Pogoda na 16 dni: czy to ostatnia fala takiego gorąca?

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: czy to ostatnia fala takiego gorąca?
Pogoda na 16 dni: czy to ostatnia fala takiego gorąca?tvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: czy to ostatnia fala takiego gorąca?

Aż 30 stopni będzie w Polsce na początku tygodnia. A co będzie potem? Sprawdź, co przewiduje prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski w swojej długoterminowej prognozie pogody na 16 dni.

Wielki, europejski wyż, który od wielu dni jest gwarantem słonecznej pogody między innymi w Polsce, powoli przesuwa się nad wschodnią część Europy, a takie jego położenie sprawia, że gorące powietrze z południa wdziera się do centrum kontynentu, a nawet do południowej Skandynawii. Z kolei z północnego zachodu do Europy zbliża się fala chłodniejszego powietrza poprzedzona frontem, który związany jest z niżem. Centrum tego niżu na początku tygodnia będzie znajdować się nad Wyspami Owczymi, a chłód, który ten niż sprowadzi, dotrze m.in. do Wielkiej Brytanii i północnej Francji (patrz mapa).

Gorące powietrze płynie do Polskitvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni

Początek tygodnia będzie niezwykle gorący, bo temperatura osiągnie aż 30 stopni na południu kraju. Później, we wtorek, na krótko nieco się ochłodzi, a następnie jeszcze przed weekendem znowu ma być bardzo ciepło, jak na końcówkę lata, bo nawet 28 stopni. Następne dni, od 23 września, nie będą już tak ciepłe, ale mimo to w południowej Polsce możemy spodziewać się nawet 23-24 stopni, a w północnej części kraju 18-19 stopni. Początek października, jak na ten już jesienny miesiąc, zapowiada się ciepło i wtedy termometry w naszym kraju wskażą od 16 do 22 stopni.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości