilkustopniowy mróz, opady w części kraju

Pogoda na dziś - wtorek 28.11. Kilkustopniowy mróz, opady w części kraju

Autor:
/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl

Nadchodzące dni upłyną pod znakiem zimowej aury. Temperatura w części kraju będzie utrzymywać się poniżej zera - miejscami w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy na termometrach -5 stopni Celsjusza. Dosypie śniegu, lokalnie dość sporo.

Mróz nie odpuści, a śniegu dosypie. Pogoda na 5 dni

Mróz nie odpuści, a śniegu dosypie. Pogoda na 5 dni

Autor:
dd
Źródło:
tvnmeteo.pl

Strefa intensywnych opadów śniegu nawiedziła kraje położone na Półwyspie Bałkańskim oraz Rumunię i Mołdawię. W niedzielę około 800 tysięcy gospodarstw domowych było w Bułgarii pozbawionych prądu. W Serbii również mocno sypnęło. W kilku miejscowościach wprowadzono stan wyjątkowy.

Tę część Europy przykrywa gruba warstwa śniegu. Miejscami wprowadzono stan wyjątkowy

Tę część Europy przykrywa gruba warstwa śniegu. Miejscami wprowadzono stan wyjątkowy

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, ENEX, vesti.bg, Radio Romania, adevarul.ro

Już wkrótce nocami temperatura będzie spadać poniżej -10 stopni. Co jeszcze czeka nas w pogodzie na końcu listopada i w pierwszej połowie grudnia? Sprawdź długoterminową prognozę pogody.

Pogoda na 16 dni: inwazja mroźnego powietrza

Pogoda na 16 dni: inwazja mroźnego powietrza

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl

Poniedziałek w chorwackiej części Dalmacji powitał kierowców opadami śniegu, pierwszymi tej jesieni w tym regionie. Nie był to jednak miły początek tygodnia - kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami.

Chorwacja. Pierwszy śnieg w Dalmacji sprawił trudność kierowcom

Chorwacja. Pierwszy śnieg w Dalmacji sprawił trudność kierowcom

Autor:
/dd
Źródło:
ENEX, zagorje-international.hr

W ciągu ostatnich dwóch dni, z powodu uderzeń piorunów zginęło 24 mieszkańców indyjskiego stanu Gudźarat. Lokalne władze podały, że kilkadziesiąt osób zostało też rannych.

Indie. 24 ofiary śmiertelne uderzeń piorunów

Indie. 24 ofiary śmiertelne uderzeń piorunów

Autor:
anw/
tam
Źródło:
Reuters

Labrador o imieniu Reqs pracował przez 11 lat dla straży pożarnej w hrabstwie Hertfordshire we wschodniej Anglii. Po wielu latach służby czworonóg otrzymał order zasługi PDSA. Jak poinformowała brytyjska telewizja BBC, Reqs był najdłużej pracującym psem strażackim w Wielkiej Brytanii, zanim w lipcu bieżącego roku przeszedł na emeryturę.

Labrador z orderem. Przez 11 lat pracował dla straży pożarnej

Labrador z orderem. Przez 11 lat pracował dla straży pożarnej

Autor:
anw
Źródło:
CNN, PAP

Podwodna góra została odkryta niedaleko wybrzeży Gwatemali. Ma ona 1600 metrów wysokości i zajmuje powierzchnię 14 kilometrów kwadratowych. Jak tłumaczą badacze, mapowanie dna morskiego pozwoli nam lepiej poznać procesy zachodzące głęboko w oceanie.

Na morskim dnie kryła się góra dwa razy wyższa niż Burdż Chalifa

Na morskim dnie kryła się góra dwa razy wyższa niż Burdż Chalifa

Autor:
as
Źródło:
Schmidt Ocean Institute

Etna wyrzuciła z siebie kolejną malowniczą falę lawy. Sycylijski wulkan rozświetlił w niedzielę niebo nad Katanią. Jak przekazał włoski Krajowy Instytut Geofizyki i Wulkanologii, aktywność wulkaniczna w południowo-wschodnim kraterze wytworzyła również niewielkie ilości popiołu.

Etna zrobiła oszałamiający spektakl

Etna zrobiła oszałamiający spektakl

Autor:
as
Źródło:
INGV, tvnmeteo.pl

Nandu, ptak przypominający strusia, uciekł z prywatnej posesji w powiecie świdnickim (województwo dolnośląskie). Chociaż zwierzę nie jest niebezpieczne, jego schwytanie to niezwykle skomplikowany proces - potrafi ono niezwykle szybko biegać. Koordynująca akcję fundacja zaapelowała do mieszkańców o pomoc.

Od tygodnia szukają nandu na Dolnym Śląsku. Jego schwytanie "graniczy z cudem"

Od tygodnia szukają nandu na Dolnym Śląsku. Jego schwytanie "graniczy z cudem"

Autor:
as/dd
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

A23a, największa góra lodowa świata, opuszcza Antarktydę. Lodowy blok, niemal osiem razy większy od Warszawy, po trzech dekadach zaczął dryfować ku wodom Atlantyku. Jego ogrom pokazuje nagranie, które naukowcy wykonali podczas środowej wyprawy.

Największa góra lodowa świata nabiera rozpędu. Zobacz kolosa na nagraniu

Największa góra lodowa świata nabiera rozpędu. Zobacz kolosa na nagraniu

Autor:
ps/dd
Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Słupy świetlne pojawiły się na małopolskim niebie w czwartkową noc. To efektowne zjawisko możemy zaobserwować szczególnie w mroźne noce, głównie w północnej Europie. Co jest jego przyczyną?

Świetlne filary wystrzeliły w niebo

Świetlne filary wystrzeliły w niebo

Autor:
as/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl, Polscy Łowcy Burz

Amaterasu, wysokoenergetyczna cząsteczka promieniowania kosmicznego, została wykryta przez naukowców. Niosła ona ze sobą miliardy razy więcej energii niż zjonizowane atomy zorzy polarnej. Naukowcy nie mają pojęcia, jakie zjawisko mogło być źródłem cząstki niosącej aż tyle energii, ani gdzie właściwie do niego doszło.

Do Ziemi dotarła wysokoenergetyczna cząstka. "Nie istnieje konwencjonalne wyjaśnienie tego zjawiska"

Do Ziemi dotarła wysokoenergetyczna cząstka. "Nie istnieje konwencjonalne wyjaśnienie tego zjawiska"

Autor:
as/dd
Źródło:
CNN, THEU

Zima wkroczyła do Polski i na razie nigdzie się nie wybiera. Będzie robić się coraz chłodniej i do śniegu i trudnych warunków drogowych trzeba będzie się przyzwyczaić. Szczególnie zimno zapowiada się przełom listopada i grudnia. O najnowszych prognozach pogody pisze synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Będzie zima? Co przyniosą kolejne tygodnie

Będzie zima? Co przyniosą kolejne tygodnie

Autor:
Arleta
Unton-Pyziołek
Źródło:
tvnmeteo.pl

Znak ostrzegający przed przechodzącymi przez ulicę gęsiami został ustawiony w północno-zachodniej Anglii. Stworzono go dla dobra ptaków - niedawno doszło do poważnego wypadku z ich udziałem. Jak podkreślili mieszkańcy miejscowości, gdzie stanęło nietypowe oznaczenie, obserwacja gęsi dostarcza im sporo radości.

Znak ostrzegający przed... gęsiami. Postawiono go po poważnym wypadku

Znak ostrzegający przed... gęsiami. Postawiono go po poważnym wypadku

Autor:
as
Źródło:
PAP, BBC

Podczas leśnych spacerów warto uważnie się rozglądać. Można obecnie natknąć się bowiem na efektownie wyglądające zjawisko. Chodzi o "lodowe włosy".

"Dosyć rzadko spotykane zjawisko". Można zobaczyć je teraz

"Dosyć rzadko spotykane zjawisko". Można zobaczyć je teraz

Autor:
ps
Źródło:
Lasy Państwowe, tvnmeteo.pl

Na Islandii nadal obowiązuje stan nadzwyczajny w związku z możliwym wybuchem wulkanu na półwyspie Reykjanes na południowo-zachodnim krańcu wyspy, choć ryzyko erupcji maleje ze względu na spadek aktywności sejsmicznej - przekazały w piątek miejscowe służby. Według władz, z powodu uszkodzeń budynków i dróg na skutek wstrząsów mieszkańcy ewakuowanego miasta Grindavik będą mogli wrócić do domów dopiero za kilka miesięcy.

Miną miesiące, zanim będą mogli wrócić do domów

Miną miesiące, zanim będą mogli wrócić do domów

Autor:
ps
Źródło:
PAP, Reuters,, tvnmeteo.pl

Mieszkańcy tajwańskiego miasta Keelung znaleźli na brzegu mola dla wędkarzy siedem niebieskich smoków. Nie są to - jak sugeruje nazwa - latające, ziejące ogniem stworzenia, ale morskie ślimaki. Ostatni raz były tu widziane 10 lat temu.

Niebieskie smoki na tajwańskim molo. Ostatni raz były tu widziane 10 lat temu

Niebieskie smoki na tajwańskim molo. Ostatni raz były tu widziane 10 lat temu

Autor:
anw
Źródło:
ENEX, News.tvbs.com.tw

Rakieta, której fragment uderzył w powierzchnię Księżyca w marcu 2022 roku, została wystrzelona przez Chiny. Najprawdopodobniej znajdował się w niej nieujawniony ładunek - wynika z najnowszych ustaleń amerykańskich naukowców. Uderzenie rakiety w Księżyc spowodowało wówczas powstanie niezwykłego, podwójnego krateru. Chiny konsekwentnie zaprzeczają, że za zderzenie z Księżycem odpowiadała ich rakieta.  

Chińska rakieta, która uderzyła w Księżyc, miała ukryty ładunek. Nowe ustalenia Amerykanów

Chińska rakieta, która uderzyła w Księżyc, miała ukryty ładunek. Nowe ustalenia Amerykanów

Autor:
jdw//mm
Źródło:
Live Science, TVN24.pl

Zastępcy szeryfa amerykańskiego hrabstwa Columbia przeprowadzili nietypową akcję ratunkową. Pomogli jeleniowi zaplątanemu w drut kolczasty. Zwierzę uwięzione było wokół drzewa przez co najmniej dwa dni.

Jeleń zaplątany w drut kolczasty. Akcja ratunkowa w stanie Wisconsin

Jeleń zaplątany w drut kolczasty. Akcja ratunkowa w stanie Wisconsin

Autor:
anw
Źródło:
upi.com

Na rzece Jamuna w północnych Indiach pojawiła się toksyczna, biała piana – wynika z zarejestrowanego we wtorek nagrania. Za jej formowanie odpowiada nagromadzenie ścieków oraz odpadów przemysłowych. Toksyczna piana pokryła rzekę tuż przed obchodami hinduistycznego święta, w trakcie którego wierni zanurzają się w wodach tej rzeki.  

Toksyczna piana pokryła rzekę niczym kra. Ludzie i tak weszli do wody

Toksyczna piana pokryła rzekę niczym kra. Ludzie i tak weszli do wody

Autor:
jdw//mm
Źródło:
Reuters, CNN, Hindustan Times, tvn24.pl