USA

USA

Uzgadniają ostatnie szczegóły. Wszystkie oczy zwrócone na Singapur

W miejscowości Panmundżom na linii demarkacyjnej pomiędzy dwiema Koreami kontynuowane są robocze rozmowy urzędników z USA i Korei Północnej na temat agendy zbliżającego się szczytu przywódców obu krajów w Singapurze – poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap. Tymczasem bliski doradca Kim Dzong Una Kim Czang Son przyleciał w środę do Pekinu z Singapuru, gdzie od 28 maja również toczyły się rozmowy z urzędnikami z Waszyngtonu.

Rewolucja w konkursie. "Miss America" bez bikini

Prestiżowy konkurs piękności "Miss America" rezygnuje z prezentacji kandydatek w strojach bikini - to decyzja zarządu podyktowana m.in. wpływem ruchu "#MeToo" sprzeciwiającego się seksualnemu molestowaniu i wykorzystywaniu ludzi także w show-biznesie. Przedstawicielka zarządu "Miss America" tłumaczy, że celem konkursu ma być coraz bardziej pokazywanie "piękna esencji kobiecych osobowości".

Amerykanie na głęboką wodę, Polacy wprost na plażę. NATO ćwiczy desant

Amerykanie rozpędzają się i wyskakują swoimi pływającymi transporterami opancerzonym z wnętrza okrętów desantowych na głęboką wodę. Polacy podpływają mniejszą jednostką prawie na plażę i docierają na nią dużymi amfibiami. Floty państw NATO ćwiczą na Bałtyku, przy okazji wykonując ciekawe nagrania swoich desantów na Litwę.

"Dowód męstwa i odwagi". Putin chwali Trumpa

"Decyzja mego amerykańskiego kolegi, Donalda Trumpa o przeprowadzeniu rozmów z liderem KRLD Kim Dzong Unem to dowód męstwa i odwagi" - ocenił prezydent Rosji Władimir Putin w wywiadzie dla chińskiego narodowego holdingu medialnego, zamieszczonym na jego portalu.

Urazy mózgu dyplomatów. Amerykanie powołali specjalny zespół

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo poinformował we wtorek, że na jego wniosek utworzono 23 maja międzyresortowy zespół, który zajmuje się zagadkowymi przypadkami kłopotów zdrowotnych amerykańskich dyplomatów i członków ich rodzin na Kubie oraz w Chinach.

Syria przewodzi forum rozbrojeniowemu ONZ. USA: to farsa

USA zbojkotowały we wtorek sesję Konferencji Rozbrojeniowej, działającego w ramach ONZ forum zajmującego się negocjacjami w sprawie rozbrojenia międzynarodowego, żeby zaprotestować przeciw przejęciu przed tygodniem przez Syrię rotacyjnego przewodnictwa w tym gremium.

MON chce baz USA i kusi miliardami. Generał krytykuje, Senat domaga się raportu

Do dwóch miliardów dolarów na inwestycję w infrastrukturę ze strony Polski, a w zamian umieszczenie dywizji amerykańskiego wojska w okolicach Bydgoszczy i Torunia - taką propozycję MON skierował do Waszyngtonu. Oficjalnej odpowiedzi brak, ale w amerykańskich mediach już pojawiły się głosy za i przeciw. Krytycznie o pomyśle polskiego resortu obrony wypowiedział się generał Ben Hodges, były dowódca US Army w Europie.

May z Trumpem, Emilewicz z Altmaierem. Biały Dom zapewnia o "silnych relacjach"

Brytyjska premier Theresa May rozmawiała w poniedziałek z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem i oceniła, że decyzja USA o nałożeniu ceł na import stali i aluminium z Unii Europejskiej jest "bezzasadna" i "głęboko rozczarowująca" - podało w poniedziałek Downing Street. Z kolei rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders zapewniała, że pomimo sporów "USA mają i będą miały silne relacje z Unią Europejską, Kanadą i Meksykiem"

Pompeo wezwał Chiny do ujawnienia listy ofiar masakry

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo wezwał w niedzielę władze Chin, by opublikowały pełną listę zabitych, aresztowanych i zaginionych w związku z protestami na i wokół placu Tiananmen w 1989 roku. Jego apel został w poniedziałek skrytykowany przez chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Agent FBI strzelił w tańcu. Ranił jedną osobę

To była dosłownie wystrzałowa impreza, choć raczej nie wszystkim jej uczestnikom się podobała. W jednym z nocnych klubów w amerykańskim mieście Denver agent FBI popisywał się swoimi zdolnościami tanecznymi. Kiedy wykonał widowiskowe salto w tył, z kabury wypadł mu pistolet. Agent sięgnął po leżącą na parkiecie broń, a wtedy ta wypaliła, raniąc jedną osobę w nogę. Funkcjonariusz został przewieziony przez policjantów na komisariat, a następnie przekazany w ręce FBI. Wszczęto przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawą zajmuje się także prokuratura.

Admirał nowym doradcą Trumpa do spraw cyberbezpieczeństwa

Stanowisko prezydenckiego doradcy do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego i antyterroryzmu w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego powierzone zostało admirałowi Douglasowi Fearsowi - poinformował w piątek doradca prezydenta USA Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego John Bolton.