Pogoda na jutro - niedziela 5.11. Deszczowy i miejscami wietrzny dzień

Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 24/25.04
Pogoda na noc 24/25.04tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Zarówno w nocy, jak i w niedzielę prognozowane są opady deszczu. W ciągu dnia będą miejsca, w których może spaść do 30 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 13 stopni Celsjusza.

Polska znajduje się pod wpływem rozległego wiru niżowego, cyklonu szerokości umiarkowanych z trzema centrami. Główne centrum Fred ulokuje się w niedzielę nad Morzem Północnym. Drugi ośrodek niżowy Ciaran stanie blisko Irlandii, a trzeci Gordian nad północnym Bałtykiem. Ale na obrzeżach wielkiego wiru, na rozległym chłodnym froncie atmosferycznym utworzy się nad północnymi Włochami kolejna fala, czyli zgrupowanie chmur z ulewami. Ta fala niżowa zmierzać ma na północy wschód, w kierunku Polski. Do naszego kraju zacznie wkraczać w niedzielę nad ranem od południa. Przyniesie intensywne opady deszczu w Karpatach, ale wpłynie na pogodę na całym południu i wschodzie kraju. Do tego na zachodzie pojawią się opady związane z kolejnym wędrującym w naszym kierunku chłodnym frontem. Kraj pozostaje w umiarkowanie chłodnej masie powietrza polarnego.

Pogoda na noc 4/5.11

Najbliższa noc będzie pochmurna z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Nad ranem słaby deszcz na krańcach zachodnich może słabo popadać deszcz do 1-5 litrów na metr kwadratowy. Temperatura minimalna wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 4/5 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Wiatr z południowego wschodu będzie umiarkowany i okresami dość silny. Jego porywy będą rozpędzać się na ogół do 50-60 kilometrów na godzinę, a wysoko w górach do 90 km/h.

Pogoda na jutro - niedziela 5.11

Niedziela upłynie pod znakiem umiarkowanego i dużego zachmurzenia z postępującymi od południa w głąb kraju opadami deszczu do 5-15 l/mkw., obejmującymi stopniowo regiony na południu, wschodzie i centrum kraju. W Karpatach będzie padać silniej - do 30 l/mkw. Słabe opady rzędu 1-5 l/mkw. mogą pojawić się po południu na zachodzie kraju. Temperatura maksymalna sięgnie od 9 st. C na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie, przez 11 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr z południa będzie umiarkowany i okresami dość silny. W porywach może rozpędzać się do 50-70 km/h, a w górach do 90 km/h.

Pogoda na niedzielę 5.11
Pogoda na niedzielę 5.11tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - niedziela 5.11

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 80-90 procent. Odczujemy chłód. Pogoda będzie wpływać negatywnie na nasze samopoczucie.

Warunki biometeorologiczne w niedzielę 5.11
Warunki biometeorologiczne w niedzielę 5.11tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc będzie upływać pod znakiem pogodnej aury. Temperatura minimalna wyniesie 4 st. C. Z południowego wschodu powieje umiarkowany, chwilami silniejszy wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 979 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Niedziela przyniesie mieszkańcom Warszawy pochmurną aurę z okresowymi opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 11 st. C. Powieje południowy, umiarkowany i okresami dość silny wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 974 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie pogodna. Temperatura minimalna wyniesie 5 st. C. Wiatr, wiejący z południowego wschodu, będzie umiarkowany i chwilami silniejszy. O północy barometry wskażą 990 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańcy Gdyni, Gdańska i Sopotu muszą w niedzielę liczyć się z pochmurnym niebem, a także słabymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 10 st. C. Powieje południowy, umiarkowany i okresami dość silny wiatr. W południe ciśnienie wyniesie 984 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc przyniesie pogodną aurę, nad ranem zacznie się chmurzyć. Termometry pokażą minimum 5 st. C. Z południowego wschodu powieje umiarkowany, chwilami silniejszy wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 976 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W Poznaniu niedziela będzie pochmurna, możliwe są przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie 12 st. C. Umiarkowany i okresami dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. W południe barometry pokażą 972 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc da nam zachmurzenie, a nad ranem także słaby deszcz. Na termometrach zobaczymy minimum 6 st. C. Wiatr, nadciągający z południowego wschodu, będzie umiarkowany i chwilami silniejszy. Ciśnienie o północy wyniesie 972 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W niedzielę mieszkańcy Wrocławia mogą spodziewać się zachmurzenia, ale jest szansa na przejaśnienia. Po południu prognozowane są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 13 st. C. Powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr z południowego zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 969 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie będzie pogodna, nad ranem zacznie się chmurzyć i może słabo popadać. Temperatura minimalna wyniesie 4 st. C. Z południowego wschodu powieje umiarkowany, chwilami silniejszy wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 965 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W Krakowie niedziela upłynie pod znakiem zachmurzenia z opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 10 st. C. Powieje umiarkowany i okresami dość silny wiatr z południa. W południe barometry wskażą 961 hPa.

Warunki drogowe w niedzielę
Warunki drogowe w niedzielętvnmeteo.pl

Autorka/Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Pogoda na jutro, czyli na czwartek 25.04. W nocy w wielu regionach kraju popada deszcz. W dzień również będzie padać. Termometry pokażą maksymalnie 13 stopni Celsjusza. Warunki biometeo będą niekorzystne.

Pogoda na jutro - czwartek, 25.04. Nocą i za dnia będzie padał deszcz

Pogoda na jutro - czwartek, 25.04. Nocą i za dnia będzie padał deszcz

Źródło:
tvnmeteo.pl

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem i opadami śniegu. Z komunikatu wynika też, że w części kraju temperatura spadnie poniżej zera stopni. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Śliskie drogi i chodniki, spadnie też śnieg. IMGW wydał ostrzeżenia

Śliskie drogi i chodniki, spadnie też śnieg. IMGW wydał ostrzeżenia

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Nadchodzące dni będą dość pochmurne, poza tym pojawią się opady deszczu. Niebawem czeka nas jednak zmiana pogody. Zrobi się słonecznie, a temperatura wzrośnie miejscami do 26 stopni Celsjusza.

Wiemy, kiedy nastąpi zmiana pogody

Wiemy, kiedy nastąpi zmiana pogody

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pył znad Sahary dotarł do południowej Grecji. Spowodował, że niebo nad Atenami zyskało odcienie brązu i pomarańczy. - Taka intensywność tego zjawiska nie była obserwowana od 2018 roku - powiedział Vassilis Amiridis z Obserwatorium Narodowego w stolicy Grecji.

Pył saharyjski w fazie apogeum. Marsjańskie widoki w Atenach

Pył saharyjski w fazie apogeum. Marsjańskie widoki w Atenach

Źródło:
Reuters

Jaka pogoda czeka nas w majówkę 2024? Wstępne prognozy pokazują, że wolne dni przyniosą nam sporo słońca i temperaturę sięgającą 27 stopni Celsjusza. Sprawdź szczegółową aktualizację prognozy, przygotowaną przez synoptyka tvnmeteo.pl Artura Chrzanowskiego.

Pogoda na majówkę 2024. Jest szansa na to, że będzie jak w środku lata

Pogoda na majówkę 2024. Jest szansa na to, że będzie jak w środku lata

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Australijskie szpitale apelują, aby ofiary ukąszeń przez węże nie przynosiły ze sobą do szpitala jadowitych gadów - poinformował w środę portal Globecho. - Skutkiem wystraszenia lekarzy jest opóźnienie leczenia - przekazał szpital w Bundabergu w prowincji Queensland. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że na świecie każdego roku od ukąszeń węży umiera od 80 do 140 tysięcy osób.

Szpitale apelują do pokąsanych pacjentów: nie przynoście ze sobą węży

Szpitale apelują do pokąsanych pacjentów: nie przynoście ze sobą węży

Źródło:
PAP, businessinsider.com, The Guardian

Filipiny zmagają się z ekstremalną falą upałów. W prowincji Cavite temperatura wynosiła miejscami 37,1 st. C, a ta odczuwalna była dużo wyższa.

Ekstremalna fala upałów. "Jest tak gorąco, że nie można oddychać"

Ekstremalna fala upałów. "Jest tak gorąco, że nie można oddychać"

Źródło:
phys.org, PAP, AFP

Hipopotam o imieniu Gen-chan, który od siedmiu lat mieszka w zoo w Osace w Japonii, uznawany był za samca. Po tym, jak niedawno przeprowadzono test DNA, okazało się, że w rzeczywistości jest samicą - poinformował ogród zoologiczny Osaka Tennoji Zoo.

Samiec hipopotama po siedmiu latach okazał się samicą

Samiec hipopotama po siedmiu latach okazał się samicą

Źródło:
BBC

Na wybuchowego karczocha natknęła się mieszkanka północnych Włoch. Kobieta kroiła warzywo, gdy nagle eksplodowało ono jej w rękach. Nietypowa sytuacja ma jednak swoje naukowe wyjaśnienie.

Kroiła karczocha. Warzywo wybuchło jej w rękach

Kroiła karczocha. Warzywo wybuchło jej w rękach

Źródło:
PAP, varesenews.it, thelocal.it

Powodzie, które były następstwem ulewnych opadów deszczu, nawiedziły Kenię. W wyniku przejścia żywiołu zginęło co najmniej 40 osób. Ponad 110 tysięcy jest bez dachu nad głową. Służby meteorologiczne ostrzegły, że kolejne tygodnie przyniosą dalsze opady.

Ulice jak rzeki, tysiące ludzi bez dachu nad głową. "Po tych powodziach nie będzie zbiorów"

Ulice jak rzeki, tysiące ludzi bez dachu nad głową. "Po tych powodziach nie będzie zbiorów"

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, africanews.com

Wrony siwe coraz częściej atakują mieszkańców Budapesztu i innych węgierskich miast. Związane jest to z wciąż rosnącą populacją tych ptaków. Jak tłumaczą ornitolodzy, ptaki nie robią tego, by zranić ludzi, a przed atakiem można łatwo się obronić.

Sceny "jak z Hitchcocka" w węgierskiej stolicy

Sceny "jak z Hitchcocka" w węgierskiej stolicy

Źródło:
PAP, index.hu

Pełnia Różowego Księżyca była widoczna w środową noc nad Polską. Zdjęcia zjawiska otrzymaliśmy na Kontakt 24. To nie jedyne ciekawe zjawisko astronomiczne, jakie można zaobserwować na kwietniowym niebie.

Różowa Pełnia wyjrzała zza chmur

Różowa Pełnia wyjrzała zza chmur

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, PAP

Wielu z nas z otwartymi ramionami przyjęło wczesne przyjście wiosny. Czy jednak lutowe i marcowe ciepło miało korzystny wpływ na przyrodę? Synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek zapytała o to ekspertów z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz z Zakładu Pszczelnictwa w Puławach. W swoim blogu wyjaśnia tegoroczny paradoks klimatyczny i dobitnie pokazuje, jak coś, co wydawało się darem od losu, stało się przekleństwem.

Kwiecień, który okazał się koszmarem. "Nie pamiętam takiej sytuacji"

Kwiecień, który okazał się koszmarem. "Nie pamiętam takiej sytuacji"

Źródło:
tvnmeteo.pl

Zimowa aura powróciła do Finlandii. We wtorek na południu kraju spadło miejscami prawie 30 centymetrów śniegu. Pod Helsinkami dziecko wracające ze szkoły zginęło pod kołami traktora z pługiem śnieżnym - przekazała lokalna policja.

Atak zimy na południu Finlandii. Pod kołami pługa śnieżnego zginął 10-latek

Atak zimy na południu Finlandii. Pod kołami pługa śnieżnego zginął 10-latek

Źródło:
PAP, Reuters, ENEX

Bezzałogowa sonda kosmiczna Voyager 1 zaczęła ponownie wysyłać na Ziemię poprawne sygnały radiowe. Inżynierom z NASA udało się naprawić usterkę komputera, która spowodowała awarię statku kosmicznego w listopadzie.

Po pięciu miesiącach naprawiono usterkę. Sonda Voyager 1 znowu nadaje

Po pięciu miesiącach naprawiono usterkę. Sonda Voyager 1 znowu nadaje

Źródło:
livescience.com

Fala upałów nawiedziła Bangladesz. Temperatura wzrosła miejscami do 43 stopni Celsjusza. Władze wydały ostrzeżenia przed spiekotą, tymczasowo zamknięto szkoły.

Na termometrach ponad 40 stopni, zamknięte szkoły

Na termometrach ponad 40 stopni, zamknięte szkoły

Źródło:
Reuters

Sezon narciarski w Tatrach wciąż trwa, o czym świadczą piękne ujęcia zarejestrowane we wtorek na zakopiańskiej Gubałówce. Warto korzystać ze słonecznej pogody - już wkrótce zamknięta zostanie część tatrzańskich tras narciarskich. Turyści wybierający się na górskie wędrówki powinni zachować jednak ostrożność.

Słońce i śnieg w Tatrach. Ostatni dzwonek dla narciarzy

Słońce i śnieg w Tatrach. Ostatni dzwonek dla narciarzy

Źródło:
PAP, TPN, TVN24

W Chinach trwa walka ze skutkami ulew, które nawiedziły południe kraju. W prowincji Guangdong doszło do licznych powodzi i osuwisk. Lokalne władze podały, że zginęły co najmniej cztery osoby, a 10 pozostaje zaginionych.

Ewakuowano ponad sto tysięcy ludzi. Do części nie udało się dotrzeć na czas

Ewakuowano ponad sto tysięcy ludzi. Do części nie udało się dotrzeć na czas

Źródło:
Reuters, Xinhua

Seria trzęsień ziemi, do której doszło we wtorek na Tajwanie, uszkodziła kilka budynków na wschodnim wybrzeżu wyspy. Najsilniejsze wstrząsy miały magnitudę 6,3. Jak przekazały lokalne służby geologiczne, zjawisko było powiązane z potężnym trzęsieniem z początku kwietnia.

Budynki kołysały się przez całą noc

Budynki kołysały się przez całą noc

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Ulewy nawiedziły Ekwador. Wezbrane rzeki i błotne lawiny spowodowały szereg szkód w całym kraju. Najtrudniejsza sytuacja panuje w centralnych regionach, gdzie powodzie zniszczyły drogi, wioski i mosty - jeden w momencie, gdy jechały nim auta. W jednym z kantonów żywioł dotknął ponad 100 rodzin.

Rzeka podmyła most, gdy jechały nim samochody

Rzeka podmyła most, gdy jechały nim samochody

Źródło:
ecuavisa.com, machalamovil.com

Na naszym kontynencie wzrasta liczba zgonów związanych z upałami - alarmują Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO) i unijna agencja Copernicus w raporcie na temat stanu klimatu w Europie w ubiegłym roku. - Europa doświadczyła kolejnego roku rosnących temperatur i nasilających się ekstremów klimatycznych - podkreśliła Elisabeth Hamdouch z Copernicusa.

Stres cieplny dotyka w Europie coraz więcej ludzi. Alarmujący raport

Stres cieplny dotyka w Europie coraz więcej ludzi. Alarmujący raport

Źródło:
Reuters, AP, tvnmeteo.pl

Cielę ze znamieniem w kształcie półksiężyca urodziło się w Kanadzie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie data urodzenia - zwierzak przyszedł na świat 8 kwietnia. Tego samego dnia nad jego rodzinnym regionem widoczne było całkowite zaćmienie Słońca.

Oto cielak z "zaćmieniem Słońca" na czole. Urodził się w wyjątkowy dzień

Oto cielak z "zaćmieniem Słońca" na czole. Urodził się w wyjątkowy dzień

Źródło:
CBC News, PAP

Dużo zimniej niż zwykle w kwietniu będzie jeszcze przez kilka dni, jednak chłód nie potrwa wiecznie. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: początek majówki to będzie punkt zwrotny

Pogoda na 16 dni: początek majówki to będzie punkt zwrotny

Źródło:
tvnmeteo.pl

Na Krecie trwają największe w Grecji ćwiczenia na wypadek trzęsienia ziemi - informuje w poniedziałek grecka agencja AMNA. Uczestniczą w nich władze wyspy i jej mieszkańcy.

Kreta przygotowuje się na trzęsienie ziemi

Kreta przygotowuje się na trzęsienie ziemi

Źródło:
PAP

Sonda Juno, dzięki rekordowo bliskiemu przelotowi w pobliżu Io, jednego z księżyców Jowisza, rzuciła nowe światło na znajdujące się na jego powierzchni lawowe jezioro. Naukowcy stworzyli animację, która pokazuje, jak może ono wyglądać z bliska.

Gładkie jak szkło jezioro lawy. Tak może wyglądać z bliska powierzchnia Io

Gładkie jak szkło jezioro lawy. Tak może wyglądać z bliska powierzchnia Io

Źródło:
NASA, LiveScience, tvnmeteo.pl

Do Niemiec w weekend wróciła zimowa pogoda. Najwięcej śniegu napadało w południowych i centralnych krajach związkowych. Na śliskich i oblodzonych drogach dochodziło do wypadków drogowych, w tym do jednego śmiertelnego.

Zimowa aura uderzyła w Niemcy

Zimowa aura uderzyła w Niemcy

Źródło:
zeit.de, fr.de

Do zdarzenia doszło niedaleko rumuńskiego Braszowa, w regionie, który zamieszkuje duża populacja tych wielkich ssaków. Całe zajście zarejestrowały kamery przemysłowe.

Niedźwiedź próbował ukraść kontener na śmieci. Nagranie

Niedźwiedź próbował ukraść kontener na śmieci. Nagranie

Źródło:
ENEX, politico.eu

Donald Trump odwołał wiec wyborczy z powodu nadchodzącej burzy. Kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta Stanów Zjednoczonych przekazał zgromadzonym w Karolinie Północnej sympatykom, żeby poszukali schronienia i obiecał wkrótce wrócić "na pole bitwy" .

Pogoda wygrała z Donaldem Trumpem. "Jestem zdruzgotany"

Pogoda wygrała z Donaldem Trumpem. "Jestem zdruzgotany"

Źródło:
PAP