Pogoda na jutro - piątek 24.03. Aż 21 stopni w cieniu, ale też burze, deszcz i wiatr

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro, czyli na piątek 24.03. Piątek upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia. W całym kraju prognozowane są też słabe opady deszczu. Uwaga - wieczorem w niektórych regionach może zagrzmieć. W najcieplejszej chwili dnia na termometrach będziemy mogli zobaczyć od 12 do 21 stopni Celsjusza.

Nachodząca noc przyniesie nam zmienne zachmurzenie. W północnej i zachodniej części kraju chmur może być więcej i chwilami popada z nich deszcz o sumie do litra wody na metr kwadratowy. Temperatura minimalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, wiejący z południa i południowego zachodu, będzie słaby i umiarkowany, miejscami jednak może wiać mocniej. 

Pogoda na jutro - piątek 24.03

W piątek czeka nas zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz - opady nie powinny przekraczać 4 l/mkw. Wieczorem na krańcach zachodnich może zagrzmieć. Burzom towarzyszyć mają opady rzędu 10-20 l/mkw. oraz porywy wiatru do 50-70 km/h. Termometry pokażą maksymalnie od 12 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C w Małopolsce. Powieje umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Okresami jego porywy będą rozpędzać się do 40-60 kilometrów na godzinę.

Pogoda w piątek 24.03
Pogoda w piątek 24.03tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - piątek 24.03

W piątek wilgotność powietrza wyniesie około 70-90 procent. Odczujemy komfort termiczny, a warunki biometeorologiczne będą neutralne.

Warunki biometeorologiczne w piątek 24.03
Warunki biometeorologiczne w piątek 24.03tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie pogodna. Temperatura minimalna wyniesie 7 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy sięgnie 1005 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Piątek w Gdyni, Gdańsku i Sopocie przyniesie zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 15 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany wiatr. W porywach może dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 999 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W Krakowie noc będzie upływać pod pogodnego nieba. Temperatura minimalna wyniesie 10 st. C. Wiatr, wiejący z południowego zachodu, będzie słaby i umiarkowany. O północy barometry wskażą 983 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Mieszkańców Krakowa czeka piątek ze zmiennych zachmurzeniem i przelotnym deszczem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe ciśnienie wyniesie 978 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem pogodnego nieba. Termometry pokażą minimum 9 st. C. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 996 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu niebo będzie pokryte zmiennym zachmurzeniem. Może przelotnie popadać. Temperatura maksymalna wyniesie 18 st. C. Umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu. Okresami jego porywy będą osiągać 40-60 km/h. W południe barometry pokażą 992 hPa.

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc przyniesie zmienne zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy minimum 6 st. C. Wiatr, nadciagający z południowego zachodu, będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 996 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

W piątek mieszkańcy Warszawy mogą spodziewać się zmiennego zachmurzenia i przelotnego deszczu do 2 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie 17 st. C. Powieje umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Chwilami może przybierać na sile i osiągać do 40-60 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 992 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu przyniesie bardzo pochmurne niebo z przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 11 st. C. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Okresami może być silniejszy. O północy ciśnienie osiągnie 995 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

We Wrocławiu piątek upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 20 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Momentami jego porywy mogą dochodzić do 40-60 km/h. W południe barometry wskażą 989 hPa.

Warunki drogowe w piątek 24.03
Warunki drogowe w piątek 24.03tvnmeteo.pl
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości