Pogoda na jutro - niedziela, 2.07. Nocą lokalnie pokropi, w dzień do 25 stopni

Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro, czyli na niedzielę 2.07. W nocy pojawią się w części kraju przelotne opady deszczu. Lokalnie też zagrzmi. W dzień również będzie padać. Termometry pokażą maksymalnie od 21 do 25 stopni Celsjusza.

Pogoda na noc

W nocy pogodna aura dopisze w pasie od Mazur i Podlasia, przez centrum kraju, po Dolny Śląsk. W pozostałych regionach będzie pochmurno z przejaśnieniami. W południowo-wschodniej części kraju przelotnie popada deszcz o sumie 1-10 litrów wody na metr kwadratowy. Możliwe są tam wieczorne burze, podczas których spadnie do 10-20 l/mkw. Na północy i zachodzie okresami również popada deszcz rzędu 5 l/mkw. Temperatura minimalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Podlasiu do 17 st. C na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich. 

Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - niedziela, 2.07

Niedziela przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie. Poza tym przelotnie popada deszcz do 10 l/mkw. W ciągu dnia wystąpią postępujące od północnego zachodu większe rozpogodzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Pomorzu do 25 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr, umiarkowany, okresami będzie dość silny, w porywach rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę. 

Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielę tvnmeteo.pl

Warunki biometeo - niedziela, 2.07

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie od 50 do 70 procent. Na północy, wschodzie i południowym wschodzie odczujemy chłód, w pozostałych regionach komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne na północy, wschodzie i południowym wschodzie kraju, w pozostałej części Polski - neutralne.

Warunki biometeo w niedzielę
Warunki biometeo w niedzielętvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W nocy w Warszawie wystąpi duże zachmurzenie z rozpogodzeniami do umiarkowanego. Temperatura minimalna wyniesie 16 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich. Ciśnienie o północy osiągnie 991 hPa. 

Pogoda na jutro - Warszawa

Mieszkańców Warszawy czeka w niedzielę początkowo duże zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Po południu i wieczorem nastąpią rozpogodzenia. Termometry wskażą maksymalnie 23 st. C. Zachodni wiatr okaże się umiarkowany, okresami silniejszy, osiągnie do 50 km/h. Na barometrach zobaczymy w południe 992 hPa.  

Pogoda na noc - Trójmiasto

Noc w Gdańsku, Gdyni i Sopocie będzie pochmurna ze słabymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy 15 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie o północy sięgnie 1002 hPa. 

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Niedziela w Gdańsku, Gdyni i Sopocie przyniesie duże zachmurzenie z rozpogodzeniami. Okresami przelotnie popada deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 21 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h. Ciśnienie w południe sięgnie 1000 hPa.  

Pogoda na noc - Poznań

Na noc w Poznaniu prognozuje się pochmurną aurę ze słabymi opadami deszczu w drugiej części nocy. Temperatura minimalna wyniesie 17 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie o północy osiągnie 993 hPa. 

Pogoda na jutro - Poznań

Niedziela w Poznaniu upłynie początkowo pod znakiem dużego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. Po południu wystąpią większe rozpogodzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany, okresami silniejszy, osiągnie do 50 km/h. Barometry wskażą w południe 994 hPa.  

Pogoda na noc - Wrocław

W nocy we Wrocławiu zachmurzenie okaże się duże, nie będzie padać. Termometry wskażą 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z kierunków zachodnich. Ciśnienie o północy wyniesie 990 hPa. 

Pogoda na jutro - Wrocław

Przed mieszkańcami Wrocławia niedziela z początkowo dużym zachmurzeniem i przelotnymi opadami deszczu. Po południu się rozpogodzi. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany, okresami silniejszy i osiągnie do 50 km/h. Na barometrach zobaczymy w południe 992 hPa.  

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie przyniesie duże zachmurzenie z rozpogodzeniami do umiarkowanego. W pierwszej części nocy przelotnie popada deszcz, możliwe są zanikające burze. Na termometrach zobaczymy 16 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, w czasie burzy silny wiatr. Ciśnienie o północy sięgnie 975 hPa. 

Pogoda na jutro - Kraków

Na niedzielę w Krakowie prognozuje się duże i umiarkowane zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 24 st. C. Zachodni wiatr, umiarkowany, okresami silniejszy, w porywach rozpędzi się do 40 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 976 hPa.  

Warunki drogowe w niedzielę
Warunki drogowe w niedzielę tvnmeteo.pl

Autorka/Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi burzami na znacznym obszarze Polski. W niektórych miejscach w nocy z wtorku na środę wiatr w porywach będzie rozpędzać się aż do 100 kilometrów na godzinę. Zostały wydane również ostrzeżenia związane z upałem. Według synoptyków IMGW temperatura w środę sięgnie nawet 33 stopni Celsjusza.

Niebezpieczna noc. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia

Niebezpieczna noc. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Pogoda na jutro. W środę 19.06 w większości kraju wystąpią opady deszczu, a część Polski nawiedzą również burze z obfitymi opadami deszczu i bardzo silnymi porywami wiatru. Będzie duża różnica temperatury między Pomorzem a południowymi regionami.

Pogoda na jutro - środa 19.06. Gwałtowne burze i nawet 31 stopni

Pogoda na jutro - środa 19.06. Gwałtowne burze i nawet 31 stopni

Źródło:
tvnmeteo.pl

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed zapowiadanymi na wtorkowy wieczór i najbliższą noc gwałtownymi zjawiskami pogodowymi. Alert został wysłany do osób przebywających na terenie sześciu województw.

Alert RCB dla sześciu województw. "Możliwe przerwy w dostawie prądu"

Alert RCB dla sześciu województw. "Możliwe przerwy w dostawie prądu"

Źródło:
RCB, tvnmeteo.pl

Do końca tygodnia czeka nas pogoda w kratkę. Ponieważ chłód z północy będzie ścierał się z gorącem znad Afryki, spodziewamy się dużych różnic w temperaturze oraz gwałtownych burz.

U jednych upał, u innych 19 stopni. Przepychanka mas powietrza może mieć poważne skutki

U jednych upał, u innych 19 stopni. Przepychanka mas powietrza może mieć poważne skutki

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pięć lat temu pewna galaktyka zaczęła świecić jaśniej niż kiedykolwiek i nie przestała. Teraz naukowcy mają prawdopodobne wyjaśnienie tego zjawiska. Ich zdaniem po razy pierwszy udało się zaobserwować aktywację czarnej dziury w czasie rzeczywistym.

"Być może obserwujemy aktywację masywnej czarnej dziury w czasie rzeczywistym"

"Być może obserwujemy aktywację masywnej czarnej dziury w czasie rzeczywistym"

Źródło:
ESO

Rekin podpłynął bardzo blisko plaż na Wyspach Kanaryjskich, wymuszając ich zamknięcie. Drapieżnik jest na bieżąco monitorowany przez służby morskie.

W panice uciekali przed głowomłotem. Zamknięto plaże na Gran Canarii

W panice uciekali przed głowomłotem. Zamknięto plaże na Gran Canarii

Źródło:
Onda Cero, El Norte de Castilla

Upały nadciągają na Stany Zjednoczone. Tereny zamieszkałe przez 70 milionów ludzi zostały objęte ostrzeżeniami przed gorącem, a niektóre regiony czeka potencjalnie najdłuższa fala gorąca od dekad. Co ciekawe, w części kraju spodziewana jest niemal zimowa aura.

Na horyzoncie "najdłuższa od dziesięcioleci" fala upałów

Na horyzoncie "najdłuższa od dziesięcioleci" fala upałów

Źródło:
PAP, NWS, NHC

Ulewy nawiedziły Salwador. Intensywne opady utrzymują się od soboty nad całym krajem, powodując podtopienia i śmiertelnie groźne osuwiska. Gwałtowna aura przyczyniła się do śmierci 11 osób, a meteorolodzy ostrzegają, że pogoda może się pogorszyć.

W ulewach zginęło 11 osób. Deszcz ma padać jeszcze mocniej

W ulewach zginęło 11 osób. Deszcz ma padać jeszcze mocniej

Źródło:
PAP, Reuters, Prensa Latina

Na Babiej Górze odkryto dwa nieznane dotąd naukowcom gatunki jastrzębców, roślin należących do rodziny astrowatych. Zostały uznane za gatunki endemiczne, a więc występujące tylko tam. Łacińskie określenie jednego z nich pochodzi od nazwy Babiogórskiego Parku Narodowego, który w tym roku obchodzi swoje 70-lecie.

Mamy w Polsce dwa nowe gatunki endemiczne

Mamy w Polsce dwa nowe gatunki endemiczne

Źródło:
PAP

Płynąca do Polski fala gorącego powietrza z Afryki napotka przeszkodę. Jak bardzo upalnie będzie? Co czeka nas w drugiej połowie czerwca i jak zacznie się lipiec? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: upał inny niż miał być

Pogoda na 16 dni: upał inny niż miał być

Źródło:
tvnmeteo.pl

Chiny zmagają się ze skutkami ekstremalnych zjawisk pogodowych, które przynoszą poważne powodzie na południowych obszarach i osunięcia ziemi, w których w ostatnich dniach zginęło co najmniej dziewięć osób. W północnych regionach rolniczych panuje z kolei susza, co może odbić się negatywnie na zbiorach.

40-stopniowe upały na północy, powodzie na południu. Zabici i zaginieni

40-stopniowe upały na północy, powodzie na południu. Zabici i zaginieni

Źródło:
PAP

Stan Michigan nawiedziły gwałtowne burze. W miejscowości Bloomingdale wiatr zdmuchnął stojącą w ogrodzie trampolinę. Mieszkaniec domu uchwycił ten moment na nagraniu.

Silnie wieje, nagle trampolina zaczyna fruwać. Nagranie

Silnie wieje, nagle trampolina zaczyna fruwać. Nagranie

Źródło:
Reuters, fox17online.com

Antycyklon afrykański nadciąga nad Włochy. Nadano mu imię sędziego z Piekła z "Boskiej komedii" Dantego, wyznaczającego miejsce grzesznym duszom. W szczycie upałów temperatura ma przekroczyć 40 stopni Celsjusza.

Nadciąga antycyklon Minos. Nadano mu imię sędziego z piekła Dantego

Nadciąga antycyklon Minos. Nadano mu imię sędziego z piekła Dantego

Źródło:
PAP, ilmeteo.it

Susza daje się we znaki rolnikom i spowodowała straty w plonach. W okresie od 11 kwietnia do 10 czerwca występowała na terenie 15 województw - podał w raporcie Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (IUNG). Według ekspertów największe zagrożenie występowało wśród upraw zbóż jarych.

Susza rolnicza w 15 województwach. Gdzie wystąpiły największe niedobory wody

Susza rolnicza w 15 województwach. Gdzie wystąpiły największe niedobory wody

Źródło:
PAP, susza.iung.pulawy.pl

Corades yanacocha - tak nazwany został nowy gatunek motyla odkryty m.in. przez polskich naukowców pod Quito, stolicą Ekwadoru. Na ślad nowego owada badacze natknęli się podczas przeglądania zdjęć na portalu internetowym. "Trudno jest zrozumieć, jak przez tak długi czas okazały, jaskrawo ubarwiony gatunek motyla uchował się przed okiem badaczy" - czytamy na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wpadli na trop nowego gatunku motyla dzięki zdjęciu w internecie

Wpadli na trop nowego gatunku motyla dzięki zdjęciu w internecie

Źródło:
uj.edu.pl

Pożar szaleje na terenie hrabstwa Los Angeles w stanie Kalifornia. Zmusił do ewakuacji 1200 osób, głównie urlopowiczów - poinformowały lokalne władze. Z ogniem walczy ponad 400 strażaków, wspomaganych przez ciężki sprzęt i samoloty.

Pożar w hrabstwie Los Angeles. Ewakuacja ponad 1000 osób

Pożar w hrabstwie Los Angeles. Ewakuacja ponad 1000 osób

Źródło:
Reuters, CNN, PAP,eu.usatoday.com

W czasie wyprawy na Marsa nerki astronautów mogą zostać niemal całkowicie zniszczone - wynika z badania przeprowadzonego przez zespół naukowców. Winne temu ma być głównie promieniowanie kosmiczne. Artykuł na ten temat został opublikowany na łamach "Nature Communications".

Wyprawa na Marsa. Nerki astronautów mogą nie przetrwać tak długiego lotu

Wyprawa na Marsa. Nerki astronautów mogą nie przetrwać tak długiego lotu

Źródło:
PAP, nature.com

Mieszkańcy kompleksu luksusowych apartamentowców w chilijskim nadmorskim kurorcie Vina del Mar żyją w strachu. Obawiają się zawalenia ich domów po tym, jak u podnóża jednego z bloków po ulewach otworzyła się głęboka na 30 metrów dziura. Budynek zawisł tuż nad przepaścią.

"Kładziemy się spać w strachu"

"Kładziemy się spać w strachu"

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Tegoroczne lato w Chorwacji ma być wyjątkowo gorące, co zwiększy ryzyko suszy i pożarów. Do walki z zapowiadanym "piekielnym" latem zaangażowano kilku tysięcy strażaków, a nawet wojsko.

Tysiące strażaków, wojsko, drony. Szykują się na "piekielne lato"

Tysiące strażaków, wojsko, drony. Szykują się na "piekielne lato"

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Burze słoneczne na Marsie mogą mieć wpływ na członków misji załogowych, którzy w przyszłości tam wyruszą. Badania przeprowadzone po dotarciu silnego rozbłysku słonecznego do Czerwonej Planety pokazały, że ludzie powinni być przygotowani na poważne dawki promieniowania. Naukowcy zaobserwowali także marsjańskie zorze.

Zorze na Marsie mogą być piękne, ale i niebezpieczne

Zorze na Marsie mogą być piękne, ale i niebezpieczne

Źródło:
JPL NASA, tvnmeteo.pl

El Nino oficjalnie dobiegło końca, a to, co po nim nastąpi, może wstrząsnąć pogodą na całym świecie - donosi CNN. Stany Zjednoczone mogą doświadczyć wyjątkowo gorącego lata, obfitującego w huragany.

El Nino oficjalnie dobiegło końca. Amerykanie drżą

El Nino oficjalnie dobiegło końca. Amerykanie drżą

Źródło:
Reuters, cpc.ncep.noaa.gov

1344 metry - na taką głębokość zanurkował pewien żółw skórzasty z rejonu Wysp Salomona. Jeśli wynik ten zostanie potwierdzony badaniami naukowymi, zostanie uznany za rekord Guinnessa.

"Spektakularny" wyczyn żółwia może trafić do Księgi rekordów Guinnessa

"Spektakularny" wyczyn żółwia może trafić do Księgi rekordów Guinnessa

Źródło:
livescience.com, tvnmeteo.pl

Powrót kapsuły Starliner z dwojgiem astronautów na pokładzie został po raz kolejny przesunięty. Amerykanie mają wrócić na Ziemię nie wcześniej niż 22 czerwca - podała w piątek NASA.

Pechowa misja. Powrót astronautów znów przełożony

Pechowa misja. Powrót astronautów znów przełożony

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl