Niedźwiedź zrobił sobie czterysta selfie

Autor:
wac//az
Źródło:
City of Boulder Open Space & Mountain Parks, The Hill

Pracownicy parku City of Boulder Open Space & Mountain Parks w amerykańskim stanie Kolorado nie kryli rozbawienia, kiedy zauważyli, że spośród 580 zdjęć wykonanych przez fotopułapkę aż 400 przedstawia jednego niedźwiedzia czarnego w różnych pozach. Tym sposobem fotogeniczny drapieżnik zyskał międzynarodową sławę.

"Sesję zdjęciową" niedźwiedzia wykonała jedna z dziewięciu fotopułapek rozmieszczonych na terenie 186 kilometrów kwadratowych. Dają one wgląd w zwyczaje zwierząt zamieszkujących okolicę. Pracownicy parku rozmieszczają fotopułapki w miejscach, w których prawdopodobnie występuje ruch dzikich zwierząt i tam, gdzie wcześniej widziano oznaki ich aktywności, w przypadku niedźwiedzi np. ślady stóp.

ZOBACZ TEŻ: Biały gronostaj nagrany przez fotopułapkę. Wygląda jak "leśny mały duszek"

400 "niedźwiedzich selfie"

Jednak zdjęcia drapieżników z bliska nie są częstym widokiem, dlatego pracownicy parku City of Boulder Open Space & Mountain Parks (OSMP) nie kryli rozbawienia we wpisie, który opublikowali w poniedziałek, 23 stycznia, w mediach społecznościowych. "Niedawno niedźwiedź odkrył fotopułapkę, której używamy do monitorowania dzikiej przyrody na otwartej przestrzeni Boulder. Spośród 580 zdjęć około 400 to niedźwiedzie selfie" - napisali na Twitterze, dołączając cztery zdjęcia.

- (Kamery) dają nam wyjątkową okazję, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak lokalne gatunki wykorzystują otaczający nas krajobraz, jednocześnie minimalizując naszą obecność we wrażliwych siedliskach - powiedział pracownik OSMP Will Keeley, cytowany przez portal The Hill. Inny pracownik OSMP, Christian Nunes, we wpisie na blogu przyznał, że ma "ogromne szczęście mieszkać na obszarze o bogatej różnorodności gatunków dzikich zwierząt, a fotopułapki pomagają nam dowiedzieć się, jakie zwierzęta naprawdę tu są i co robią".

Niedźwiedzie w Kolorado

Niedźwiedź czarny (zdjęcie ilustracyjne)Shutterstock

Odkąd zdjęcia fotogenicznego niedźwiedzia pojawiły się na stronie parku, zdążyły już obiec cały świat. O niedźwiedziu z Kolorado pisze m.in. portal Sky News, BBC, NBC News, People, USA Today i Metro. Internauci piszą o "królu selfie" i "ciekawskim niedźwiedziu". Według OSMP stan Kolorado zamieszkuje w sumie od 8 tys. do 12 tys. niedźwiedzi czarnych. Niedźwiedź czarny jest jedynym znanym gatunkiem niedźwiedzia spotykanym w Kolorado.

ZOBACZ TEŻ: Niedźwiedź zapadł w sen zimowy pod domowym tarasem. "Jest duży, ale superwyluzowany"

Autor:wac//az

Źródło: City of Boulder Open Space & Mountain Parks, The Hill

Źródło zdjęcia głównego: City of Boulder Open Space & Mountain Parks

Pozostałe wiadomości