Informacje
 • Najpierw deszcz, potem bardzo duże ocieplenie. Może być nawet 20 stopni

  12-03-2019 16:07 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni

  Dni z deszczową aurą

  Shutterstock

  Przed nami pochmurne i deszczowe dni. Miejscami powieje też porywisty wiatr, który może rozpędzić się do 40-60 kilometrów na godzinę.

  W środę na zachodnich krańcach Polski będzie pogodnie. W pozostałej części kraju przelotnie popada deszcz, lokalnie na północy możliwy jest także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni na Ziemi Lubuskiej. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, południowo-zachodni. W zachodniej części kraju w porywach może rozpędzić się do 40-60 kilometrów na godzinę.

  Pochmurnie i deszczowo

  W czwartek wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie, z którego przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, okresami w porywach powieje z prędkością 40-60 kilometrów na godzinę.

  Piątek również zapowiada się pochmurno - synoptycy prognozują zmienne zachmurzenie, przelotnie popada deszcz. Termometry pokażą maksymalnie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni na Pomorzu. Wiatr - na ogół umiarkowany, ale okresami silniejszy - powieje z zachodu.

  Nawet 20 stopni

  W sobotę będzie pochmurno, w wielu regionach wystąpią opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr, umiarkowany i dość silny, okresami w porywach rozpędzi się do 40-60 kilometrów na godzinę, a powieje z południowego zachodu.

  Niedziela zapowiada się na ogół pogodnie. Tylko na Pomorzu przelotnie popada słaby deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni, okresami w porywach osiągnie prędkość do 40-60 kilometrów na godzinę.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...