Objawy zatrucia grzybami - pierwsza pomoc. Po jakim czasie pojawiają się objawy?

Źródło:
mz.gov.pl;
Cudzoziemcy zatruli się grzybami. Jak nie popełnić ich błędu?
Cudzoziemcy zatruli się grzybami. Jak nie popełnić ich błędu?TVN24
wideo 2/4
Cudzoziemy zatruli się grzybami. Jak nie popełnić ich błędu?TVN24

Jesień to okres, kiedy wiele osób udaje się na grzybobranie. W lesie można bowiem znaleźć grzyby, które dodadzą smaku wielu daniom. Zbierając te leśne skarby trzeba mieć jednak pewność, jakie gatunki się zbiera. Wystarczy jedna pomyłka, żeby doszło do poważnego zatrucia.

● Jeżeli zauważysz jakiekolwiek objawy zatrucia po spożyciu grzybów, mogą być podobne do niestrawności, nie lekceważ ich i udaj się do lekarza lub zadzwoń po pomoc. ● Różne grzyby wywołują różne rodzaje zatruć. ● Osobie, która zatruła się grzybami, nie należy podawać mleka ani alkoholu.

Zatrucie grzybami

Zatrucia grzybami zdarzają się najczęściej w okresie jesiennym, kiedy grzybów jest najwięcej. To wtedy amatorzy grzybów ruszają do lasu. Kiedy dojdzie do pomyłki w ocenie zbieranych grzybów, może dojść do zatrucia. Dlatego tak ważne jest, aby nigdy nie zbierać nieznanych grzybów.

W Polsce rejestr zatruć grzybami prowadzony jest przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu. W 2020 roku grzybami zatruło się osiem osób, z czego cztery zmarły. Liczba ta jest dużo niższa niż w poprzednich latach - w 2019 roku było 27 zatruć, w 2018 r. - 16, w 2017 r. - 24, w 2016 r. - 46. Sześć z ośmiu zatruć z 2020 roku spowodowane było muchomorem sromotnikowym.

>> Sprawdź też: Kiedy na grzyby? Kalendarz grzybiarza, sezon na grzybobranie

Najczęściej mylone grzybyPAP

Wyróżnia się cztery grupy zatruć grzybami:

Zatrucia cytotropowe - powodują głównie uszkodzenia narządów miąższowych. Mogą być spowodowane spożyciem muchomora sromotnikowego, wiosennego i jadowitego, a także piestrzenicy kasztanowatej;

Zatrucia neurotropowe - prowadzą do zaburzeń psychoneurologicznych. Mogą być wywołane spożyciem krowiaka podwiniętego, strzępa ceglastego, muchomora czerwonego i plamistego, a także lejkówki odbielonej;

Zatrucia gastryczne - są przyczyną ostrego nieżytu żołądkowo-jelitowego. Ich przyczyną może być spożycie jednego z ponad 80 gatunków grzybów występujących w Polsce, najczęściej są to: czubajka grzebieniowata, gąska rózgowata i siarkowa, gołąbek wymiotny, muchomor cytrynowy, pieczarka żółtawa czy borowik szatański;

Zatrucia nieswoiste, po spożyciu grzybów jadalnych. Ich przyczyną będzie zjedzenie surowych grzybów, które zawierają substancje drażniące błonę śluzową przewodu pokarmowego. Może to być opieńka miodowa, borowik ponury czy gąska. Takie zatrucia mogą wystąpić również po spożyciu grzybów, które były nieprawidłowo przechowywane.

Zatrucie pieczarkami bardzo często spowodowane jest pomylenie pieczarki z muchomorem wiosennym lub jadowitym. Kiedy grzyby te są młode, są niemal nie do odróżnienia. Zatrucie kanią to nierzadko efekt pomylenia kani z muchomorem sromotnikowym. 

Zatrucia grzybami suszonymi nie można wykluczyć. Również w przypadku spożywania grzybów po ususzeniu trzeba mieć pewność, że gatunki, które zostały ususzone, są jadalne. Dlatego tak ważne jest kupowanie również suszonych grzybów z pewnego źródła.

ZOBACZ >> Grzyby jadalne – lista gatunków i sposób przyrządzania

Pierwsze objawy zatrucia grzybami

Jeżeli po spożyciu jakichkolwiek grzybów zauważysz niepokojące objawy (mogą być to objawy podobne do niestrawności) - ból głowy, brzucha, nudności czy biegunkę - natychmiast wezwij lekarza (999 lub 112) lub udaj się do najbliższego szpitala.

Objawy zatrucia grzybami: - uporczywe wymioty i biegunka, - ból brzucha, ból w nadbrzuszu, - kurcze mięśni, drgawki mięśni, - silne pragnienie, - spadek ciśnienia tętniczego krwi, - zaburzenia pracy serca i układu krążenia, - ból wątroby, - silnie rozszerzone źrenice, - zaburzenia świadomości, zamroczenie, utrata przytomności, śpiączka.

Zatrucia grzybamiPAP

Zatrucie grzybami - po jakim czasie?

Czas, po jakim pojawią się objawy zatrucia, jest różny w zależności od rodzaju zatrucia.

 W przypadku zatrucia cytotropowego mogą pojawić się po około 6-48 godzinach. Są to przede wszystkim nudności i bóle brzucha oraz wymioty i wodnista biegunka. 

W przypadku zatrucia neurotropowego objawy pojawią się po godzinie lub dwóch, czyli po okresie utajenia. Objawami będą wtedy zawroty głowy i rozszerzone źrenice, oszołomienie, omamy wzrokowe i słuchowe, drżenie mięśniowe, a nawet śpiączka.

 W przypadku zatrucia gastrycznego objawy mogą pojawić się po około trzech-pięciu godzinach. Jakie są objawy zatrucia grzybami? Będą to nudności i wymioty, silne bóle brzucha, wzmożone pragnienie, biegunka, niewykluczone są ślinotok, łzawienie i pocenie się. Dodatkowe objawy zatrucia grzybami u dzieci i osób starszych: obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, kurcze łydek, przyspieszenie akcji serca czy niewydolność nerek.

W przypadku zatrucia nieswoistego objawami będą najczęściej nudności i wymioty, bóle brzucha.

Zatrucie grzybami - pierwsza pomoc

Po zobaczeniu pierwszych objawów zatrucia, należy od razu wezwać pomoc. Zanim jednak pomoc lekarska się pojawi, należy wykonać poniższe czynności: ● Wywołać wymioty (na przykład wkładając palce do gardła), aby opróżnić żołądek i podać osoloną wodę. Mleko na zatrucie grzybami to zły pomysł. Nie należy podawać mleka ani alkoholu. Uwaga - nie należy wywoływać wymiotów u osoby, która jest nieprzytomna.

Zabezpieczyć próbkę wymiocin lub potrawy z grzybów. Dzięki temu w laboratorium będzie możliwe rozpoznanie gatunku grzyba. Niestety, często zdarza się, że pacjent zjadł zupełnie innego grzyba, niż myśli. Jeżeli ktoś jeszcze jadł potrawę, która wywołała zatrucie, osoba ta również powinna wywołać u siebie wymioty.

● Nawet jeżeli stan osoby, u której doszło do zatrucia, poprawi się, nie należy rezygnować z pomocy lekarskiej. Czasami jest to jedynie chwilowa poprawa, po której stan pacjenta gwałtownie się pogarsza.

ZOBACZ >> Grzyby trujące – jak je rozpoznać i odróżnić od jadalnych?

Mikotoksykoza - co to jest?

Jest to zatrucie organizmu spowodowane mikotoksynami, czyli toksynami grzybowymi. Chodzi tutaj o pleśń, która rozwija się w odpowiednich warunkach. Powstaje ona na różnych produktach spożywczych, a jej spożycie może prowadzić do rozwoju chorób.

Zasady bezpieczeństwa na grzybobraniu

Wybierając się do lasu na grzybobranie trzeba pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wszystko po to, żeby uchronić się przed zatruciem grzybami.

Zbieraj tylko te gatunki, które dobrze znasz i nie masz co do nich żadnych wątpliwości.

Nie zbieraj grzybów, które są bardzo młode lub stare i przejrzałe.

Nie ułamuj grzyba, wykręć go z podłoża.

Nie idź na grzybobranie z foliową reklamówką. Wkładaj grzyby do łubianki lub przewiewnego koszyka. W plastiku grzyby szybko się zaparzą i zepsują.

Nigdy nie oceniaj grzybów po smaku. W ten sposób nie rozpoznasz, czy grzyb jest jadalny czy trujący. Śmiertelnie trujący muchomor sromotnikowy wbrew pozorom nie jest gorzki, ale ma słodki smak.

Dodatkowo pamiętaj, żeby kupować grzyby tylko z zaufanych źródeł. Nie kupuj grzybów, które nie są w całości, nie masz wtedy możliwości rozpoznania gatunku. 

Grzyby są ciężkostrawne. Z tego powodu nie powinny ich jeść dzieci, osoby w podeszłym wieku i ludzie, którzy cierpią na choroby układy pokarmowego. Grzyby przed spożyciem należy przygotować. Jest wiele sposobów przygotowywania grzybów: suszenie, mrożenie, gotowanie, smażenie, marynowanie i duszenie.

Komu nie zaleca się jedzenia grzybówTVN24

Autorka/Autor:aw//mr

Źródło: mz.gov.pl;

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia. Synoptycy ostrzegają przed gęstymi mgłami i opadami marznącymi, które mogą powodować powstanie gołoledzi. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Alarmy IMGW w 11 województwach. Tu zachowajcie szczególną ostrożność

Alarmy IMGW w 11 województwach. Tu zachowajcie szczególną ostrożność

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

W nowym tygodniu w wielu regionach kraju dopisze pogodna, a nawet słoneczna aura. Jednak znajdą się też miejsca, w których popada deszcz. W środę spodziewane są niewielkie opady deszczu ze śniegiem.

Zima bez zimy. Co widać w prognozie na najbliższe dni

Zima bez zimy. Co widać w prognozie na najbliższe dni

Źródło:
tvnmeteo.pl

W sobotę doszło do zawalenia się wyciągu narciarskiego w hiszpańskim ośrodku Astun w regionie Aragonia. 10 osób zostało rannych - podał dziennik El Pais. Akcja ratunkowa została zakończona.

Runął wyciąg narciarski. "Widziałem kilkadziesiąt osób skaczących ze znacznych wysokości"

Runął wyciąg narciarski. "Widziałem kilkadziesiąt osób skaczących ze znacznych wysokości"

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, PAP, elpais.com

Pogoda na jutro, czyli na niedzielę 19.01. W nocy pojawią się silne zamglenia i mgły, lokalnie marznące. W dzień termometry pokażą od 3 do 6 stopni. Na Przedgórzu Sudeckim temperatura może wzrosnąć do 8-10 stopni. Warunki biometeo będą tego dnia zróżnicowane.

Noc przyniesie silne zamglenia i mgły, lokalnie marznące

Noc przyniesie silne zamglenia i mgły, lokalnie marznące

Źródło:
tvnmeteo.pl

Naukowcy odkryli u wybrzeży Wietnamu nowy gatunek skorupiaka. Nazwano go Bathynomus vaderi, na cześć Dartha Vadera z filmu "Gwiezdne wojny". Osobniki te osiągają długość 32,5 centymetra i ważą ponad kilogram.

Jest supergigantem, wygląda jak Darth Vader i żyje u wybrzeży Wietnamu

Jest supergigantem, wygląda jak Darth Vader i żyje u wybrzeży Wietnamu

Źródło:
CNN, zookeys.pensoft.net

Niebezpiecznie niska temperatura zagraża ponad 120 milionom Amerykanów. Fala arktycznego mrozu rozleje się w weekend i w przyszłym tygodniu po niemal całych Stanach Zjednoczonych. Temperatura odczuwalna może wynieść nawet -45 stopni Celsjusza. Według meteorologów AccuWeather poniedziałkowe zaprzysiężenie Donalda Trumpa na prezydenta może być najzimniejszą taką uroczystością od 40 lat.

Temperatura odczuwalna może wynieść -45 stopni. W USA "będzie zimniej niż na Grenlandii"

Temperatura odczuwalna może wynieść -45 stopni. W USA "będzie zimniej niż na Grenlandii"

Aktualizacja:
Źródło:
CNN, PAP, The Guardian, phys.org, tvnmeteo.pl

Dziesiątki tysięcy ludzi w australijskim stanie Nowa Południowa Walia zostało w sobotę pozbawionych prądu po wichurach. To kolejne gwałtowne burze w tym tygodniu. Jest jedna ofiara śmiertelna.

Jedna osoba zginęła, wiele domów bez prądu

Jedna osoba zginęła, wiele domów bez prądu

Źródło:
Reuters, The Guardian

Widok rekina u wybrzeży Florydy to nic niezwykłego, ale zobaczenie go w wodach śródlądowych tego stanu może już zaskakiwać. Taki drapieżnik pojawił się w niewielkim jeziorze w pobliżu Miami i wzbudził niepokój mieszkańców oraz turystów.

Rekin wpłynął do jeziora, nad którym stoją luksusowe posiadłości

Rekin wpłynął do jeziora, nad którym stoją luksusowe posiadłości

Źródło:
wsvn.com, fox35orlando.com, tvnmeteo.pl

Na stadionie PGE Narodowym trwa wystawa Ikon Motoryzacji. Można na niej zobaczyć między innymi bolid Michaela Schumachera Benetton B194. Poza tym jest też kultowy Opel Vectra z filmu "Poranek kojota".

Kultowe auta na wyciągnięcie ręki. Trwa wystawa ikon motoryzacji

Kultowe auta na wyciągnięcie ręki. Trwa wystawa ikon motoryzacji

Źródło:
tvnmeteo.pl

Australopitek, wymarły ssak naczelny z podrodziny Homininae, który żył około 3,5 miliona lat temu w południowej Afryce, jadł znikome ilości mięsa lub wcale - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez naukowców z University of the Witwatersrand w RPA i Towarzystwa Maksa Plancka w Niemczech.

Nasi prehistoryczni przodkowie mogli być wegetarianami

Nasi prehistoryczni przodkowie mogli być wegetarianami

Źródło:
sciencedaily.com, PAP

Kobieta pracująca na kurzej fermie w angielskim Devon znalazła jajo o rzadkim kulistym kształcie. Niezwykły okaz ma trafić na aukcję charytatywną.

Znalazła okrągłe jajko. "Jedno na miliard"

Znalazła okrągłe jajko. "Jedno na miliard"

Źródło:
BBC, The Guardian

Centrum Kosmiczne Andoya, które leży na północy Norwegii, stanie się platformą startową dla amerykańskich rakiet i satelitów. Przewiduje to zawarta w nocy z czwartku na piątek umowa między Oslo a Waszyngtonem.

Amerykańskie rakiety będą startować zza koła podbiegunowego

Amerykańskie rakiety będą startować zza koła podbiegunowego

Źródło:
PAP

Tureckie i zagraniczne media opisują wzruszającą historię ze Stambułu, gdzie uratowano umierającego, wyziębionego szczeniaka. Młode przyniosła pod drzwi kliniki weterynaryjnej jego matka.

Suczka przyniosła pod drzwi kliniki umierającego szczeniaka     

Suczka przyniosła pod drzwi kliniki umierającego szczeniaka     

Źródło:
PAP,bianet.org

Burze z ulewnymi opadami deszczu przetoczyły się przez włoską Sycylię. W prowincji Katania strażacy mieli pełne ręce roboty. Uratowali między innymi uwięzionego w samochodzie mężczyznę.

Ulewy na Sycylii. Mężczyzna utknął w samochodzie otoczonym przez wodę

Ulewy na Sycylii. Mężczyzna utknął w samochodzie otoczonym przez wodę

Źródło:
ENEX, rainews.it

Kot o imieniu Archie, nazywany przez media z uwagi na wygląd "kotem wampirem", poszukuje domu. Jak zapewniają pracownicy schroniska, gdzie obecnie mieszka, "nie przepada za krwią", jest za to towarzyski, choć wymaga też uwagi.

"Kot wampir" poszukuje domu. "Potrafi być porywczy"

"Kot wampir" poszukuje domu. "Potrafi być porywczy"

Źródło:
BBC

Mieszkaniec miejscowości Altadena w hrabstwie Los Angeles opublikował w sieci nagranie, na którym pokazał swój dom pośród ruin innych spalonych budynków. - Każdy dom na mojej ulicy spłonął, z wyjątkiem mojego - mówi wyraźnie poruszony mężczyzna.

Spaliły się wszystkie domy przy jego ulicy, poza jednym. "Nie rozumiem, co się dzieje"

Spaliły się wszystkie domy przy jego ulicy, poza jednym. "Nie rozumiem, co się dzieje"

Źródło:
Fox News, ABC News, CB News, PAP

Pogoda na ferie zimowe 2025. Pierwsze dni zimowego wypoczynku od szkoły w tym roku białe będą tylko w górach. Na przeważającym obszarze Polski czeka nas dużo słońca. Zmiany zajdą dopiero w drugiej połowie tygodnia.

Pogoda na ferie. Czy jest szansa na śnieg?

Pogoda na ferie. Czy jest szansa na śnieg?

Źródło:
tvnmeteo.pl

Rakieta Starship firmy SpaceX rozpadła się po starcie, a jej szczątki w spektakularny sposób spadły na Ziemię lub spłonęły w atmosferze, co udało się zarejestrować na nagraniach. Największa rakieta w historii ludzkości wzbiła się w niebo późnym wieczorem w czwartek w Polsce, ale po około minucie centrum dowodzenia straciło z nią kontakt.

Megarakieta rozpadła się w powietrzu. Nagrania

Megarakieta rozpadła się w powietrzu. Nagrania

Źródło:
CNN, PAP, tvnmeteo.pl

Starship, największa rakieta w historii ludzkości, straciła łączność z centrum dowodzenia i rozpadła się w powietrzu w czwartek podczas swojego siódmego lotu testowego. Jak przekazał właściciel firmy SpaceX Elon Musk, eksplozja była związana prawdopodobnie z wyciekiem paliwa. Po raz drugi udało się jednak lądowanie pierwszego członu rakiety nośnej Super Heavy, który został przechwycony przez mechaniczne ramiona.

Starship eksplodował. Musk o możliwej przyczynie

Starship eksplodował. Musk o możliwej przyczynie

Aktualizacja:
Źródło:
CNN, PAP, Reuters

Archeolodzy odkryli na terenie Pompejów okazałą łaźnię. Eksperci sugerują, że to prawdopodobnie największy kompleks kąpielowy w prywatnym domu na terenie tego starożytnego miasta zniszczonego przez erupcję Wezuwiusza. Jak zauważają, odkrycie rzuca nowe światło na mroczną stronę starożytnych Rzymian.

Dwa szkielety i odkrycie, które "zdarza się raz na sto lat"

Dwa szkielety i odkrycie, które "zdarza się raz na sto lat"

Źródło:
BBC, tvn24.pl

Kilka osób zginęło, a nawet tysiące domów na północy Mozambiku zostało zniszczonych po przejściu cyklonu Dikeledi. Żywioł dotknął też między innymi spustoszoną miesiąc temu Majottę na Oceanie Indyjskim.

Nie podnieśli się po ostatnim cyklonie, przyszedł kolejny. Zabici, wiele domów zniszczonych

Nie podnieśli się po ostatnim cyklonie, przyszedł kolejny. Zabici, wiele domów zniszczonych

Źródło:
PAP, Reuters, tvnmeteo.pl

Dokarmianie wiewiórek orzeszkami ziemnymi, o wiele bardziej miękkimi niż naturalny pokarm tych gryzoni, powoduje zmianę w budowie ich czaszek - informują brytyjscy naukowcy, którzy zbadali wybraną populację tych zwierząt. Jak zaznaczają, to może wpływać na ewentualny sukces związany z ich przetrwaniem.

Dokarmiacie tym wiewiórki? Możecie im zaszkodzić

Dokarmiacie tym wiewiórki? Możecie im zaszkodzić

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Metan z uszkodzonych jesienią 2022 roku gazociągów Nord Stream rozprzestrzenił się nad znaczną częścią południowego Bałtyku i utrzymywał się tam nawet przez kilka miesięcy - wynika z nowego badania naukowców z Uniwersytetu w Goeteborgu i fundacji Voice of the Ocean (VOTO). Gaz dotarł do polskiego wybrzeża.

Metan z Nord Stream zanieczyścił znaczną część Bałtyku. Poziom 1000 razy wyższy

Metan z Nord Stream zanieczyścił znaczną część Bałtyku. Poziom 1000 razy wyższy

Źródło:
PAP

Dym i dźwięk przypominający huk eksplozji. Kamera przed domem w Kanadzie zarejestrowała moment uderzenia meteorytu w chodnik tuż przed budynkiem. Właściciel domu twierdzi, że był o krok od śmierci, a badacze podkreślają: nagranie, na którym słychać uderzenie meteorytu o podłoże, to nowość.

Meteoryt uderzył w chodnik przed domem. Nagranie, jakiego jeszcze nie było

Meteoryt uderzył w chodnik przed domem. Nagranie, jakiego jeszcze nie było

Źródło:
CBC, CNN

W czwartek gigantyczna rakieta New Glenn firmy Blue Origin wystartowała z przylądka Canaveral na Florydzie. Drugi stopień rakiety dotarł na orbitę, osiągając długo oczekiwany kamień milowy i główny cel misji. To ogromny skok dla firmy Jeffa Bezosa, która zamierza rywalizować ze SpaceX Elona Muska w branży wynoszenia satelitów na orbitę.

Sukces rakiety Jeffa Bezosa. "Osiągnęliśmy najważniejszy dla nas cel"

Sukces rakiety Jeffa Bezosa. "Osiągnęliśmy najważniejszy dla nas cel"

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, Blue Origin

Locha adoptowana przez hodowczynię koni Elodie Cappe w kwietniu 2023 roku może pozostać ze swoją właścicielką - orzekł w czwartek francuski sąd. Kobiecie groziło więzienie, a zwierzęciu - eutanazja. Sprawa wzbudziła wiele emocji wśród francuskiej opinii publicznej. W obronie Elodie i lochy Rillette stanęło wielu aktywistów, organizacje obrońców praw zwierząt oraz gwiazdy, między innymi aktorka Brigitte Bardot.

Przygarnęła lochę. Kobiecie groziło więzienie, zwierzęciu - eutanazja

Przygarnęła lochę. Kobiecie groziło więzienie, zwierzęciu - eutanazja

Źródło:
Reuters

Pierwsze tygodnie 2025 roku przyniosły falę upałów w centralnej i północnej Argentynie. W stolicy kraju Buenos Aires termometry w ostatnich dniach pokazywały wartości powyżej 30 stopni Celsjusza. Służby meteorologiczne rozważają wprowadzenie stanu zagrożenia związanego z upałem.

"Jest strasznie, mówię wam". Termometry pokazują nawet 40 stopni Celsjusza

"Jest strasznie, mówię wam". Termometry pokazują nawet 40 stopni Celsjusza

Źródło:
Reuters

W Chinach wzrosły obawy o stan tam elektrowni wodnych. Po trzęsieniu ziemi o magnitudzie 6.8 wykryto pęknięcia w pięciu z czternastu konstrukcji. W niektórych regionach zarządzono ewakuację mieszkańców.

Po silnym trzęsieniu ziemi wykryli pęknięcia tam

Po silnym trzęsieniu ziemi wykryli pęknięcia tam

Źródło:
Reuters

Bezzałogowy satelita Gaia należący do Europejskiej Agencji Kosmicznej kończy swoją misję. Przez 11 lat kosmiczne obserwatorium zbierało dane na temat gwiazd i innych obiektów. W najbliższych tygodniach naukowcy przeprowadzą ostatnie testy technologiczne, po czym skierują sondę na orbitę "emerytalną".

"Dostarczył więcej odkryć naukowych niż Teleskopy Kosmiczne Hubble'a i Webba razem wzięte"

"Dostarczył więcej odkryć naukowych niż Teleskopy Kosmiczne Hubble'a i Webba razem wzięte"

Źródło:
Uniwersytet Warszawski, PAP

Chwile grozy przeżył właściciel psa, który wpadł do zamarzniętego jeziora podczas próby ratowania swojego pupila. Na miejsce zostali wezwani ratownicy, którzy udzielili pomocy poszkodowanym. Lokalny departament policji opublikował w sieci nagranie z akcji.

Pies wpadł do jeziora, właściciel rzucił się za nim. Nagranie

Pies wpadł do jeziora, właściciel rzucił się za nim. Nagranie

Źródło:
Reuters, NBC Boston