Najnowsze

Tragedia na weselu. Pioruny zabiły 17 gości i raniły pana młodego

Najnowsze

Do zdarzenia doszło w Shibganj w Bangladeszu
Do zdarzenia doszło w Shibganj w BangladeszuGoogle Maps
wideo 2/18

17 gości weselnych zginęło w wyniku uderzenia pioruna w miejscowości Shibganj w Bangladeszu. Kilkanaście innych osób, w tym pan młody, zostało rannych.

Podczas wesela w północno-zachodniej części Bangladeszu pioruny zabiły w środę 17 osób, a 14, w tym pan młody, zostało rannych. Weselnicy wybierali się akurat do domu panny młodej. Do tragedii doszło, w środę, kiedy łódź, w której płynęli pan młody i goście, dobiła do brzegu w mieście Shibganj położonym nad rzeką Karotoya. Według relacji świadków, w grupę uderzyło kilka piorunów.

Katastrofa naturalna

Co roku w Azji Południowej z powodu burz giną setki osób. W 2016 roku władze Bangladeszu określiły pioruny mianem naturalnej katastrofy po tym, jak ponad 200 osób zginęło z ich powodu w przeciągu jednego miesiąca, z czego 82 jednego dnia.

Zdaniem ekspertów, nasilona częstotliwość występowania piorunów to efekt deforestacji - tereny pozbawione wysokich drzew przyciągają błyskawice.

Ostatnio Bangladesz zmagał się z wyjątkowo trudnymi warunkami pogodowymi. Doszło do silnych ulew, które spowodowały powodzie.

Autor: kw / Źródło: PAP, BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości