Trójmiasto

Trójmiasto

Kandydatka na prezesa sądu odrzucona przez kolegów

Zgromadzenie sędziów sądu okręgowego i rejonowego w Gdańsku negatywnie zaopiniowało w środę kandydatkę na nowego prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku Marylę Domel-Jasińską. Poprzedni prezes Ryszard Milewski został odwołany pod koniec września.

Nowoczesne rakiety będą strzegły polskiego wybrzeża

Są szybkie i nastawione na precyzyjne niszczenie okrętów. 12 norweskich rakiet NSM (Naval Strike Missile) trafiło już w ręce Marynarki Wojennej. Obsługiwać je będzie Nadbrzeżny Dywizjon Rakietowy stacjonujący w Siemirowicach koło Lęborka. Do 2015 roku Polska otrzyma jeszcze 38 takich rakiet, wartych 900 milionów złotych.

Biały proszek znowu trafił do Straży Gminnej w Człuchowie

Kolejna tajemnicza przesyłka trafiła dziś do Straży Gminnej w Człuchowie. Około południa do placówki dotarł list z „białym proszkiem”. Tym razem na szczęście, żadna z osób nie została poszkodowana, ale siedzibę Straży ewakuowano.

Zwolnili cheerleaderki i nabrali wody w usta

Klub Asseco Prokom Gdynia, który w ubiegłym tygodniu zwolnił swoje cheerleaderki, wciąż nie podał przyczyny zakończenia współpracy z zespołem. Cheerleaders Prokom to najbardziej utytułowany zespół taneczny w kraju i jeden z najlepszych w Europie.

"Kocie oczka" mają chronić pieszych

Przejście dla pieszych przy ul. Hallera w Gdańsku, które w ciągu niecałych dwóch miesięcy zyskało miano jednego z najbardziej niebezpiecznych w Trójmieście dostanie „spowalniacz ruchu”. Bezpieczeństwa pieszych mają strzec znaki drogowe i tzw. „kocie oczka” czyli elementy odblaskowe, które zamontowane zostaną w drodze.

Zamknęli most w Sobieszewie

Drogowcy zamknęli na cały dzień most w Sobieszewie. Przeprawa, która znajduje się w fatalnym stanie technicznym, ma zyskać nowe pontony.

Drogowa rewolucja w centrum Gdańska

To niewątpliwie dobra wiadomość dla gdańskich kierowców. W sobotę drogowcy mają im oddać kolejne odcinki jednej z najważniejszych pomorskich inwestycji - Trasy Słowackiego. Będzie nią już można dojechać z lotniska aż na stadion PGE Arena. Najważniejsze jest jednak to, że estakada nowej trasy pozwoli ominąć wiecznie zakorkowaną ulicę Grunwaldzką.

Wałęsa "chwilowo" odpuszcza Wyszkowskiemu

Lech Wałęsa "chwilowo" nie będzie się domagał od Krzysztofa Wyszkowskiego zapłaty za przeprosiny, które opublikowano w Faktach TVN. Były działacz Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowski, zgodnie z wyrokiem gdańskiego sądu z 2011 r., miał przeprosić b. prezydenta za zarzucenie mu współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa.

Radni nie posłuchali wojewody. Wójt zostaje

Mariusz Chmiel wciąż pozostaje na stanowisku wójta gminy wiejskiej Słupsk. Rada gminy po wezwaniu wojewody w sprawie odwołania wójta miała we wtorek po raz drugi głosować w tej sprawie. Jednak taka uchwała nawet nie został podjęta. Jak tłumaczy przewodniczący Mirosław Klemiato: "już raz to robiliśmy i zadnia nie zmieniliśmy".

Celnicy zatrzymali transport 350 kg koralowców

Na lotnisku w Warszawie celnicy zatrzymali transport 350 kg rafy koralowej, który przyleciał z Indonezji. Funkcjonariusze Służby Celnej zadecydowali o przewiezieniu koralowców do Akwarium Gdyńskiego, gdzie zajęli się nimi specjaliści.

Premiera "Wałęsy" w 70 urodziny Wałęsy

Premiera najnowszego filmu Andrzeja Wajdy "Wałęsa" ma się odbyć 29 września przyszłego roku, w dniu 70. urodzin byłego prezydenta. Do kin film ma wejść na początku października.

Będą przekonywać mieszkańców do łupków

"Razem o łupkach" - to tytuł kampanii dialogowo-informacyjnej dotyczącej gazu z łupków, która będzie przez dwa lata prowadzona na terenie województw: pomorskiego, pomorsko-kujawskiego i warmińsko-mazurskiego. Kampania ma ruszyć na początku przyszłego roku. Koszt projektu przekracza 1,5 mln zł.

Pijany rozrabiał w samolocie i nie poleciał

Blisko 3 promile alkoholu we krwi miał pasażer jednego z samolotów na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Kapitan zdecydował o usunięciu pasażera z pokładu. Mężczyzna był agresywny i nie zamierzał podporządkować się tej decyzji. Interweniowali funkcjonariusze staży granicznej.

Oddawali dzieci na "słowo honoru"

Brak psychologów, grup wsparcia i odpowiednich warunków lokalowych to tylko niektóre z zarzutów wojewody pomorskiego wobec Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku. Ośrodek nie dokonał nawet oceny żadnej z 70 współpracującej z nim rodzin zastępczych - wskazują ujawnione właśnie wyniki szczegółowej kontroli.

Wyłowili ciało z jeziora. To zaginiony wędkarz.

Po długich poszukiwaniach zaginionego wędkarza, który w piątek wypłynął na Jezioro Głębokie na Pomorzu, z wody wyłowiono zwłoki. Jak informuje policja po przeprowadzonej identyfikacji można potwierdzić, że jest to ciało zaginionego mężczyzny.

Zderzenie szkolnego autobusu z ciężarówką

Ciężarówka zderzyła się z autobusem szkolnym w pobliżu miejscowości Kurowo na Pomorzu. Troje dzieci przewieziono do szpitala. Strażacy pomagają wydostać się jednemu z kierowców, który został uwięziony w samochodzie.

Wjechał w rodzinę na pasach. Trafił do aresztu

Kierowca, który w piątek popołudniu wjechał w czteroosobową rodzinę na przejściu dla pieszych w Nowym Dworze Gdańskim trafił do aresztu. 30-letni mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Przedłużono areszt wobec rodziców zastępczych z Pucka

Sąd Okręgowy w Gdańsku przedłużył areszt dla rodziców zastępczych, Anny i Wiesława C. z Pucka, podejrzanych o przyczynienie się do śmierci dwójki powierzonych im dzieci. Prokuratura zarzuciła im śmiertelne pobicie jednego dziecka, a kobiecie zabójstwo drugiego.

Muzeum Morskie kupiło "Bretonki"

Obraz "Bretonki nad morzem" autorstwa Władysława Wankiego, który był m.in. uczniem Jana Matejki, zakupiło Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku. Dzieło wzbogaci kolekcję marynistyczną placówki, liczącą blisko tysiąc obrazów, rysunków i akwarel. Imprezjonistyczne płótno warte jest ponad 40 tys. zł.

Focze USG z Helu

Obserwacja narodzin małej foki na wolności jest bardzo trudna, dlatego pracownicy helskiego fokarium wiele uwagi poświęcają swoim podopiecznym, które spodziewają się młodych. Ciężarne foki otoczone są szczególną troską i mają wszystko, co potrzebne do prawidłowego rozwoju - wliczając USG.

Narko-taxi zatrzymane na Pomorzu

Ponad 4 kg marihuany miał w bagażniku kierowca taksówki z Wejherowa. Policjanci zatrzymali mężczyznę po pościgu ulicami miasta.

Wypadek na obwodnicy Trójmiasta. 1 osoba nie żyje

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło około godz. 16.00 na obwodnicy Trójmiasta w kierunku Łodzi, 5 kilometrów przed wjazdem na autostradę A1. Droga jest zablokowana, utrudnienia mogą potrwać nawet ponad 2 godziny.

Sześciu marynarzy z Baltic Ace wróciło do swoich domów w Polsce

Sześciu polskich marynarzy, których uratowano z katastrofy po kolizji dwóch statków na Morzu Północnym wróciło do kraju i są już w swoich domach - poinformował w niedzielę rzecznik Morskiej Agencji Gdynia. W katastrofie dwóch Polaków zginęło, a trzech uznano za zaginionych.

Trzeci dzień poszukiwań wędkarza

W niedzielę rano wznowiono poszukiwania zaginionego wędkarza, który w piątek prawdopodobnie wypłynął na Jezioro Głębokie w rejonie Smołdzina (woj. pomorskie). Na miejscu odnaleziono tylko odwróconą łódź i rzeczy należące do zaginionego.

Klepacka i Miarczyński Żeglarzami Roku

Brązowi medaliści olimpijscy w klasie RS:X Zofia Klepacka i Przemysław Miarczyński uhonorowani zostali tytułami Żeglarz Roku, a szkoleniowiec tej windsurfingowej konkurencji Paweł Kowalski - tytułem Trener Roku. Wyróżnienia odebrali podczas gali w Warszawie.