Trójmiasto

Trójmiasto

"Pseudohodowla jak z horroru. Ciemne pomieszczenia, brud i martwe psy"

Zwierzęta były tak głodne, że zaczęły przy nas jeść rozmoczone kartony. Łzy same napływały do oczu. Każdy pies był wychudzony, chory, z zaropiałymi oczami. Zwierzęta były skołtunione, zapchlone, pogryzione, z ranami na ciele - tak wolontariusze OTOZ Animals opisują to, co zobaczyli w jednej z pseudohodowli w powiecie tczewskim. Psy od razu zostały zabrane.

Przesłuchania w sprawie "politycznych aktów zgonu"

Po tym, jak prezydenci kilku miast złożyli zażalenia na umorzenie śledztwa w sprawie "politycznych aktów zgonu" wystawionych im w 2017 roku przez Młodzież Wszechpolską, gdańska prokuratura zdecydowała o przeprowadzeniu dodatkowych przesłuchań i uzupełnieniu materiału dowodowego.

Jest odrębne śledztwo w sprawie zawiadomienia matki Stefana W.

Toruńska prokuratura zbada działania policji i Służby Więziennej podjęte po zawiadomieniu złożonym przez matkę Stefana W. – podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska. Gdy w 2018 roku jej syn kończył odsiadywanie wyroku, kobieta informowała, że jest zaniepokojona jego stanem psychicznym. Śledczy zbadają, czy nie zostało to strywializowane.

Areszt dla 27-latka po ataku na kierowcę autobusu miejskiego

Zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym usłyszał 27-latek podejrzany o atak na kierowcę szczecińskiego autobusu. Mężczyzna, który podczas jazdy miał szarpać kierownicę pojazdu, ma spędzić w areszcie najbliższy miesiąc. Grozi mu nawet osiem lat więzienia.

100 policjantów w akcji, pięciu zatrzymanych. Narkotyki, broń i nielegalne kasyno internetowe

Funkcjonariusze CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o wprowadzanie do obrotu narkotyków na terenie kilku województw. Podczas akcji, w której uczestniczyło blisko 100 policjantów i funkcjonariuszy KAS zatrzymano pięć osób i zabezpieczono narkotyki m.in. 12 kilogramów amfetaminy, broń czy kradzione części samochodowe. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim.

Zdemontowali pomnik księdza Jankowskiego

Po czwartkowej decyzji Rady Miasta Gdańska o rozbiórce pomnika ks. prałata Henryka Jankowskiego w piątek rano monument został zdemontowany. Fundatorzy zdecydowali się sami go usunąć, zanim zrobi to urząd.

Stoczniowcy bronią księdza Jankowskiego

Ksiądz Henryk Jankowski: sprawa pomnika, skweru i honorowego obywatelstwa - mają być tematem obrad Rady Miasta Gdańska 7 marca. Przed rozpoczęciem obrad związkowcy ze Stoczni Gdańsk urządzili happening w obronie duchownego. Pojawili się też przeciwnicy honorowania księdza Jankowskiego.

Jechała samochodem, została postrzelona. Ruszył proces myśliwego

Przed Sądem Rejonowym w Kołobrzegu ruszył proces Andrzeja W. Myśliwy jest oskarżony o to, że postrzelił kobietę, która jechała samochodem w okolicy polowania. Śledczy uważają, że mężczyzna polował do tego bez uprawnień. 30-latek nie przyznaje się do winy. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Skorupka-Kaczmarek rezygnuje z funkcji rzecznika prezydenta Gdańska

Przez kilkanaście lat była dziennikarką, później rzecznikiem prasowym Pawła Adamowicza. Po ataku i śmierci prezydenta to ona przekazywała najtrudniejsze informacje mediom. Była też z Aleksandrą Dulkiewicz do czasu aż ta wygrała wybory. Teraz Magdalena Skorupka-Kaczmarek rezygnuje z funkcji rzecznika prezydenta miasta Gdańska. - Jakiś etap się zakończył - mówi.

Sędzia otrzymała Nagrodę Równości. Ma się tłumaczyć przed rzecznikiem dyscyplinarnym

Sędzia Dorota Zabłudowska w grudniu odebrała Gdańską Nagrodę Równości za działanie na rzecz praw człowieka. Na początku marca otrzymała pismo od zastępcy rzecznika dyscyplinarnego w sprawie "możliwego przewinienia dyscyplinarnego" i "uchybienia godności urzędu". Sędzia nie zgadza się z tym zarzutem. - Głośno mówię o tym, że nie można łamać konstytucji, że władze powinny się równoważyć i że sądy powinny chronić prawa i wolności obywateli - wyjaśniała Zabłudowska w rozmowie z TVN24.

Działacz SLD kontra szkoła ojca Rydzyka. "Nie mogłem studiować, bo jestem ateistą"

Marek Jopp, działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej, pozwał Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej za to, że, jak twierdzi, wyrzucono go ze studiów za brak opinii proboszcza. – Jestem niewierzący, a to, jak mnie potraktowano, to dyskryminacja – przekonuje i przypomina, że kierunek, na którym chciał studiować, dofinansowany był przez Unię Europejską.