Władimir Putin

Władimir Putin

Prezydent Władimir Putin jest przekonany, że ekstremizm niesie zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i wzywa, aby zrobić wszystko, by nie dopuścić do "kolorowych rewolucji" w Rosji - informuje Interfax. Rosyjski przywódca zagrożeniu rewolucją poświęcił zwołane posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Rosja liczyła, że znów wykorzysta specjalne relacje z Niemcami i wymusi na Ukrainie oraz Zachodzie ustępstwa. Lecz na szczycie w Brisbane Merkel powiedziała Putinowi „stop”. Misja Steinmeiera ma w tej sytuacji charakter jedynie symboliczny – pokazuje, że Berlin do końca ratował pokój. Bo wojna nadchodzi wielkimi krokami. Analiza tvn24.pl.

Kontrowersyjna decyzja czeskiego prezydenta. Milosz Zeman zaprosił Władimira Putina do Pragi na styczniowe obchody 70. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau - podaje portal ceskatelevize.cz. Informację potwierdził rzecznik czeskiego prezydenta. - Nie wyobrażam sobie, żeby np. prezydent Polski zaprosił rosyjskiego prezydenta do siebie - skomentował jeden z opozycyjnych deputowanych.

Rosja chciałaby być trzecim światowym biegunem i wrócić do statusu superpotęgi globalnej - ocenił w "Faktach po Faktach" były szef dyplomacji Andrzej Olechowski. Niestety wbrew swojej woli Putin odgrywa w ostatnim czasie wyłącznie rolę obserwatora, a nie głównego gracza. - To był zły tydzień dla Putina i Rosji - dodał polityk.

Władimir Putin opuści szczyt G20 wcześniej niż planował - taka plotka pojawiła się w czasie szczytu G20 w sobotę. Miała to być odpowiedź rosyjskiego prezydenta na nieprzyjemne przywitanie przez zachodnich polityków w Brisbane w Australii, gdzie obradują szefowie największych gospodarek świata. Rzecznik Kremla zdementował jednak te doniesienia i zapewnił, że Putin zostanie do końca.

Władimir Putin jest już w Australii. Prezydent Federacji Rosyjskiej ok godz. 14 czasu polskiego wylądował na lotnisku w Brisbane, gdzie w weekend odbędzie się szczyt gospodarczy 20 najsilniejszych ekonomicznie krajów świata. Kilkanaście godzin przed wylotem Putin udzielił wywiadu agencji TASS, w którym stwierdził, że USA "w brutalny sposób gwałcą własne zasady" poprzez nakładanie na Rosję sankcji będących w sprzeczności z duchem działania G20 i Światowej Organizacji Handlu.

"Przez pogardę dla gejów i lesbijek, innych państw i religii Putin stał się największym zagrożeniem na świecie" - napisał "The Advocate", jeden z najważniejszych gejowskich magazynów na świecie, i przyznał prezydentowi Rosji tytuł "Człowieka Roku 2014". Zaś konkurencyjny "Out" opublikował swoją listę najbardziej wpływowych gejów i lesbijek w świecie kultury, polityki, sportu i mody.

Zbliżający się do Australii zespół rosyjskich okrętów pod wodzą krążownika Wariag wywołuje na Antypodach alergiczne reakcje. W niektórych mediach Władimir Putin jest określany jako "gangster polityki międzynarodowej", którego polityka jest "subtelna niczym głowa konia w łóżku". Inne spokojniej relacjonują wypowiedzi przedstawicieli władz, według których nie ma powodów do obaw i zaskoczenia.