Wieloryb z wizytą w luksusowej dzielnicy Buenos Aires


W poniedziałek do luksusowej dzielnicy portowej w Buenos Aires w Argentynie wpłynął wieloryb. Ku uciesze mieszkańców i turystów, waleń co rusz wypływał na powierzchnię, zaledwie o włos mijając jachty zacumowane w porcie.

Pierwszy raz w Puerto Madero wieloryba zaobserwowano w poniedziałek wczesnym popołudniem. W dzielnicy tej górują biurowce i apartamentowce, a w samym centrum znajduje się zbiornik wodny, na którym wielu mieszkańców trzyma swoje jachty.

Transmisja w lokalnej telewizji

Informacja o wielorybie w porcie bardzo szybko rozprzestrzeniła się w internecie. Zdjęcia i filmy były publikowane w serwisach społecznościowych, a lokalne stacje uruchomiły nawet transmisję na żywo. W efekcie do portu zaczęli zjeżdżać się mieszkańcy całego miasta i wielu turystów. - Jedliśmy obiad w domu, kiedy dowiedzieliśmy się o wielorybie. Stwierdziliśmy, że musimy go zobaczyć - powiedziała Rosana Saabedra, nauczycielka z Buenos Aires. - Co ten wieloryb tutaj robi? - zastnawiała się.

Uwolnić wieloryba

Władze miasta postanowiły, że pomogą wielorybowi wrócić do oceanu. Łódź policyjna próbowała zwabić zwierzę do kanału odchodzącego do Atlantyku. Mariano Sironi, dyrektor naukowcy Instytutu Ochrony Waleni w Argetynie powiedział, że prawdopodobnie był to płetwal karłowaty lub humbak.

Autor: mab/kka / Źródło: abcnews.go.com

Pozostałe wiadomości