Najnowsze

Tak w Tajlandii obchodzi się walentynki. Śluby na słoniach

Najnowsze


Pięćdziesiąt dziewięć par wzięło ślub na słoniach w walentynki w Tajlandii. Ceremonia odbyła się w ogrodzie botanicznym w prowincji Chonburi położonej na wschód od Bangkoku.

Tancerze i zespół muzyczny poprowadzili procesję słoni i par, a lokalny urzędnik, również na słoniu, nadzorował i podpisywał akty ślubu.

- Od dawna planowałem, że jeśli pewnego dnia podpiszę akt ślubu, to musi to być niezwykłe wydarzenie - powiedział Patiphat Panthanon, 26-letni pan młody.

Coroczna tradycja

Ślub na grzbiecie słonia jest corocznym wydarzeniem obchodzonym w ogrodzie botanicznym Nong Nooch Tropical Garden w prowincji Chonburi. Zazwyczaj chętnych jest do stu par, jednak w tym roku z powodu pandemii liczba ta zmniejszyła się.

Kampon Tansacha, dyrektor ogrodu botanicznego powiedział, że ze względu na ścisłe protokoły kontroli dla odwiedzających, ludzie czują się bezpieczniej i zaczęli wracać do odwiedzania parku botanicznego, w którym prezentowane są rekonstrukcje ogrodów z całego świata.

Tajlandia to kraj bardzo uzależniony od turystyki. Jednak nie zniósł jeszcze zakazu podróżowania, który został nałożony w kwietniu zeszłego roku w celu powstrzymania epidemii.

Autor: anw/dd / Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości