Najnowsze

Alerty hydrologiczne IMGW. Przekroczone stany ostrzegawcze

Najnowsze

Autor:
anw
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na niedzielętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 20.09

IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia na terenie województwa podkarpackiego. W związku ze spływem wód opadowych możliwy jest wzrost stanów w rzekach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne. Stany ostrzegawcze przekroczone są między innymi na rzekach:

- Grabince, w profilu Głowaczowa (woj. podkarpackie)

- Breni, w profilu Wampierzów (woj. podkarpackie);

- Bukowej, w profilu Ruda Jastkowska ((woj. podkarpackie);

- Czarnej, w profilu Januszewice (woj. świętokrzyskie);

- Liwcu, w profilu Zaliwie-Piegawki (woj. mazowieckie).

Stan wody w rzekach w Polsce: czerwony - stan alarmowy, pomarańczowy - stan ostrzegawczy, żółty - strefa stanów wysokich, niebieski - strefa stanów średnich, czarny - strefa stanów niskichtvnmeteo.pl za IMGW

Alerty hydrologiczne IMGW

Ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia obowiązują na terenie województwa podkarpackiego, dotyczą zlewni Sanu od ujścia Wiaru do ujścia do Wisły, Breni, Wisłoka od Krajowic do ujścia.

W związku ze spływem wód opadowych, w zlewniach: Brenia, Grabinki oraz w zlewni Bukowej prognozowany jest dalszy wzrost stanów wody w strefie stanów wysokich przy przekroczonym stanie ostrzegawczym w profilu Głowaczowa na Grabince. Na Breniu w Wampierzowie oraz na Bukowej w Rudzie Jastkowskiej zostanie przekroczony stan ostrzegawczy.

Alerty ważne będą do godziny 9 w poniedziałek.

Aktualne ostrzeżenia hydrologiczne IMGWtvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest alarm hydrologiczny IMGW drugiego stopnia

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że "stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, lecz poniżej stanów alarmowych".

Autor:anw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości