Informacje
 • Ogórek termalny, miód z lokalnych pasiek, mistrzowska pizza. Smakowity weekend w Uniejowie

  14-04-2018 17:16 V Uniejowski Festiwal Smaków

  Spotkanie z mistrzem świata w pieczeniu pizzy w Uniejowie

  TVN Meteo

  Ten weekend jest w Uniejowie wyjątkowo smakowity. Trwa V Uniejowski Festiwal Smaków. Kilkanaście restauracji otwiera swoje drzwi dla smakoszy, zapraszając na dania przygotowane na bazie regionalnych produktów.

  W ramach V Uniejowskiego Festiwalu Smaków organizowana jest akcja degustacyjna "Smakowite spacery po Uniejowie". W kilkunastu restauracjach można spróbować potraw festiwalowych. Jest szansa wzięcia udziału w konkursie dla degustatorów, którego zwycięzca otrzyma nagrodę. Smakowitości można próbować w sobotę do godziny 20 oraz w niedzielę w godzinach 11-18.

  Ogórek termalny i miód

  Dwa lata temu gmina Uniejów, organizator wydarzenia, zaproponowała po raz pierwszy motyw przewodni Festiwalu Smaków. Wtedy był to ser kozi. W zeszłym roku restauratorzy przygotowali potrawy z wykorzystaniem ryb słodkowodnych. W tym roku podczas V Uniejowskiego Festiwalu Smaków przyszła kolej na produkty lokalne bardzo ważne z punktu widzenia promocji gminy - ogórek termalny z Uniejowa i miód pszczeli z lokalnych pasiek. Potraw, które przygotowano z ich wykorzystaniem, można spróbować w 13 restauracjach festiwalowych. Przygotowano 12 dań głównych z ogórkiem termalnym z Uniejowa i siedem deserów z dodatkiem miodu pszczelego.

  Międzynarodowa atmosfera

  Na Festiwal przyjechały delegacje z miast partnerskich z Włoch i Węgier ze swoimi najlepszymi produktami i potrawami. Uczestnicy mogą posmakować między innymi oryginalnej włoskiej pizzy.

  Do Uniejowa trafił Alessandro Ceci, który jest mistrzem świata w robieniu pizzy. W rozmowie z prezenterem TVN Meteo Maciejem Dolegą zdradził on sekret sukcesu tego włoskiego specjału.

  - Pizza włoska jest najlepsza, ponieważ posiadamy świetne produkty z upraw ekologicznych, z upraw naturalnych. Dlatego tylko we Włoszech, przy odpowiednim klimacie i odpowiednich produktach, ta pizza może być doskonała - powiedział Ceci.

  Sekret włoskiej pizzy

  - Prawdziwa pizza włoska nie zawiera skomplikowanych składników. Bazuje ona na trzech podstawowych produktach, a są nimi mozzarella z mleka bawolego, pomidorki koktajlowe, bazylia. I to tak naprawdę jest prawdziwa pizza włoska, później można ją udoskonalać - opowiadał.

  Jeśli chcielibyśmy upiec prawdziwą włoską pizze w domu, musielibyśmy - poza zaopatrzeniem się w odpowiednie składniki - posiadać odpowiedni piec. Jak tłumaczył Ceci, pizzę piecze się w temperaturze 330 stopni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....