Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 15°C 2°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Jeleń o zadziwiającym porożu. "Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem"

  22-11-2019 14:54 Zamiast dwóch tyk, miał trzy
  Chmara jeleni przebiegła przez drogę Kontakt 24/TVN24

  Kiedy Steve Lindberg wyszedł na spacer do lasu, nie spodziewał się, że spotka tak niezwykły okaz. Podczas polowania z aparatem fotograficznym w ręku natknął się na jelenia, który miał niecodzienne poroże. Na głowie parzystokopytnego mieszkańca Michigan wyrosły nie dwie, ale aż trzy tyki.

  Steve Lindberg podczas weekendowej wyprawy do lasu uchwycił na zdjęciu rzadko spotykany okaz jelenia.

  "Pięć dni przed sezonem łowieckim na jelenia wirginijskiego i zobaczcie, kogo spotkałem" - napisał przy zdjęciach na portalu społecznościowym. Widać na nich jelenia, który ma nie dwie, ale aż trzy tyki.

  - Mam tysiące zdjęć jeleni wirginijskich, ale natychmiast zauważyłem, że to jedno było niezwykłe. Jeleń miał mały bałagan na porożu - mówił Lindberg w rozmowie z BBC.

  Zdjęciom dokładniej przyjrzał się dopiero po powrocie do domu. - Poczekaj, ten jeleń ma trzy tyki! Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem! - dodał.

  "Wygląda całkiem zdrowo"

  Zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych szybko zaczęło zdobywać popularność. - Ten kozioł wygląda całkowicie zdrowo i jest normalny - skomentował w rozmowie z portalem Detroit Free Press dr Steve Edwards, weterynarz z kliniki w Lakeview. - Normalny, zdrowy, dobrze wyglądający kozioł. Ale tak, tam są dwie tyki wychodzące z jednej strony - podkreślił.

  Tłumaczył również, że do podzielenia jednej strony poroża na dwie części doszło najprawdopodobniej jeszcze w momencie, kiedy jeleń był zarodkiem. Drugą opcją jest to, że mogło zostać uszkodzone już w trakcie życia, co spowodowało rozszczepienie.

  - Nigdy nie widziałem takiego osobnika - mówił Edwards, który weterynarzem jest od 30 lat. - Powiedziałbym, że to przypadek jeden na milion - skwitował.

  Broń zamienił na aparat

  Mężczyzna, który spotkał jelenia, wcześniej był myśliwym. Po latach postanowił jednak strzelać do zwierząt z aparatu fotograficznego, a nie z broni. Teraz praktycznie codziennie zamieszcza w internecie nowe fotografie.

  Jego ulubionymi obiektami są ptaki, ale - jak sam mówi - trudno je uchwycić na zdjęciach.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...