TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na 16 dni: będzie lodowaty początek wiosny

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: będzie lodowaty początek wiosny
Pogoda na 16 dni: będzie lodowaty początek wiosnytvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: będzie lodowaty początek wiosny

Na duże ocieplenie w całej Polsce możemy poczekać nawet do końca marca. Sprawdź, co w swojej autorskiej długoterminowej prognozie pogody na 16 dni przewiduje prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

Po całej serii mroźnych nocy i chłodnych dni w kolejnych tygodniu nie powinniśmy oczekiwać radykalnych zmian temperatury. Nadal, tak jak ostatnio, często będzie do nas napływać zimne powietrze z północnego wschodu kontynentu - wiąże się to z obecnością wyżu nad europejską częścią Rosji. Z kolei cieplejsze powietrze z południa dzięki niżom obecnym na zachodzie Europy będzie przemieszczać się w kierunku Hiszpanii i Francji oraz Włoch (patrz mapa).

Sytuacja pogodowa nad Europątvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni. Pogoda długoterminowa

Na początku tygodnia w zachodniej Polsce będzie 11-12 stopni, ale później temperatura wszędzie w kraju spadnie i w czasie najbliższego weekendu będzie zaledwie od 2 stopni na wschodzie do 7 na zachodzie. Kolejne dni - a więc już na początku wiosny - też będą zimne, bo do 8 stopni, a nocami będzie kilkustopniowy mróz. Stopniowe ocieplenie, ale raczej bez szans na "wybuch wiosny", przyjdzie pod koniec marca i wtedy będzie do 12 stopni. Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnmeteo.pl, Shutterstock

Pozostałe wiadomości