Pogoda na jutro - wtorek 22.02. Mokry śnieg i deszcz ze śniegiem, wiatr nie tak silny

Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda we wtorek 22.02 przyniesie duże zachmurzenie z opadami mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem. Wiatr też się pojawi, ale nie będzie wiał tak silnie jak w ostatnich dniach. Na termometrach zobaczymy do sześciu stopni.

Pogoda na noc: pochmurno z większymi przejaśnieniami. Na południowym wschodzie kraju na ogół padać nie powinno. Na pozostałym obszarze okresami wystąpią opady deszczu ze śniegiem do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 0 stopnia Celsjusza na Warmii, Suwalszczyźnie, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, przez 2 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr będzie zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 60-80 kilometrów na godzinę.

Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - wtorek 22.02

Pogoda na jutro, czyli wtorek 22.02, przyniesie duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Okresami prognozowane są opady mokrego śniegu do 2 centymetrów i deszczu ze śniegiem do 3 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 2 st. C na Suwalszczyźnie i Warmii, przez 5 st. C w centrum kraju, do 6 st. C w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach sięgnie do 50-60 km/h.

Pogoda na wtorek
Pogoda na wtorektvnmeteo.pl

Warunki biometeo na wtorek

We wtorek wilgotność powietrza wyniesie powyżej 90 procent na południowym wschodzie, będzie spadać w kierunku północno-zachodnim. W całym kraju odczujemy chłód, a na południowym wschodzie dodatkowo wilgoć. Biomet okaże się niekorzystny.

Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Pochmurno z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna wyniesie 2 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 50-70 km/h. Ciśnienie o północy wyniesie 985 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, spadnie przelotny deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach rozpędzi się do 50 km/h. Ciśnienie w południe dojdzie do 994 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Pochmurno z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura spadnie do 1 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach jego prędkość wzrośnie do 50-70 km/h. Ciśnienie o północy dojdzie do 990 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, możliwy przelotny deszcz ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie 3 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach dojdzie do 50-60 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 1006 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Pochmurno z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna dojdzie do 3 st. C. Zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr będzie w porywach osiągał do 50-70 km/h. Ciśnienie o północy wyniesie 987 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, możliwe opady przelotnego deszczu ze śniegiem. Temperatura wzrośnie do 6 st. C. Powieje północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W porywach wzrośnie do 50 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Pochmurno z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura spadnie do 4 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach wyniesie do 50-70 km/h. Ciśnienie o północy wyniesie 985 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, spadnie przelotny deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy do 6 st. C. Północno- zachodni wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach jego prędkość wzrośnie do 50 km/h. Barometry w południe pokażą 998 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Pochmurno z przejaśnieniami, spadnie przelotny deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy minimalnie 2 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 50-70 km/h. Ciśnienie o północy osiągnie 977 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotny deszcz ze śniegiem. Temperatura wzrośnie do 6 st. C. Powieje północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach rozpędzi się do 50 km/h. Na barometrach w południe zobaczymy 985 hPa.

Warunki drogowe we wtorek
Warunki drogowe we wtorektvnmeteo.pl

Autorka/Autor:dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne. W prawie wszystkich województwach niedzielne popołudnie przyniesie burzową aurę. Spodziewane są opady gradu i porywy wiatru sięgające 75 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie może być niebezpiecznie.

IMGW ostrzega. Burze w 15 województwach

IMGW ostrzega. Burze w 15 województwach

Źródło:
IMGW

Gdzie jest burza? W niedzielę 19.05 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Śledź aktualną sytuację pogodową w kraju na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Grzmi od samego rana

Gdzie jest burza? Grzmi od samego rana

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś. W niedzielę 19.05 na dużym obszarze Polski pojawią się burze. Deszcz będzie padać obficie, spadnie grad, a wiatr mocno się rozpędzi. Temperatura wyniesie od 20 do 24 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - niedziela 19.05. Burze i grad w wielu miejscach

Pogoda na dziś - niedziela 19.05. Burze i grad w wielu miejscach

Źródło:
tvnmeteo.pl

W kraju związkowym Saary na zachodzie Niemiec doszło do poważnych powodzi. Woda zalała ulice wielu miast, wdarła się do piwnic i spowodowała osunięcia ziemi. W sobotę tereny dotknięte kataklizmem odwiedził kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Najtrudniejsza sytuacja od ponad 30 lat. "Należy spodziewać się ogromnych szkód"

Najtrudniejsza sytuacja od ponad 30 lat. "Należy spodziewać się ogromnych szkód"

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, tagesschau.de, BR24, PAP

Przed nami dni z gwałtowną pogodą. W niedzielę i poniedziałek podczas burz będzie obficie padać, a wiatr w porywach rozpędzi się nawet do 90 kilometrów na godzinę. Zrobi się gorąco, termometry na początku następnego tygodnia pokażą nawet 27 stopni Celsjusza.

Niż znad Niemiec przyniesie obfite opady deszczu i bardzo silne porywy wiatru

Niż znad Niemiec przyniesie obfite opady deszczu i bardzo silne porywy wiatru

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda zachęca do leśnych wycieczek, jednak w ten weekend lepiej zrezygnować z takiego sposobu spędzania czasu. Służby ostrzegają, że ściółka w lasach jest bardzo sucha i podatna na najmniejsze źródło ognia, które może wywołać pożar. Co zrobić, jeżeli zobaczymy, że w lesie wybuchł ogień?

Co robić, gdy zauważy się pożar lasu

Co robić, gdy zauważy się pożar lasu

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

Zmiany klimatu negatywnie oddziałują na ludzi z chorobami mózgu - twierdzą brytyjscy naukowcy na łamach pisma "Lancet Neurology". Z badań wynika, że szczególnie niebezpieczne są ekstrema związane z temperaturą powietrza i jej duże wahania.

Zbadali wpływ zmian klimatu na chorych. Ci pacjenci są szczególnie narażeni

Zbadali wpływ zmian klimatu na chorych. Ci pacjenci są szczególnie narażeni

Źródło:
PAP

Kleszcz afrykański, nazywany też wędrownym, pojawił się w Europie, a być może także w Polsce. Maciej Grzybek z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wyjaśnił na antenie TVN24, że badanie obecności tego pajęczaka w naszym kraju jest ważne ze względu na przenoszone przez niego choroby. Jak opowiadał, każdy z nas może pomóc w poszukiwaniach.

Kleszcz afrykański. Ekspert o tym, jak poważne stanowi zagrożenie

Kleszcz afrykański. Ekspert o tym, jak poważne stanowi zagrożenie

Źródło:
TVN24, tvnmteo.pl

W zeszłym tygodniu Ziemia doświadczyła burzy geomagnetycznej, która zaowocowała zorzami polarnymi widocznymi nawet stosunkowo blisko równika. W rozmowie z tvnmeteo.pl Helena Ciechowska z Centrum Badań Kosmicznych PAN wyjaśniła, jak powstają "światła północy" i dlaczego od pewnego czasu są szczególnie efektowne.

"Wygląda na to, że zaczynamy maksimum cyklu słonecznego"

"Wygląda na to, że zaczynamy maksimum cyklu słonecznego"

Źródło:
livescience.com, tvnmeteo.pl, scientificamerican.com

Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych burzy, która w czwartek przetoczyła się nad Houston w Teksasie. Jak podały lokalne władze, przyczyniła się ona do śmierci co najmniej siedmiu osób. Silny wiatr zdewastował infrastrukturę energetyczną, a naprawa szkód może potrwać całe tygodnie.

Stan klęski żywiołowej po burzy. Nie żyje siedem osób

Stan klęski żywiołowej po burzy. Nie żyje siedem osób

Źródło:
PAP, CNN

Ogromna wirująca kolumna piasku przemknęła przed jednym z hoteli w Jakuszycach (województwo dolnośląskie). Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie z monitoringu, na którym ją widać. To tak zwany diabełek pyłowy.

"Małe tornado przed hotelem". Nagranie

"Małe tornado przed hotelem". Nagranie

Źródło:
Kontakt 24

Na Placu Na Stawach w Krakowie silny wiatr powalił w piątek kilka drzew. Uszkodzone zostały trzy samochody.

W Krakowie drzewa przewróciły się na samochody

W Krakowie drzewa przewróciły się na samochody

Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW

W wodach Odry zaobserwowano wzrost złotej algi - poinformował w piątek Zespół Zarządzania Kryzysowego Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Jak czytamy komunikacie, "przypisano pierwszy stopień zagrożenia dla punktu powyżej Wrocławia w Łanach".

Złota alga w Odrze. Ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia

Złota alga w Odrze. Ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia

Źródło:
PAP

Pampasowiec grzywiasty wrócił na wolność w Argentynie. Zwierzę zostało znalezione w jednym z argentyńskich miast w grudniu ubiegłego roku, gdzie błąkało się po ulicach. Przyrodnicy wyjaśnili, że ze względu na zmiany klimatyczne i niszczenie siedlisk zwierzęta te są zmuszone do poszukiwania nowych terytoriów.

W mieście znaleziono "lisa na szczudłach". Teraz wrócił na wolność

W mieście znaleziono "lisa na szczudłach". Teraz wrócił na wolność

Źródło:
Reuters, ADW

W nocy z czwartku na piątek z kosmodromu w Plesiecku wystartowała rakieta Sojuz 2. Z naszego kraju nie było widać momenty startu i towarzyszącej mu charakterystycznej chmury gazów wylotowych, ale wielu osobom udało się zaobserwować deorbitację jednego z członów rakiety.

Tak wyglądał start Sojuza. "Niezła przygoda i cenna lekcja dla nas wszystkich"

Tak wyglądał start Sojuza. "Niezła przygoda i cenna lekcja dla nas wszystkich"

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, "Z głową w gwiazdach", Kontakt 24

Trwa walka z ogniem szalejącym w kanadyjskiej prowincji Alberta. Chociaż w nocy z czwartku na piątek spadł deszcz, który ograniczył rozprzestrzenianie się płomieni, zagrożenie pożarowe wciąż jest wysokie. Strażacy przewidują, że ogień może płonąć przez wiele tygodni, a nawet miesięcy.

"Ten pożar będzie trwał tygodnie, a nawet miesiące"

"Ten pożar będzie trwał tygodnie, a nawet miesiące"

Źródło:
Reuters, CBC, Fort McMurray Today

Archeolodzy w niemieckiej Bawarii odkopali szkielet mężczyzny liczący sobie 6800 lat. Przedmioty znalezione w grobie sugerują, że mógł on być ważnym członkiem swojej społeczności.

W Niemczech znaleziono szkielet sprzed 6800 lat

W Niemczech znaleziono szkielet sprzed 6800 lat

Źródło:
Reuters, spiegel.de

W Lombardii na północy Włoch doszło do gwałtownych powodzi. Niektóre rzeki wylały. W czwartek wieczorem w miejscowości Cantù trwały poszukiwania 66-letniego mężczyzny, a w Cambiago zawaliły się dwa mosty - informują lokalne media.

Powódź w Lombardii. Woda porwała mężczyznę

Powódź w Lombardii. Woda porwała mężczyznę

Źródło:
ilgiorno.it, tvnmeteo.pl

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba wykrył najodleglejsze jak dotąd połączenie się dwóch galaktyk i ich masywnych czarnych dziur. W chwili tego zdarzenia Wszechświat miał zaledwie 740 milionów lat - poinformowali badacze. To odkrycie może pomóc wyjaśnić, dlaczego supermasywne czarne dziury są tak ogromne.

Oto najodleglejsza fuzja czarnych dziur, jaką kiedykolwiek zauważyli badacze

Oto najodleglejsza fuzja czarnych dziur, jaką kiedykolwiek zauważyli badacze

Źródło:
PAP, ESA

Chociaż jest połowa maja, to w wysoko położonych regionach Turcji spadł śnieg. Niespodziewane opady pokrzyżowały plany turystom i spowodowały utrudnienia na drogach - donoszą lokalne media.

Mija połowa maja, a u nich spadł śnieg

Mija połowa maja, a u nich spadł śnieg

Źródło:
PAP, hurriyetdailynews.com

Dzisiejsze tempo wzrostu poziomu dwutlenku węgla w atmosferze jest 10 razy szybsze niż w jakimkolwiek innym momencie w ciągu ostatnich 50 tysięcy lat - wynika z analizy gazu uwięzionego w antarktycznym lodzie.

Zbadano lód antarktyczny. Takiego wzrostu nie było od 50 tysięcy lat

Zbadano lód antarktyczny. Takiego wzrostu nie było od 50 tysięcy lat

Źródło:
PAP, EurekAlert

Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU) zatwierdziła nazwę "Pazura" dla planetoidy (669588) 2013 AS24. Ciało niebieskie odkryli dwaj Polacy: Michał Kusiak i Michał Żołnowski. Jest to uhonorowanie polskiego aktora. 

Cezary Pazura krąży między Marsem a Jowiszem

Cezary Pazura krąży między Marsem a Jowiszem

Źródło:
PAP

Chile doświadcza fali chłodu. - Tak intensywnej fali zimna nie mieliśmy od 1950 roku - przekazał Raul Cordero, klimatolog z Uniwersytetu w Santiago.

Takiej fali chłodu nie było tam od ponad 70 lat

Takiej fali chłodu nie było tam od ponad 70 lat

Źródło:
Reuters

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna po raz kolejny pojawiła się na polskim niebie. Materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24. Jak wyjaśnili eksperci, warto wieczorami obserwować stację, ponieważ w kolejnych dniach będziemy mieli okazję zaobserwować jej tranzyty na tle Księżyca.

Za nami kolejne przeloty ISS nad Polską

Za nami kolejne przeloty ISS nad Polską

Aktualizacja:
Źródło:
Z głową w gwiazdach, O kosmosie i astronautyce - Adam Hurcewicz, ISS Transit Finder, tvnmeteo.pl

W okolicach chorwackiego miasta Rovinj, położonego nad Adriatykiem, złowiono najbardziej trującą rybę świata Lagocephalus sceleratus - poinformował we wtorek dziennik "Politika".

Niebezpieczna ryba u brzegów Chorwacji

Niebezpieczna ryba u brzegów Chorwacji

Źródło:
PAP, vecernji.hr