Pogoda na jutro - środa 4.10. Noc przyniesie burze. Za dnia pochmurno i deszczowo

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. W nocy w części kraju może zagrzmieć. Środa przyniesie nam zmienne zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy do 20 stopni Celsjusza.

W nocy czeka nas zmienne zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu do 1-10 litrów na metr kwadratowy. Miejscami możliwe są słabe burze, którym towarzyszyć będą opady do 10-15 l/mkw. i porywy wiatru rzędu 50-70 kilometrów na godzinę. Największe ryzyko wystąpienia tych zjawisk zapanuje na Pomorzu, Kujawach, Ziemi Łódzkiej i Wielkopolskiej. Temperatura minimalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 14 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami w porywach rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę. W strefie brzegowej porywy mogą być jeszcze silniejsze.

Pogoda na jutro - środa 4.10

Dzień będzie pogodny jedynie na Śląsku. W pozostałej części kraju środa przyniesie zmienne zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu do 1-3 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 15 st. C na Pomorzu do 20 st. C na Rzeszowszczyźnie. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Okresami może być silniejszy - w strefie brzegowej porywy mogą dochodzić do ponad 60 km/h.

Pogoda na środę 4.10
Pogoda na środę 4.10tvnmeteo.pl
ZOBACZ

Pogoda na 16 dni

Warunki biometeorologiczne - środa 4.10

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 70-80 procent. Odczujemy chłód, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w środę 4.10
Warunki biometeorologiczne w środę 4.10tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie upływać pod znakiem zmiennego zachmurzenia i przelotnego deszczu do 5 l/mkw. Może pojawić z słaba burza (z opadami do 10-15 l/mkw. i porywami wiatru do 50-70 km/h). Temperatura minimalna wyniesie 12 st. C. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Okresami jego porywy mogą przekraczać 60 km/h. Ciśnienie o północy wyniesie 1011 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Środa przyniesie mieszkańcom Gdyni, Gdańska i Sopotu zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz rzędu 3 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie 17 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Chwilami jego porywy mogą sięgać 60 km/h. Ciśnienie w południe osiągnie 1017 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W Krakowie noc będzie pochmurna, możliwy jest przelotny deszcz do 5 l/mkw. Temperatura minimalna wyniesie 13 st. C. Wiatr, wiejący z południowego zachodu, będzie słaby i umiarkowany, ale okresami może przybierać na sile. O północy barometry wskażą 990 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Mieszkańców Krakowa czeka środa ze zmiennym zachmurzeniem. Wystąpi także przelotny deszcz do 3 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Okresami może wiać mocniej. W południe ciśnienie wyniesie 995 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc przyniesie zmienne zachmurzenie, a także przelotne opady do 8 l/mkw. Termometry pokażą minimum 11 st. C. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Okresami jego porywy będą rozpędzać się do 60 km/h. Ciśnienie o północy wyniesie 1009 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W Poznaniu środa będzie pochmurna, wystąpią przelotne opady o sumie 3 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie 17 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Chwilami może być silniejszy. W południe barometry pokażą 1012 hPa.

Pogoda na noc - Warszawa

Także w Warszawie noc zapowiada się pochmurnie. Niewykluczone są przelotne opady deszczu do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy minimum 12 st. C. Wiatr, nadciągający z zachodu, będzie słaby i umiarkowany. Momentami może powiać silniej, do 60 km/h. Ciśnienie o północy wyniesie 1002 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

W środę mieszkańcy Warszawy będą mogli się spodziewać zmiennego zachmurzenia i przelotnego deszczu do 3 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie 17 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr. W południe na barometrach zobaczymy 1008 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu będzie przynosić zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz do 5 l/mkw. Temperatura minimalna wyniesie 12 st. C. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Okresami w porywach będzie dochodzić do 60 km/h. O północy ciśnienie osiągnie 1006 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

We Wrocławiu środa upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr. Chwilami jego porywy mogą być silniejsze. W południe barometry wskażą 1010 hPa.

Warunki drogowe w środę 4.10
Warunki drogowe w środę 4.10tvnmeteo.pl

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: AdobeStock

Pozostałe wiadomości

Po weekendzie, który obfitował w opady śniegu, nadciąga mróz. IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia na terenie czterech województw. Z prognoz wynika, że miejscami w Polsce temperatura spadnie do -17 stopni Celsjusza.

IMGW ostrzega przed mrozem. Żółte alerty w czterech województwach

IMGW ostrzega przed mrozem. Żółte alerty w czterech województwach

Autor:
anw
/ prpb
Źródło:
IMGW

W najbliższych dniach do Polski napływać będzie zimne powietrze z północy. Sprawi, że w poniedziałek rano temperatura na południu kraju spadnie do -13, a w górach do -15 stopni. - W tym pasie od Dolnego Śląska aż po Podkarpacie będzie mroźnie - mówił Tomasz Wasilewski, prezenter tvnmeteo.pl.

W kierunku Polski idzie "polepszacz pogody". Noce w części kraju będą siarczyście mroźne

W kierunku Polski idzie "polepszacz pogody". Noce w części kraju będą siarczyście mroźne

Autor:
anw
/ prpb
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

Tegoroczna zima daje się mocno we znaki wielu Europejczykom, opady śniegu i nagłe skoki temperatury są miejscami rekordowe. Prawdziwy rollercoaster pogodowy mamy na Bałkanach. W sobotę w Serbii temperatura osiągnęła najwyższą wartość o tej porze roku od ponad stu lat, po czym drastycznie spadła. W niedzielę termometry pokazują w całym kraju ledwo powyżej zera. W sąsiedniej Chorwacji ogłoszono czerwony alert związany z intensywnymi opadami śniegu i porywistym wiatrem.

Szalona pogoda na Bałkanach. Od 120-letniego rekordu do zera

Szalona pogoda na Bałkanach. Od 120-letniego rekordu do zera

Autor:
ps
/ prpb
Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl, Reuters

Mroźna aura spowodowała, że rozpoczął się sezon grzewczy. Miejscami normy jakości powietrza są przekroczone. W sobotę smog unosił się na powiatem poznańskim. Do jego mieszkańców wysłano alert RCB.

Ścisnął mróz i pojawił się smog. Sprawdź jakość powietrza w swoim mieście

Ścisnął mróz i pojawił się smog. Sprawdź jakość powietrza w swoim mieście

Autor:
anw
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

W większości Polski sypnęło śniegiem, miejscami opady były - jak na początek grudnia - bardzo duże. Na Śnieżce leży już niemal 90 centymetrów śniegu, a na Kasprowym Wierchu ponad 80 cm. Gruba warstwa śniegu zalega także na terenach nizinnych Polski południowej. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia i nagrania białych krajobrazów.

Południe Polski przykryte grubą warstwą białego puchu. "Leży już pół metra śniegu i dalej sypie"

Południe Polski przykryte grubą warstwą białego puchu. "Leży już pół metra śniegu i dalej sypie"

Autor:
anw
/ prpb
Źródło:
tvnmeteo.pl. IMGW, Kontakt 24

Po śnieżnym i mroźnym początku grudnia w prognozach widać kilkudniową odwilż. Sprawdź długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: wkrótce czeka nas odwilż, później mróz znowu ściśnie

Pogoda na 16 dni: wkrótce czeka nas odwilż, później mróz znowu ściśnie

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl

Zeszła noc przyniosła południowej części kraju intensywne opady śniegu. Podkarpaccy i śląscy strażacy mieli pełne ręce roboty. Usuwali z dróg i chodników połamane pod ciężarem śniegu gałęzie. W niedzielę rano prądu nie miało kilka tysięcy odbiorców.

Tysiące odbiorców bez prądu. Interwencje strażaków po przejściu śnieżyc

Tysiące odbiorców bez prądu. Interwencje strażaków po przejściu śnieżyc

Aktualizacja:
Autor:
anw
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

Południowe Niemcy nawiedziły obfite opady śniegu. Doprowadziły do paraliżu komunikacyjnego w Bawarii. Doszło tam do wielu wypadków drogowych. Lotnisko w Monachium, które w sobotę zostało zamknięte na skutek ataku zimy, w niedzielę rano wznowiło pracę. Magdalena Gwóźdź-Pallokat, dziennikarka Deutsche Welle, powiedziała na antenie TVN24, że zamknięto też jarmarki świąteczne.

Zasypane śniegiem samochody i ulice w Bawarii. Lotnisko w Monachium wznowiło pracę

Zasypane śniegiem samochody i ulice w Bawarii. Lotnisko w Monachium wznowiło pracę

Autor:
ps,anw
Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl, TVN24

Pogoda na dziś. W niedzielę 03.12 wszędzie pojawią się słabe i przelotne opady śniegu. Termometry wskażą od -4 do 2 stopni Celsjusza. Biomet będzie niekorzystny.

Pogoda na dziś - niedziela 03.12. Śnieg spadnie w całym kraju

Pogoda na dziś - niedziela 03.12. Śnieg spadnie w całym kraju

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl

W wyniku silnego trzęsienia ziemi, które w sobotę nawiedziło Filipiny, zginęła co najmniej jedna osoba. Miało ono magnitudę 7,5. Zarejestrowano ponad 600 wstrząsów wtórnych - poinformował filipiński Instytut Wulkanologii i Sejsmologii.

Trzęsienie ziemi na Filipinach. Zginęła kobieta, na którą zawaliła się ściana

Trzęsienie ziemi na Filipinach. Zginęła kobieta, na którą zawaliła się ściana

Autor:
anw
Źródło:
Reuters

Po intensywnych opadach śniegu w niektórych rejonach Austrii oraz w części Szwajcarii wzrosło zagrożenie lawinowe. W Tyrolu utrudnienia spowodowane śnieżycami wystąpiły ruchu kolejowym i drogowym, doszło też do przerw w dostawach prądu.

Pogorszyły się warunki w Alpach. Wysokie zagrożenie lawinami

Pogorszyły się warunki w Alpach. Wysokie zagrożenie lawinami

Autor:
ps
Źródło:
PAP

W sobotę przez Polskę przechodzą opady śniegu. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia i nagrania białych krajobrazów.

"Zima jak za dawnych lat" na waszych zdjęciach

"Zima jak za dawnych lat" na waszych zdjęciach

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW, Kontakt 24

W Czechach spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Służby informują o wypadkach drogowych blokujących główne szlaki komunikacyjne. Odnotowuje się przerwy w dostawach prądu, a władze samorządowe na południu kraju ogłosiły stan klęski żywiołowej.

Atak zimy na naszych południowych sąsiadów. Ogłoszono stan klęski żywiołowej

Atak zimy na naszych południowych sąsiadów. Ogłoszono stan klęski żywiołowej

Autor:
anw
Źródło:
PAP

Śnieg już przykrywa znaczny obszar Polski, a w pierwszy weekend grudnia jeszcze go przybędzie. I to w dużych ilościach. Jak zapowiadają się kolejne tygodnie tego miesiąca? Co widać w pierwszych prognozach pogody na święta Bożego Narodzenia? O tym wszystkim pisze w swoim blogu synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Czy przez cały grudzień zima będzie tak zdeterminowana? Czy w święta będzie śnieg? Sprawdza nasza synoptyk

Czy przez cały grudzień zima będzie tak zdeterminowana? Czy w święta będzie śnieg? Sprawdza nasza synoptyk

Autor:
Arleta
Unton-Pyziołek
Źródło:
tvnmeteo.pl

Nie widać go, a jest śmiertelnie niebezpieczny. Smog co roku w okresie zimowym daje się we znaki wielu mieszkańcom Polski. Zanieczyszczenie powietrza jest szczególnie niebezpieczne dla najmłodszych. Lekarze podkreślają, że osoby z najbardziej narażonych grup w smogowe dni nie powinny przebywać na zewnątrz.

Smog śmiertelnym zagrożeniem, zwłaszcza dla najmłodszych. "Co zimę mamy to samo"

Smog śmiertelnym zagrożeniem, zwłaszcza dla najmłodszych. "Co zimę mamy to samo"

Autor:
Anna
Wilczyńska,
anw
Źródło:
TVN24

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w konferencji klimatycznej COP28 w Dubaju. - Człowiek i jego potrzeby muszą być na czele transformacji energetycznej. To obecne i przyszłe zdrowie, bezpieczeństwo i dobrobyt ludzi powinny być umieszczane w centrum każdej polityki klimatycznej - mówił polski przywódca. Dodał, że "planeta, na której żyjemy, jest naszym wspólnym dziedzictwem, które wymaga szczególnej troski".

Duda: społeczność międzynarodowa powinna stać z tym problemem twarzą w twarz

Duda: społeczność międzynarodowa powinna stać z tym problemem twarzą w twarz

Autor:
ps
/ prpb
Źródło:
PAP

Od piątku dla ruchu turystycznego zamknięty jest popularny szlak z Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Świstówkę Roztocką do Morskiego Oka. Zimuje tam niedźwiedzica z młodymi.

Zamknięty popularny szlak w Tatrach. Zimuje tam niedźwiedzica

Zamknięty popularny szlak w Tatrach. Zimuje tam niedźwiedzica

Autor:
ps
Źródło:
PAP

Etna, najwyższy wulkan Europy, ponownie wyrzuciła z siebie kłęby wulkanicznego pyłu i rozgrzaną lawę. Ten sycylijski wulkan rozświetlił o świcie niebo nad Katanią. To już kolejna erupcja w ciągu zaledwie tygodnia.

Erupcja Etny o świcie. Ognisty pióropusz rozświetlił niebo

Erupcja Etny o świcie. Ognisty pióropusz rozświetlił niebo

Autor:
anw
/ prpb
Źródło:
Reuters, lasicilia.it

Funkcjonariusze z Vastogirardi we Włoszech od ponad roku poszukiwali sprawcy serii przebić opon. W dochodzenie zaangażowano dodatkowe siły, pod uwagę brano możliwość lokalnych porachunków i próbę zastraszenia mieszkańców. Odpowiedzialnym za dziurawienie opon okazał się tymczasem pies cierpiący na zapalenie dziąseł.  

Obawiano się porachunków, ściągnięto dodatkowe siły. Ściganym okazał się pies  

Obawiano się porachunków, ściągnięto dodatkowe siły. Ściganym okazał się pies  

Autor:
jdw\\mm
Źródło:
La Stampa, Sky TG24

Rozpoczynający się właśnie szczyt klimatyczny COP28 w Dubaju może być przełomowym dla walki z ociepleniem planety, tak przynajmniej twierdzą jego organizatorzy. Nie brakuje jednak kontrowersji, jak ta, gdzie się szczyt odbywa. Zjednoczone Emiraty Arabskie są w czołówce państw produkujących ropę naftową.

COP28. "Punkt zwrotny" czy "bla, bla, bla"? Rusza szczyt klimatyczny w Dubaju

COP28. "Punkt zwrotny" czy "bla, bla, bla"? Rusza szczyt klimatyczny w Dubaju

Autor:
pb//am
Źródło:
tvn24.pl

Śnieg pokrył dużą część Danii. W niektórych miejscach spadło go najwięcej od pięciu lat. Sytuacja była o tyle trudna, że w Aarhus zawieszono kursowanie komunikacji miejskiej.

Zima zawładnęła Danią. Największe opady i największy mróz od lat

Zima zawładnęła Danią. Największe opady i największy mróz od lat

Autor:
ps
Źródło:
dr.dk, avisendanmark.dk, dmi.dk, ENEX

Kryzys klimatyczny zbiera swoje żniwo na Antarktydzie. Na tym mroźnym kontynencie zawalił się kolejny lodowiec szelfowy. Zniknięcie Cadmana widać na zdjęciach satelitarnych.

Zawalił się lodowiec szelfowy Cadman. Widać to na zdjęciach satelitarnych

Zawalił się lodowiec szelfowy Cadman. Widać to na zdjęciach satelitarnych

Autor:
anw
Źródło:
space.com, ESA

Unoszące się nad horyzontem na półkuli północnej fioletowe i zielone światła wcale nie muszą być zorzą polarną. Może to być mało znane zjawisko świetlne nazwane Steve.

Ten świetlny spektakl to nie zorza polarna. To Steve

Ten świetlny spektakl to nie zorza polarna. To Steve

Autor:
anw
/ prpb
Źródło:
CNN

W rejonie japońskiej wyspy Iwo Jima doszło do erupcji wulkanicznej. W powietrze na 200 metrów wystrzelone zostały skały wulkaniczne, nad wyspą unosił się także znacznie wyższy słup popiołu i dymu. Można to zobaczyć na nagraniu, które wykonała Japońska Straż Przybrzeżna.

Japoński wulkan pokazał moc. Efektowne nagranie wykonane z lotu ptaka

Japoński wulkan pokazał moc. Efektowne nagranie wykonane z lotu ptaka

Autor:
dd
/ prpb
Źródło:
BBC, Japońska Straż Przybrzeżna, tvnmeteo.pl

Astronomowie znaleźli w Wielkim Obłoku Magellana dysk wokół młodej gwiazdy, która rośnie i pochłania materię ze swojego otoczenia. O odkryciu, które jest pierwszym takim poza naszą galaktyką, poinformowało Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).

Niezwykłe odkrycie w innej galaktyce. Coś takiego zaobserwowano po raz pierwszy

Niezwykłe odkrycie w innej galaktyce. Coś takiego zaobserwowano po raz pierwszy

Autor:
dd
Źródło:
ESO, tvnmeteo.pl