Serwisy społecznościowe

Serwisy społecznościowe

"Jeden na 196 milionów". Chłopiec urodził się bez nosa

Na początku marca na świat przyszedł Eli. Chłopiec urodził się z bardzo rzadką chorobą - arhinią. Z takim zaburzeniem rodzi się średnio jedno dziecko na 196 milionów. Do tej pory opisano zaledwie około 30 podobnych przypadków. - Jest idealny, taki jaki jest - mówią rodzice chłopca i zapewniają, że mimo wrodzonej wady ich syn ma się dobrze.

"Myślała, że to broń". Przerażona syryjska 4-latka poddaje się na widok aparatu

- To na twarzach dzieci najbardziej widać cierpienie związane z wojną - stwierdził fotograf, który w jednym z syryjskich obozów dla uchodźców zrobił zdjęcie 4-latki. Hudea na widok aparatu uniosła ręce do góry, w geście poddania się. Myślała, że to broń. Fotografia trafiła do mediów społecznościowych, a historia dziewczynki poruszyła internautów.

"Jest jak dziecko". Baranek Smokey podbija internet i ulice Nowego Jorku

W pobliżu swojej farmy, na obrzeżach Nowego Jorku, rolnik znalazł nowo narodzone jagnię. Zwierzę opuszczone przez matkę było przemarznięte i groziła mu śmierć. Mężczyzna zaopiekował się nim, nakarmił i ogrzał. Później baranek trafił pod opiekę pary, z którą mieszka do tej pory. Spacerując po nowojorskich ulicach dziwi, zachwyca, a jego zdjęcia robią furorę w mediach społecznościowych.

"Powstajemy z mamy i taty". Dolce&Gabbana krytykują in vitro. Elton John ogłasza bojkot

Dolce & Gabbana w jednym z wywiadów skrytykowali rodziny tworzone przez homoseksualistów i opowiedzieli się przeciwko adopcjom dzieci przez pary tej samej płci. Za nienaturalne uznali również zapłodnienie in vitro. Domenico Dolce dzieci poczęte tą metodą nazwał "syntetycznymi". "Jak śmiesz nazywać moje dzieci syntetycznymi" – napisał Elton John, wzywając do bojkotu firmy.

Sto tysięcy tweetów w hołdzie ofiarom wojny. "Jak dużo jeszcze?"

"Ayham Ahmad Al-Hariri, mężczyzna z miasta Daraa, zastrzelony 18 marca 2011 roku. Jak dużo jeszcze?". W serwisie Twitter powstał profil, na którym regularnie pojawiają się podobne wpisy. Założyciele planują wymienić 100 tys. ofiar wojny w Syrii. Dotychczas podano ich ponad 11 tys., a Ayham Ahmad Al-Hariri jest jedną z nich.

"Nigdy nie zamawiaj ubrań z Chin". Sukienki dalekie od oryginału

Kobieta z Chin, która zamówiła sukienkę w internecie, by pokazać, że ta kupiona różni się od tej ze zdjęcia w sklepie internetowym, założyła kreację i umieściła w serwisie swoje zdjęcia. Przypadków, kiedy kreacja w sklepowej ofercie mocno różni się od tej kupionej, jest znacznie więcej.

Palikot w Legionowie. Selfie jak "krasnale z Amelii"

Sobota upływa pod znakiem konwencji wyborczych. Obecny prezydent ruszył "bronkobusem" w podróż po Polsce. Andrzej Duda odwiedził Londyn. Magdalena Ogórek plan swojej prezydentury przedstawiła na Sejmiku Kobiet Lewicy, a Janusz Palikot odwiedził Legionowo, o czym poinformował na Twitterze publikując selfie... ze znakiem drogowym. Zdjęcie chętnie komentują internauci.

"Nie" dla "czuję się grubo". Kobiety chcą usunięcia statusu z Facebooka

- Otyłość to nie uczucie – stwierdziła mieszkanka Australii, gdy podczas ustawiania statusu na Facebooku zobaczyła, że do wyboru została jej udostępniona opcja "czuję się grubo". Tym samym zainicjowała wirtualną akcję, w której udział biorą kobiety z całego świata. Stworzono petycję, pod którą mogą podpisywać się wszystkie osoby domagające się usunięcia statusu z serwisu.

"One mają więcej pieniędzy od ciebie"

Latają prywatnymi samolotami i śpią na pieniądzach. "Bogate psy" z serwisu Instagram podbijają sieć. Konto @richdogsofig wzorowane jest na profilu "Rich Kids Of Instagram". Zdjęcia psów są parodią tego, co bogaci, młodzi ludzie udostępniają w serwisie społecznościowym.