Daniel Muindi Muteti zwycięzcą 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego

PAPZwycięzca Kenijczyk Daniel Muimbi Muteti na mecie 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego

Kenijczyk Daniel Muindi Muteti jako pierwszy dobiegł na metę 11 PZU Półmaratonu Warszawskiego. Jego czas to 1:02:14. Tuż za nim na metę dobiegli Justus Kiptoo Kanda z Kenii i Misganaw Abraraw z Etiopii.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Punktualnie o godzinie 10 ze stołecznego Placu Trzech Krzyży wystartowało 12 794 biegaczy, żeby wziąć udział w 11. Półmaratonie Warszawskim. Na prowadzenie szybko wysunęli się Meksykanin - Juan Luis Barrios - faworyt biegu oraz grupa Kenijczyków. Już po godzinie na metę wbiegli pierwsi zawodnicy. Zwycięzcą okazał się Kenijczyk Daniel Muimbi Mutet, z czasem 1:02:14. Drugie miejsce zajął Justyn Kiptoo Kanda z Kenii - 1:02.21, wyprzedzając o sekundę Etiopczyka Abrarawa Misganawę.

Wśród kobiet wygrała Kenijka - Perendis Lekapana z czasem 1:10:41. Po srebro sięgnęła inna Kenijka - Alice Mogire, uzyskując czas 1:13:15, a brąz wywalczyła Rasa Drazdauskaite z Litwy z wynikiem 1:13:22. Z Polaków najlepszy był Szymon Kulka (ULKS Lipinki) - czasem 1:04.18 uplasował się na ósmej pozycji, a wśród kobiet pierwsza metę osiągnęła brązowa medalistka MP w biegu na 10 000 m Angelika Mach (AZS UMCS Lublin). Wynikiem 1:16.22 zajęła dziewiąte miejsce.

Relacja z trasy

Wystartował 11. PZU Półmaraton Warszawski
Wystartował 11. PZU Półmaraton Warszawski

10:00 Rozległ się na Placu Trzech Krzyży w Warszawie sygnał rozpoczynający 11. PZU Półmaraton Warszawski.

10:07 Faworytem biegu jest Meksykanin Juan Luis Barrios, chociaż tempo dyktują Kenijczycy. Ich czas na pierwszym kilometrze to 2:32, drugim 2:254, a trzecim 2:58. Jest szansa na pobicie rekordu trasy.

10:16 Pierwsi zawodnicy minęli 5 km.

10:32 Połowa dystansu za faworytami. Nie zwalniają nawet na podbiegu.

10:43 Prowadzi Juan Luis Barrios. Za jego plecami grupa Kenijczyków. Tempo w okolicy 3 min/km. Pierwsi zawodnicy podbiegają na Most Świętokrzyski.

10:47 Wyniki po 15 km: miejsce pierwsze - Juan Luis Barrios, miejsce drugie - Gabriel Gerald Geay z Tanzanii, miejsce trzecie - Justus Kiptoo Kanda z Kenii.

10:57 Trzech Kenijczyków i Tanzańczyk na ostatnim podbiegu. Meta za 2 km.

11:03 Jako pierwszy na metę dobiegł Kenijczyk Daniel Muindi Muteti z czasem 1:02:14.

11:05: Drugi na mecie pojawił się Kenijczyk Justus Kiptoo Kanda z czasem 1:02:21, a trzeci Etiopczyk Misganaw Abraraw z czas 1:02:22.

11:10 Pierwszym Polakiem na mecie okazał się Szymon Kulka z czasem 1:04:18.

Trasa Półmaratonu

Tegoroczną trasę organizatorzy wyznaczyli tak, aby zawodnicy mijali "najpiękniejsze oraz historyczne punkty Warszawy" i jednocześnie nawiązali do zeszłorocznego PZU Maratonu Warszawskiego. Miejsce startu i mety wyznaczono na Placu Trzech Krzyży.

Z południowego Śródmieścia biegacze wyruszyli Traktem Królewskim w kierunku "Palmy" przez Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, zahaczając o Plac Piłsudskiego, robiąc pętlę wokół Placu Teatralnego, następnie Miodową przy Placu Zamkowym, Bonifraterską, Międzyparkową przy stadionie Polonii, dalej Słomińskiego przez Most Gdański, Starzyńskiego aż do 11 listopada, gdzie zawrócili w kierunku południowym, przez starą Pragę.

Dalej pobiegli ulicą Ratuszową, Dąbrowszczaków, przez Plac Hallera i kontynuując ulicą Jagiellońską, Parkiem Praskim na Wybrzeże Helskie, ulicą Okrzei, nieopodal Stadionu Narodowego, Mostem Świętokrzyskim, przez Powiśle, Tamkę, Solec, Ludną, Rozbrat, Agrykolę, Aleją Hopfera, Gagarina, Parkową i ulicą Sulkiewicza do mety na placu dobiegli Alejami Ujazdowskimi wzdłuż Łazienek Królewskich.

Trasa 11. PZU Półmaratonu Warszawskiegohttp://pzupolmaratonwarszawski.com

Zmiany i utrudnienia

Ze względu na rozmiar imprezy mieszkańcy Warszawy i przejeżdżający przez stolicę kierowcy musieli liczyć się z czasowymi utrudnieniami i zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wszystkie szczegóły zmian opisuje portal TVN24 Warszawa, dzięki czemu przemieszczanie się tego dnia po mieście nie będzie problematyczne.

Autor: stella, mar/aw, rp / Źródło: PZU Półmaraton Warszawski, TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości