Pogoda na jutro - wtorek 14.11. Nocą miejscami niewykluczony deszcz ze śniegiem

Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Najbliższej nocy w części kraju niewykluczone są opady deszczu ze śniegiem. Wtorek 14.11 zapowiada się chłodno i wietrznie. Nie zabraknie także chmur.

W nocy prognozowane są opady deszczu rzędu 5-10 litrów na metr kwadratowy, lokalnie do 15 l/mkw. Na Mazurach i Podlasiu miejscami może popadać deszcz ze śniegiem. Strefa opadów będzie wędrować z zachodu na wschód kraju. Termometry pokażą od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie zmienny, na wschodzie powieje słabo i umiarkowanie, a na zachodzie umiarkowanie i dość silnie, bo do 40-60 kilometrów na godzinę. W Sudetach porywy mogą dochodzić do 80 km/h.

Pogoda na noc 13/14.11
Pogoda na noc 13/14.11tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - wtorek 14.11

We wtorek można spodziewać się na ogół pochmurnej aury z niewielkimi przejaśnieniami i opadami deszczu do 5 l/mkw. Rozpogodzenia możliwe są jedynie na południowym zachodzie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i okresami dość silny do 40-60 km/h. W obszarach górskich porywy mogą rozpędzać się do 80 km/h.

Pogoda na wtorek 14.11
Pogoda na wtorek 14.11tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - wtorek 14.11

Wilgotność powietrza w ciągu dnia sięgnie około 80-90 procent. W całej Polsce zrobi się chłodno i wietrznie. Biomet będzie niekorzystny.

Warunki biometeorologiczne we wtorek 14.11
Warunki biometeorologiczne we wtorek 14.11tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc będzie upływać pod znakiem pochmurnego nieba, które będzie się chmurzyć coraz bardziej, oraz opadów deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 3 st. C. Z kierunków południowych powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 992 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Wtorek przyniesie mieszkańcom Warszawy pochmurną aurę z opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 10 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany wiatr. Okresami może być silniejszy, a jego prędkość może dochodzić do 50 km/h. Ciśnienie w południe osiągnie 989 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie pochmurna, zachmurzenie wzrośnie z dużego do całkowitego. W drugiej części nocy mogą wystąpić opady deszczu, chwilowo także ze śniegiem. Temperatura minimalna wyniesie 3 st. C. Wiatr, wiejący z kierunków południowych, będzie umiarkowany. O północy barometry wskażą 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańcy Gdyni, Gdańska i Sopotu muszą we wtorek liczyć się z pochmurnym niebem i opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 9 st. C. Powieje umiarkowany wiatr z kierunków południowych. W południe ciśnienie wyniesie 995 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc przyniesie zachmurzenie z opadami deszczu. Termometry pokażą minimum 5 st. C. Z południa powieje umiarkowany wiatr. W drugiej części nocy będzie skręcał na zachodni i może się nasilać. Ciśnienie o północy wyniesie 989 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W Poznaniu wtorek będzie bardzo pochmurny. Możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 11 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z zachodu. W porywach może dochodzić do 60 km/h. W południe barometry pokażą 989 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc przyniesie nam zachmurzenie i opady deszczu. Na termometrach zobaczymy minimum 7 st. C. Wiatr, nadciągający najpierw z południa, a potem skręcający na zachód, będzie umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 985 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

We wtorek mieszkańcy Wrocławia mogą spodziewać się dużego zachmurzenia z rozpogodzeniami. Opady nie są prognozowane. Temperatura maksymalna 12 st. C. Powieje umiarkowany i okresami silniejszy, zachodni wiatr. W porywach może rozpędzać się do 50 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 989 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W nocy w Krakowie niebo będzie pochmurne, w drugiej części nocy chmur przybędzie do zachmurzenia całkowitego. Pojawi się przelotny deszcz. Temperatura minimalna wyniesie 4 st. C. Ze zmiennych kierunków powieje słaby i umiarkowany wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 975 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W Krakowie wtorek upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia oraz przelotnych opadów deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 st. C. Powieje umiarkowany, okresami silniejszy wiatr z zachodu. Jego porywy rozpędzą się do 50 km/h. W południe barometry wskażą 976 hPa.

Warunki drogowe we wtorek 14.11
Warunki drogowe we wtorek 14.11tvnmeteo.pl

Autorka/Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock

Pozostałe wiadomości

Płynąca do Polski fala gorącego powietrza z Afryki napotka przeszkodę. Jak bardzo upalnie będzie? Co czeka nas w drugiej połowie czerwca i jak zacznie się lipiec? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: upał inny, niż miał być

Pogoda na 16 dni: upał inny, niż miał być

Źródło:
tvnmeteo.pl

Antycyklon afrykański, którego nazwano Minos, nadciąga nad Włochy. Sprawi, że temperatura powietrza sięgnie miejscami 42-43 stopni Celsjusza. Według prognoz meteorologów upał ma być piekielny i dlatego zjawisku, które ja przyniesie, nadano imię z sędziego z "Boskiej komedii" Dantego. Minos, bo o nim mowa, wyznaczał miejsce grzesznym duszom. 

Nadciąga antycyklon Minos. Nadano mu imię sędziego z Piekła Dantego

Nadciąga antycyklon Minos. Nadano mu imię sędziego z Piekła Dantego

Źródło:
PAP, ilmeteo.it

Pogoda na dziś. Poniedziałek 17.06 przyniesie opady deszczu na dużym obszarze Polski. W niektórych regionach wystąpią również burze, podczas których będzie obficie padać. Temperatura osiągnie od 23 do 27 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - poniedziałek 17.06. Wiele regionów z deszczem, w części kraju burze z ulewami

Pogoda na dziś - poniedziałek 17.06. Wiele regionów z deszczem, w części kraju burze z ulewami

Źródło:
tvnmeteo.pl

Kilkadziesiąt interwencji przeprowadzili strażacy w związku z burzą, która przeszła w niedzielę nad Warszawą. Ich działania dotyczyły przede wszystkim konarów czy gałęzi, które spadały na ulice i chodniki.

Uszkodzone samochody, połamane drzewa po burzy w Warszawie

Uszkodzone samochody, połamane drzewa po burzy w Warszawie

Źródło:
PAP

Czternastu Jordańczyków zmarło w czasie hadżdżu, corocznej pielgrzymki muzułmanów do Mekki w Arabii Saudyjskiej. Przyczyną śmierci części z nich był udar cieplny - poinformowało jordańskie ministerstwo spraw zagranicznych. Władze ostrzegają przed bardzo wysoką temperaturą powietrza.

Pielgrzymi umierają od upału

Pielgrzymi umierają od upału

Źródło:
Reuters

Mieszkańcy kompleksu luksusowych apartamentowców w chilijskim nadmorskim kurorcie Vina del Mar żyją w strachu. Obawiają się zawalenia ich domów po tym, jak u podnóża jednego z bloków po ulewach otworzyła się głęboka na 30 metrów dziura. Budynek zawisł tuż nad przepaścią.

"Kładziemy się spać w strachu"

"Kładziemy się spać w strachu"

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Tegoroczne lato w Chorwacji ma być wyjątkowo gorące, co zwiększy ryzyko suszy i pożarów. Do walki z zapowiadanym "piekielnym" latem zaangażowano kilku tysięcy strażaków, a nawet wojsko.

Tysiące strażaków, wojsko, drony. Szykują się na "piekielne lato"

Tysiące strażaków, wojsko, drony. Szykują się na "piekielne lato"

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Na północ od Los Angeles wybuchł pożar. Płomienie bardzo szybko się rozprzestrzeniają - w sobotę w zaledwie kilka godzin objęły swoim zasięgiem ponad 1700 hektarów. Konieczna była ewakuacja 1200 turystów odwiedzających pobliski tor wyścigów terenowych.

Ogień szaleje na północ od Los Angeles

Ogień szaleje na północ od Los Angeles

Źródło:
NBC News, LA County Fire Department

Burze słoneczne na Marsie mogą mieć wpływ na członków misji załogowych, którzy w przyszłości tam wyruszą. Badania przeprowadzone po dotarciu silnego rozbłysku słonecznego do Czerwonej Planety pokazały, że ludzie powinni być przygotowani na poważne dawki promieniowania. Naukowcy zaobserwowali także marsjańskie zorze.

Zorze na Marsie mogą być piękne, ale i niebezpieczne

Zorze na Marsie mogą być piękne, ale i niebezpieczne

Źródło:
JPL NASA, tvnmeteo.pl

Ropa naftowa zagraża rezerwatom przyrody w Singapurze. Do wycieku z pobliskiego terminalu żeglugowego doszło w piątek po południu. Władze przekazały, że aktywnie walczą z rozprzestrzenianiem się zanieczyszczenia.

Ropa w każdej chwili może dotrzeć na kultowe plaże i do rezerwatów

Ropa w każdej chwili może dotrzeć na kultowe plaże i do rezerwatów

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, The Straits Times, tvnmeteo.pl

Ekstremalne warunki pogodowe spodziewane są w Stanach Zjednoczonych w nadchodzącym tygodniu. Jedna fala upałów sięgnie od Chicago po Nowy Jork, obejmując swoim zasięgiem tereny zamieszkiwane przez dziesiątki milionów ludzi, zaś druga utrzyma się na południowym zachodzie. W stanie Montana spodziewane są natomiast śnieżyce.

Na południu kraju 40 stopni, na północy - mróz i śnieżyce

Na południu kraju 40 stopni, na północy - mróz i śnieżyce

Źródło:
PAP, AccuWeather, CNN

Ulewne deszcze nawiedziły wschodni Meksyk. Oberwanie chmury trwało dwie godziny i spowodowało lokalne podtopienia. W mieście Tizimin podnoszący się poziom wody uwięził starszą kobietę w jej własnym domu. Konieczna była interwencja strażaków.

Padało dwie godziny. 90-latka zabrana z zalanego domu

Padało dwie godziny. 90-latka zabrana z zalanego domu

Źródło:
The Yucatan Times, El Univeral, ENEX

W sobotę na greckiej wyspie Samos znaleziono ciało holenderskiego turysty. Mężczyzna był poszukiwany od ubiegłej niedzieli, kiedy widziano go tam spacerującego w upale. Do tej pory w podobny sposób w ostatnim czasie w Grecji, która zmagała się z bardzo wysoką temperaturą, zmarły cztery osoby. Trwają poszukiwania kolejnych.

Kolejna ofiara śmiertelna wędrówek w upałach

Kolejna ofiara śmiertelna wędrówek w upałach

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl, AP, Greek Reporter

Ulewne deszcze nawiedziły w piątek japońską wyspę Okinawa. Opady były tak intensywne, że drogi zamieniały się w rzeki, co znacznie utrudniało podróż - auta utknęły w korkach. Władze wydały ostrzeżenia meteorologiczne dla mieszkańców, a także nakazy ewakuacji.

Okinawa pod wodą. Spadło rekordowo dużo deszczu

Okinawa pod wodą. Spadło rekordowo dużo deszczu

Źródło:
Okinawa Times, ENEX, NHK

El Nino oficjalnie dobiegło końca, a to, co po nim nastąpi, może wstrząsnąć pogodą na całym świecie - donosi CNN. Stany Zjednoczone mogą doświadczyć wyjątkowo gorącego lata, obfitującego w huragany.

El Nino oficjalnie dobiegło końca. Amerykanie drżą

El Nino oficjalnie dobiegło końca. Amerykanie drżą

Źródło:
Reuters, cpc.ncep.noaa.gov

1344 metry - na taką głębokość zanurkował pewien żółw skórzasty z rejonu Wysp Salomona. Jeśli wynik ten zostanie potwierdzony badaniami naukowymi, zostanie uznany za rekord Guinnessa.

"Spektakularny" wyczyn żółwia może trafić do Księgi rekordów Guinnessa

"Spektakularny" wyczyn żółwia może trafić do Księgi rekordów Guinnessa

Źródło:
livescience.com, tvnmeteo.pl

Trwa usuwanie skutków nawałnic i powodzi, jakie w weekend nawiedziły południe i wschód Austrii. Wstępnie straty szacuje się na co najmniej pięć milionów euro. W pomoc poszkodowanym zaangażował się rząd oraz organizacje pozarządowe i osoby prywatne.

Największe opady od 40 lat. Tysiące zalanych domów w Austrii

Największe opady od 40 lat. Tysiące zalanych domów w Austrii

Źródło:
PAP

Powrót kapsuły Starliner z dwojgiem astronautów na pokładzie został po raz kolejny przesunięty. Amerykanie mają wrócić na Ziemię nie wcześniej niż 22 czerwca - podała w piątek NASA.

Pechowa misja. Powrót astronautów znów przełożony

Pechowa misja. Powrót astronautów znów przełożony

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Gwałtowne burze przetoczyły się w nocy z czwartku na piątek przez Rumunię. W różnych częściach kraju mocno padało i silnie wiało, co doprowadziło do poważnych zniszczeń.

Grad dziurawił elewacje i szyby samochodów, deszcz zamienił stolicę w "małą Wenecję"

Grad dziurawił elewacje i szyby samochodów, deszcz zamienił stolicę w "małą Wenecję"

Źródło:
ENEX

Żmija nosoroga ugryzła siedmioletnie dziecko w Chorwacji. Ten silnie jadowity gatunek staje się coraz większym problemem nie tylko w okolicach Splitu, gdzie doszło do ataku - węże te znajdowane są coraz bliżej ludzkich siedzib także w innych popularnych wśród turystów regionach.

Najbardziej jadowity wąż Europy ukąsił dziecko w Chorwacji

Najbardziej jadowity wąż Europy ukąsił dziecko w Chorwacji

Źródło:
PAP, Dnevnik, TPortal

W Tajlandii urodziły się bliźnięta słoni. Ciąża bliźniacza u tego gatunku jest niezwykle rzadka. - To cud - powiedziała w rozmowie z BBC weterynarz Lardthongtare Meepan, która odbierała poród.

Urodziły się bliźnięta słoni. "To cud"

Urodziły się bliźnięta słoni. "To cud"

Źródło:
BBC

NASA wyróżniła zdjęcie zorzy polarnej i obserwatorium na Śnieżce tytułem fotografii dnia. Zdjęcie powstało spontanicznie i dzięki ogromnemu szczęściu - mówi jego autor, Daniel Koszela. Jak podkreśla zorza, którą uwiecznił, "przejdzie do historii".

Zjawisko, które "przejdzie do historii". NASA wyróżnia zdjęcie Polaka

Zjawisko, które "przejdzie do historii". NASA wyróżnia zdjęcie Polaka

Źródło:
PAP

Niektóre rośliny wykazują inteligentne zachowania. Badanie naukowców ze Stanów Zjednoczonych wskazało, że nawłoć potrafi informować otaczające ją rośliny o ataku roślinożercy - ale tylko te należące do tego samego gatunku. Odbiór takiego sygnału warunkuje dalsze zachowanie rośliny.

Nawłoć to bardzo inteligentna i komunikatywna roślina

Nawłoć to bardzo inteligentna i komunikatywna roślina

Źródło:
ScienceAlert, Cornell University

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podsumował maj pod względem temperatury i opadów atmosferycznych. Z raportu wynika, że był to miesiąc ekstremalnie ciepły - ze średnią temperaturą wynoszącą 16 stopni Celsjusza. A jak wyglądały kwestie związane z opadami?

Maj 2024 roku był w Polsce ekstremalnie ciepły

Maj 2024 roku był w Polsce ekstremalnie ciepły

Źródło:
IMGW

Nie biorą wolnego, nie proszą o podwyżkę i nie chodzą na L4 - urząd miasta w Katowicach wykorzystuje owce do koszenia trawy. Trawniki skoszone równo, niczym boisko piłkarskie, to w miastach już wcale nie norma. Jeśli sami zastanawiacie się, czy kosić trawę, czy nie, odpowiedzi znajdziecie w materiale magazynu "Polska i Świat".

W Katowicach trawniki przycinają owce, w Warszawie ryk kosiarek słychać rzadziej

W Katowicach trawniki przycinają owce, w Warszawie ryk kosiarek słychać rzadziej

Źródło:
TVN24

Biały bizon urodził się w amerykańskim Parku Narodowym Yellowstone. Według ekspertów, taki przypadek zdarza się raz na 10 milionów narodzin. Tymczasem zamieszkujący okoliczne tereny rdzenni Amerykanie uznali te narodziny za znak i spełnienie ich dawnej przepowiedni.

Przypadek jeden na miliony. Rdzenni Amerykanie mówią o spełnieniu przepowiedni

Przypadek jeden na miliony. Rdzenni Amerykanie mówią o spełnieniu przepowiedni

Źródło:
CBS News, BBC, tvn24.pl