Pogoda na 16 dni: lekka zima tylko na początku lutego
Po niedzielnej wichurze czeka nas ochłodzenie - będzie jednak nieduże i chwilowe. Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.
Temperatura spadnie, bo po przejściu chłodnego frontu związanego z wietrznym niżem napłynie zimniejsze powietrze z północy. Położenie wspomnianego niżu - będzie nad Rosją - oraz wyżu, który usadowi się na zachodzie kontynentu, przez kilka dni będzie odpowiadać za północną cyrkulację powietrza w naszej części Europy. Z kolei od strony Atlantyku będą płynąć cieplejsze masy powietrza, które za jakiś czas dotrą do centrum kontynentu (patrz mapa).
W najbliższych dniach odczujemy ochłodzenie, ale lekki mróz będzie tylko na wschodzie kraju, a na zachodzie ma być do 3-4 stopni powyżej zera. Później, w czasie pierwszego weekendu lutego, ociepli się do 5-6 stopni, a następnie temperatura wzrośnie nawet do 8 stopni i nigdzie z wyjątkiem wysokich gór nie będzie mrozu. Również w kolejnych dniach pogoda będzie mało przypominać zimę, bo w całym kraju temperatura ma być dodatnia.
Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.
Autorka/Autor:Tomasz Wasilewski
Źródło: tvnmeteo.pl
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Zaraz po upalnej niedzieli czeka nas wizyta frontu chłodnego. To, jak wpłynie ona na temperaturę, opisuje autorska długoterminowa prognoza temperatury na 16 dni, przygotowana przez Tomasza Wasilewskiego. Ekspert z tvnmeteo.pl sprawdza w niej także, jakie warunki mogą panować w Polsce do końca czerwca.
Pogoda na 16 dni. Taki może być początek wakacji
Ulewne deszcze doprowadziły do powstania gwałtownych powodzi w Wirginii Zachodniej. W wyniku skutków żywiołu zginęło pięć osób, w tym trójka dzieci. W niedzielę ekipy ratunkowe kontynuowały poszukiwania kilku zaginionych osób.
Stan wyjątkowy, przerwy w dostawach prądu. Wśród ofiar dzieci
Pogoda na dziś. Poniedziałek 16.06 w większości kraju będzie pochmurny. Przesuwająca się nad Polską strefa opadów przyniesie miejscami ulewny deszcz, szczególnie obfity na obszarach górskich. Warunki biometeorologiczne będą przeważnie niekorzystne.
Pogoda na dziś - poniedziałek 16.06. Nad Polską wędrować będzie strefa opadów
Po pogodnym i słonecznym, a miejscami również upalnym weekendzie, pogoda nad Polską ulegnie sporej zmianie. Już najbliższej nocy nad nasz kraj zacznie wkraczać front atmosferyczny, przynoszący ze sobą opady i burze. Deszcz widać w prognozach na cały przyszły tydzień - gdzie i kiedy spadnie go najwięcej?
Zmiana pogody w Polsce. Gdzie ma najsilniej padać?
Burza tropikalna Dalila szaleje u wybrzeży Meksyku. W sobotę silny wiatr i ulewy spowodowały szkody w Acapulco - restauracje wpadły do oceanu, a ulice zostały zalane. Podczas burzy na Pacyfiku zatonęło kilka łodzi rybackich, na szczęście bez załogi na pokładzie.
Po burzy restauracje wpadły do oceanu
W Hiszpanii trwa sprzątanie po powodziach, które w piątek wieczorem i sobotę przetoczyły się przez kraj. Ulewny deszcz spowodował spore zniszczenia w okolicach Saragossy. Woda zdewastowała wiele domów, uszkodziła drogi i zmyła mosty.
Powódź nadeszła w nocy. "Woda praktycznie sięgała sufitu"
Start misji Axiom-4 z Polakiem Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) może odbyć się nie wcześniej niż w czwartek 19 czerwca - wynika z sobotniego wspólnego oświadczenia amerykańskiej agencji kosmicznej NASA oraz firm Axiom Space i SpaceX.
Kiedy Sławosz Uznański-Wiśniewski poleci w kosmos? Jest komunikat NASA
Kilka dni temu do sieci trafiło wideo, na którym mężczyzna w pobliżu Mięguszowieckiego Szczytu Pośredniego w Tatrach kopie w przepaść kamień. Przewodnik tatrzański Jan Krzeptowski-Sabała tłumaczył w TVN24, czym mogą grozić takie zachowania. Opowiadał też o tym, jakie inne nieodpowiedzialne zachowania widuje w górach.
"Czasem wydaje się nam, że turyści niczym już nas nie zaskoczą. A jednak"
Jest czerwiec, więc truskawki pojawiają się na naszych stołach. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko sama ich czerwona część jest źródłem mnóstwa korzystnych składników odżywczych. Jak przekonują naukowcy z dwóch polskich uczelni, także szypułki są dla nas zdrowe.
Czego spodziewać się w pogodzie w Boże Ciało oraz długi, czerwcowy weekend? W prognozach na ten czas widać dużo słońca. Jeśli pojawią się opady, to tylko lokalnie. Zadowoleni będą ci, którzy nie lubią upału. Sprawdź, co nas czeka.
Najnowsza prognoza na Boże Ciało i długi weekend
Upalna aura dotarła do Włoch. W sześciu miastach, między innymi w Rzymie, w sobotę w mocy jest najwyższy stopień alertu przed upałem, wydany przez ministerstwo zdrowia. W niedzielę miast, w których obowiązuje to ostrzeżenie będzie jeszcze więcej.
40 stopni i więcej. Czerwone alarmy dla kolejnych miast
W Turcji naukowcy potwierdzili występowanie nowego, inwazyjnego gatunku kleszcza. Na Haemaphysalis longicornis natrafiono po raz pierwszy w Stambule, ale jego naturalnym miejscem występowania jest Azja Wschodnia. Badacze są zaniepokojeni, ponieważ pajęczak może być odpowiedzialny za przenoszenie 30 różnych chorób.
Inwazyjny gatunek kleszcza. Naukowcy potwierdzają
Maleńki wodny płaz z Meksyku może skrywać wielką tajemnicę dotyczącą zdolności do odrastania kończyn. Naukowcy odkryli właśnie, że kluczową rolę w tym procesie odgrywa znany z leczenia trądziku kwas retinowy. Czy aksolotl w przyszłości pomoże ludziom odzyskiwać utracone części ciała?
Sprawili, że świeciły w ciemności. Tak poznali ich sekret
Gwałtowne powodzie, które nawiedziły miasto San Antonio w Teksasie, pochłonęły co najmniej 11 ofiar śmiertelnych. Kilka osób uznaje się za zaginione. Służby ratunkowe prowadzą intensywne poszukiwania. Władze ostrzegają, że bilans ofiar śmiertelnych może jeszcze wzrosnąć.
"Rozmawiałam z nim przez telefon, kiedy to się działo". Powodzie zabiły 11 osób
Choć nietoperze żyją zaskakująco długo jak na swoje niewielkie rozmiary, niemal nie zapadają na nowotwory. Naukowcy z University of Rochester doszli do tego, dlaczego się tak dzieje. To odkrycie może mieć ogromne znaczenie dla rozwoju nowych terapii onkologicznych u ludzi.
Dlaczego nietoperze nie chorują na raka
Wilczyca zmarła na skutek zadławienia się foliową torebką z resztkami jedzenia. Zwłoki zwierzęcia zostały znalezione w lasach Nadleśnictwa Kobiór w województwie śląskim. Przyrodnicy apelują o niepozostawianie odpadów w lasach - stanowią one śmiertelne zagrożenie dla ich mieszkańców.