Najnowsze

Lotnisko w Bratysławie sparaliżowane. To nie koniec problemów Słowaków ze śniegiem

Najnowsze


Słowacki Instytut Hydrometeorologiczny w piątek wydał ostrzeżenia przed śniegiem. Intensywne opady białego puchu od piątkowego poranka sparaliżowały ruch na drogach w całym kraju. Pogoda przyczyniła się również do zamknięcia lotniska w Bratysławie.

Słowacki Instytut Hydrometeorologiczny ostrzega przed śniegiem kraje: Poprad, bańskobystrzycki, żyliński, trnawski, bratysławski. Według synoptyków miejscami w zachodniej Słowacji może spaść od 25 do 40 cm białego puchu.

Sparaliżowane lotnisko

Bratysławski port lotniczy zamknięto w piątek z powodu opadów gęstego śniegu. Odwołano wszystkie starty, a samoloty, które miały lądować w Bratysławie, kierowane są na lotniska w Austrii i na Węgrzech.

Rzeczniczka bratysławskiego lotniska Veronika Szevczikova powiedziała, że nie wiadomo na razie, kiedy starty i lądowania zostaną wznowione. Lotniskowy sprzęt nie radzi sobie z odśnieżaniem pasów.

Trudne warunki na drogach

Śnieżyce skomplikowały także sytuację na drogach, zwłaszcza w rejonie Bańskiej Bystrzycy i Trnavy. Również w Bratysławie panuje trudna sytuacja. Obfite opady śniegu sparaliżowały komunikację miejską, zwłaszcza w górzystych częściach miasta. Od piątkowego ranka na ulicach słowackiej stolicy jeździ kilkadziesiąt pługów.

Ciężki śnieg przewrócił na drogi drzewa, które leżą na chodnikach i samochodach. Pozrywane są również linie energetyczne.Intensywne opady śniegu ograniczają miejscami widzialność do 100 m.

Autor: mab/map / Źródło: www.imeteo.sk, PAP, www.noviny.sk

Pozostałe wiadomości