Kukiz razem z Solidarnością? "Platforma Oburzonych" w stoczni

Kukiz razem z Solidarnością? "Platforma Oburzonych" w stoczni
Kukiz razem z Solidarnością? "Platforma Oburzonych" w stoczni
tvn24
tvn24Zmieleni.pl Pawła Kukiza mają pojawić się na spotkaniu w Stoczni

Ruch Zmieleni.pl, którego założycielem jest muzyk Paweł Kukiz, ma pojawić się w marcu w gdańskiej stoczni - podaje Solidarność. Ma się tam odbyć organizowane przez związki spotkanie pod hasłem "Platforma Oburzonych".

Spotkanie zapowiedziano na 16 marca.

"Bez polityków"

Jak podaje rzecznik organizacji, oprócz central związkowych swój udział w spotkaniu, nieoficjalnie nazywanym "Platforma Oburzonych", potwierdziło już ponad 100 różnych stowarzyszeń, organizacji i inicjatyw. Są wśród nich między innymi Zmieleni.pl Pawła Kukiza (inicjatywa ws. jednomandatowych okręgów wyborczych), Ratujmy maluchy, grupy sprzeciwiające się ACTA, stowarzyszenia samorządowe, obywatelskie, społeczne komitety i fundacje. Razem co najmniej 350 osób.

- Nie przewidujemy żadnych polityków i partii politycznych. Na spotkaniu będziemy rozmawiać, co zrobić, aby w wzajemnie sobie pomóc, jak zwiększyć skuteczność naszej społecznej aktywności i jak utrudnić politykom ich ignorowanie – mówi w rozmowie z tvn24.pl Marek Lewandowski, rzecznik Solidarności.

- Przyświeca nam idea, że jeśli nawet różnimy się w wielu sprawach, to w tych, które nas łączą, powinniśmy działać wspólnie. Dlatego zaproponujemy rozmowę o zmianie prawa o referendach i obywatelskich wnioskach ustawodawczych - dodaje rzecznik.

Miejsce spotkania jest nieprzypadkowe. Jak mówi Lewandowski, stoczniowa sala BHP, to miejsce jednoczenia, łączenia opinii.

- Nie wiemy, jak ta nasza platforma będzie funkcjonowała. Na razie chcemy się spotkać, porozmawiać i być może wtedy ustalimy co dalej – informuje.

Kukiz nie skomentował

- Pomysł spotkania różnych środowisk i inicjatyw, których aktywność politycy wyrzucili do kosza, był mój - powiedział z kolei w rozmowie z dziennikarzami "Dziennika Bałtyckiego" Piotr Duda, przewodniczący Solidarności. - Solidarność ma możliwości, strukturę i środki do organizowania dużych przedsięwzięć - dodał.

Kukiz nie komentuje powodów, dla których zdecydował się połączyć siły z Solidarnością - podał "Dziennik Bałtycki".

Autor: md/mz / Źródło: TVN24 Pomorze, Dziennik Bałtycki

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości