"Pogoda zaskakuje nas coraz bardziej". Śnieg w maju

Śnieg w maju
W Otwocku spadł śnieg
Źródło: Kontakt 24
Zimowa aura znowu do nas zawitała. W nocy na Mazowszu pojawiły się opady mokrego śniegu. Nagranie i zdjęcia dynamicznej, majowej pogody otrzymaliśmy na Kontakt 24.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? WYŚLIJ NAM NA KONTAKT 24

W nocy z piątku na sobotę w centrum kraju wystąpiły opady śnieg. Padało między innymi w Otwocku i Warszawie. O godzinie 1 w nocy w stolicy pojawił się deszcz ze śniegiem i mokry śnieg. "Śnieg o tej porze roku nie jest częstym zjawiskiem w Warszawie" - napisał na Twitterze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Odnotowano tam spadek temperatury do 0,7 stopni Celsjusza.

"Ku zaskoczeniu wszystkich, zamiast zapowiadanego deszczu, cały Otwock okrył się białym puchem. Jak widać pogoda zaskakuje nas coraz bardziej" - napisała Reporterka 24 Honorata.

Jak tłumaczył synoptyk tvnmeteo.pl Artur Chrzanowski, po zachodniej stronie niżu spływa do Polski chłodne i wilgotne powietrze z północy. - Należ pamiętać, że masa powietrza nie jest homogeniczna, zdarzają się zróżnicowania temperatury, takie chłodniejsze wkładki skutkujące deszczem ze śniegiem - dodał. Taka sytuacja wystąpiła około godziny 6 rano w Terespolu przy temperaturze 0 st. C, a wcześniej w Warszawie.

Według niemieckiego serwisu meteorologicznego wetteronline.de temperatura minimalna w sobotę spadła do -1 st. C w Jeleniej Górze, a w Białymstoku do 0 st. C. Na Kasprowym Wierchu termometry pokazały -8 st. C, a na Śnieżce -5 st. C.

Temperatura minimalna w sobotę 8 maja (wetteronline.de)
Temperatura minimalna w sobotę 8 maja (wetteronline.de)
Źródło: wetteronline.de

Wasze pogodowe relacje:

Śnieg w maju

Nie ma to jak śnieg 8 maja 2021 g. 1.30

Autor: anw / Źródło: Kontakt 24

Czytaj także: