TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na jutro - sobota 13.08. Północ kraju słoneczna, na południu chmury i burze

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 25/26.09
Pogoda na noc 25/26.09tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. W sobotę aura podzieli Polskę. W północnych regionach będzie słonecznie, na południu należy spodziewać się chmur. W drugiej części kraju wystąpią także przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie pojawi się upał.

Nadchodzącej nocy w północnej części kraju będzie pogodnie, a w południowej wystąpi zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie wieczorem możliwe są burze (z opadami do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy i porywami wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę). Temperatura minimalna sięgnie od 13 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z północnego wschodu. 

Pogoda na jutro - sobota 13.08

W sobotę mieszkańcy północnych regionów kraju będą mogli cieszyć się przeważnie słoneczną aurą. W pozostałej części kraju utrzyma się umiarkowane lub duże zachmurzenie i przelotny deszcz. Niewykluczone są też burze z opadami do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 st. C na Podkarpaciu do 31 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr.

Pogoda na sobotę 13.08
Pogoda na sobotę 13.08tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - sobota 13.08

Wilgotność powietrza sięgnie około 70-80 procent. W większości kraju będzie gorąco i wilgotno, na północnym zachodzie zrobi się upalnie. Biomet będzie zróżnicowany - na północny neutralny, a na południu niekorzystny.

Warunki biometeorologiczne w sobotę 13.08
Warunki biometeorologiczne w sobotę 13.08tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc zapowiada się pogodnie. Temperatura minimalna sięgnie 15 st. C. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1022 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Sobota w Gdyni, Gdańsku i Sopocie przyniesie słoneczną aurę. Termometry pokażą maksymalnie 28 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1019 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W Krakowie noc przyniesie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 17 st. C. Wiatr będzie słaby, a powieje z północnego wschodu. O północy barometry wskażą 989 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Mieszkańców Krakowa czeka dzień z przelotnymi opadami i burzami. Podczas wyładowań może spaść do 10-20 l/mkw. wody i powiać z prędkością 60-80 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 st. C. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe ciśnienie sięgnie 983 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem pogodnego nieba. Nad ranem możliwe są przelotne opady deszczu. Termometry pokażą minimum 16 st. C. Z północnego wschodu powieje słaby wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1009 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu pojawi się zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 30 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z północnego wschodu. W południe barometry pokażą 1006 hPa.

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc przyniesie pogodną aurę. Na termometrach zobaczymy minimum 17 st. C. Wiatr ze wschodu i północnego wschodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1007 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

W sobotę mieszkańców Warszawy czeka małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna sięgnie 27 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego wschodu. W południe na barometrach zobaczymy 1004 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia i przelotnego deszczu. Termometry pokażą minimum 18 st. C. Z północnego wschodu powieje słaby wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Sobota we Wrocławiu przyniesie przeważnie pochmurną aurę z przelotnym deszczem i burzami. Podczas wyładowań spodziewane są opady do 10-20 l/mkw. i porywy wiatru do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 28 st. C. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 1000 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości