Pogoda na dziś: wiele deszczowych miejsc, do 12 stopni Celsjusza

Opady deszczu w wielu regionach
Pogoda na piątek 16.10
Źródło: tvnmeteo.pl
W piątek w części kraju pojawią się opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 stopni Celsjusza.

W piątek słabo popada na Pomorzu, gdzie spadnie do 1-3 litrów wody na metr kwadratowy. We wschodnich, południowych i centralnych regionach też pojawią się opady deszczu o sumie 3-8 l/mkw. Poza tym można spodziewać się dość pogodnej aury. Na termometrach zobaczymy od 8 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 12 st. C na Pomorzu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza będzie oscylować wokół 70-90 procent. W całej Polsce odczuwalny będzie chłód, a na południowym wschodzie także wilgoć. Warunki biometeorologiczne w pasie od województwa lubuskiego, przez Wielkopolskę i północ Mazowsza, po Warmię i Mazury okażą się neutralne, a poza tym niekorzystne.

Warunki biometeo w piątek 16.10

Warunki biometeo w piątek 16.10

Pogoda Warszawa

Dość pogodnie, po południu przelotny deszcz. Temp. maks. 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie waha się, po południu 1002 hPa.

Pogoda Poznań

Dość pogodnie, temp. maks. 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie waha się, po południu 1006 hPa.

Pogoda Gdańsk

Przelotne opady deszczu, temp. maks. 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie waha się, po południu 1018 hPa.

Pogoda Wrocław

Okresami opady deszczu, temp. maks. 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie waha się, po południu 1000 hPa.

Pogoda Kraków

Okresami opady deszczu, temp. maks. 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie waha się, po południu 986 hPa.

Autor: ps,anw / Źródło: tvnmeteo.pl

Czytaj także: