Alert RCB przed silnym wiatrem. "Zabezpiecz wolno stojące rzeczy"

Autor:
dd
Źródło:
RCB
Alert RCB dla północy kraju
Alert RCB dla północy krajuTVN24
wideo 2/3
TVN24Alerty RCB dla północy kraju

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS-owy alert do mieszkańców czterech województw na północy kraju. W piątek w tych regionach będzie bardzo silnie wiać.

RCB wysłało w czwartek po południu alerty SMS o treści: "Uwaga! Wieczorem, w nocy i jutro silny wiatr (13/14.01). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy".

Alert RCB obejmuje:

- województwo podlaskie - powiaty: augustowski, białostocki, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, sokólski, suwalski, wysokomazowiecki, zambrowski oraz Białystok, Łomża i Suwałki;

- woj. pomorskie - powiaty: lęborski, nowodworski, pucki, słupski, wejherowski oraz Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Sopot;

- woj. zachodniopomorskie - powiaty: białogardzki, gryficki, kamieński, kołobrzeski, koszaliński, sławieński oraz Świnoujście i Koszalin;

- woj. warmińsko-mazurskie - wszystkie powiaty.

Alert RCB. Co to jest

Alert RCB to SMS-owy system ostrzegania przed zagrożeniami. Na alert RCB nie trzeba się zapisywać. Osoby, które znajdą się na obszarze potencjalnego wystąpienia sytuacji kryzysowej zagrażającej życiu, otrzymają na swój telefon komórkowy krótką wiadomość tekstową (SMS) z informacjami dotyczącymi rodzaju zagrożenia wraz z lokalizacją, a także źródłem ostrzeżenia. Nie ma znaczenia, z którym operatorem zawarliśmy umowę.

Nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego oraz niektórych innych ustaw z 11 czerwca 2018 roku nakłada na wszystkich operatorów obowiązek niezwłocznego wysłania komunikatu do wszystkich użytkowników na określonym przez dyrektora RCB obszarze. Komunikaty są wydawane tylko w wyjątkowych sytuacjach, które realnie mogą zagrażać życiu i zdrowiu człowieka.

Zabezpiecz się przed wichurąRCB
Alert RCB dla północy kraju
Alerty RCB dla północy krajuTVN24

Autor:dd

Źródło: RCB

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości