Wiosna Biedronia

Wiosna Biedronia

Partia Roberta Biedronia przechodzi do historii. Na zgromadzeniu ogólnym podjęto decyzję o samorozwiązaniu. Dwa lata temu zaczynali z rozmachem, były nadzieje, obietnice i polityczne ambicje. Dziś mówią o budowaniu Nowej Lewicy. Adrianna Otręba.

Niejedna partia w polskim Sejmie przekonała się na własnej skórze, że brak przejrzystości finansowej się nie opłaca. Politycy to pamiętają, a jednak do przekazania dokumentów czasami nie dochodzi. Tym razem mówimy o Wiośnie, którą kontroluje Sieć Obywatelska Watchdog Polska i wysyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Materiał Barbary Sobskiej.

Nowa Lewica, czyli Robert Biedroń i Włodzimierz Czarzasty łączą siły. Liderzy Wiosny i SLD ramię w ramię zapewniają o zgodzie i równych zasadach, o parytecie i nadziejach na powstanie postępowej partii. Nazwa nowa, twarze te same - o nowej lewicy Dawid Rydzek.

Polski rząd jest gotowy doprowadzić do kolejnej katastrofy, do zamrożenia środków unijnych i doprowadzenia do powolnego polexitu - powiedział podczas debaty o praworządności w Polsce europoseł Wiosny Robert Biedroń. - Każdy, kto mówi o polexicie chce wyłącznie awantury - odpowiedziała eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości Joanna Kopcińska.