Informacje
 • NASA skróciła kosmiczny spacer. Wszystko przez wodę w hełmie astronauty

  15-01-2016 21:37 NASA podkreśla, że nie było zagrożenia życia

  NASA poinformowała, że konieczne było skrócenie kosmicznego spaceru, na jaki wybrało się dwóch astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) z powodu problemów ze skafandrem jednego z nich.

  NASA, amerykańska Agencja Kosmiczna poinformowała, że konieczne było skrócenie o dwie godziny spaceru dwóch astronautów, na jaki wyszli w celu wymiany uszkodzonego regulatora napięcia w układzie zasilania stacji.

  Woda w hełmie

  W piątek z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) wyszli Amerykanin Tim Kopra oraz Tim Peake, pierwszy Brytyjczyk, jaki znalazł się w otwartej przestrzeni kosmicznej. Problem wystąpił u Amerykanina, który w przestrzeni był już trzeci raz. Gdy zakończyli pracę zgłosił, że w jego hełmie zbiera się woda.

  Ostrożności nigdy za wiele

  NASA podkreśliła, że astronautom nie groziło żadne niebezpieczeństwo, a samo skrócenie ich kosmicznego spaceru było po prostu środkiem ostrożności.

  Reuters odnotowuje, że NASA zaostrzyła zasady bezpieczeństwa kosmicznych spacerów, aby nie doszło ponownie do wypadku, jaki miał miejsce w lipcu 2013 roku, kiedy włoski astronauta Luca Parmitano omal nie zginął, gdy do jego hełmu zaczęła się dostawać woda wyciekająca z układu chłodzenia skafandra.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...