Informacje
 • Pogoda na dziś: spadnie śnieg,
  miejscami tylko 4 stopnie

  06-04-2021 06:16 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Tomasz Zubilewicz o pogodzie i sytuacji hydrologicznej Foto: tvnmeteo.pl/Klaudia Walewska | Video: tvnmeteo.pl

  Na obszarze niemal całego kraju we wtorek ma popadać mokry śnieg. Chwilami wiatr będzie silniejszy. Za sprawą napływu arktycznego powietrza temperatura maksymalna osiągnie zaledwie od 4 do 7 stopni Celsjusza.

  Wtorek przyniesie pochmurne niebo z rozpogodzeniami. Od zachodu w głąb kraju wędrować będą przelotne opady mokrego śniegu rzędu 3 centymetrów. W górach spadnie do 5-10 cm śniegu. Opady nie powinny pojawić się tylko na Lubelszczyźnie i Rzeszowszczyźnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, przez 5 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Ziemi Lubuskiej. Zachodni wiatr powieje umiarkowanie, okresami dość silnie. W porywach rozpędzi się do 50-60 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza będzie na krańcach zachodnich, południowych i północnych. Odczujemy chłód, zrobi się też wilgotno i wietrznie. Warunki biometeorologiczne będą neutralne, przechodzące w niekorzystne.

  Pogoda Warszawa

  Pochmurno z rozpogodzeniami i przelotnymi opadami mokrego śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale okresami może być dość silny. Ciśnienie w południe osiągnie 990 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Pochmurno z rozpogodzeniami i przelotnymi opadami mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie 6 st. C. Powieje z zachodu, a wiatr będzie słaby i umiarkowany, jednak okresami może wiać dość silnie. Ciśnienie w południe sięgnie 1000 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno z rozpogodzeniami i przelotnymi opadami mokrego śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 6 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Okresami może wiać dość silnie. Na barometrach zobaczymy 992 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pochmurno z rozpogodzeniami i przelotnymi opadami mokrego śniegu. Temperatura maksymalna sięgnie 6 st. C. Powieje z zachodu, słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. W południe barometry pokażą 992 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pochmurno z rozpogodzeniami i przelotnymi opadami mokrego śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 5 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W południe na barometrach zobaczymy 981 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....