Rosyjskie embargo na polskie warzywa i owoce

Rosyjskie embargo na polskie warzywa i owoce

Rosyjskie embargo szkodzi sadownikom. Zapowiadają protesty

Jeżeli w najbliższych dniach nie nastąpi znaczący wzrost cen skupu jabłek przemysłowych, to jesteśmy zdeterminowani do podjęcia nadzwyczajnych środków. W tym ogólnopolskiej akcji protestacyjnej - poinformował na swojej stronie Związek Sadowników RP.

Embargo nam nie straszne. Polska żywność robi furorę w Berlinie

Zielony Tydzień, to międzynarodowe targi rolno-spożywcze w Berlinie, na których można się dowiedzieć, jak smakuje Polska. Gdy Władimir Putin zamyka szlaban dla polskiej żywności, prezentujemy ją na Zachodzie i robimy furorę. Polacy oczywiście nie gęsi, swój język mają, ale właśnie nasze gęsi świetnie się prezentują na europejskich stołach. I nie tylko one. Materiał "Fatków" TVN.

Mieszkaniec Władywostoku doniósł na sąsiadkę. "Jadła polskie gęsi"

Popierający politykę Kremla, czujny mieszkaniec Władywostoku doniósł miejscowej policji, że jego sąsiadka i jej bliscy "spożywają zakazaną w Rosji importowaną żywność". Chodziło o gęś, która prawdopodobnie pochodziła z Polski. Miejscowe media zachęcają obywateli, by informowali policję o wwożeniu objętego kontrsankcjami jedzenia i podają numery infolinii Prokuratury Generalnej.

Herbata i kakao z Polski bez prawa wjazdu do Rosji

Polska wywoziła do Rosji z innych krajów zaledwie promile wszystkich reeksportowanych produktów. W tym roku wysłano do FR tylko 3 tys. ton produktów, głównie słodu - powiedział główny inspektor Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa Tadeusz Kłos. W ten sposób odniósł się do rosyjskiego zakazu kupowania z Polski produktów roślinnych pochodzących z innych krajów.

Kupujemy, więc nie czujemy skutków kryzysu na Wschodzie

Większość branż najbardziej narażonych na skutki kryzysu na Wschodzie zdołała złagodzić spadek dynamiki eksportu przyspieszonym wzrostem sprzedaży krajowej - ocenił NBP w opublikowanym w środę raporcie nt. sytuacji finansowej firm w II kw. 2014 r.

SLD do Kopacz: Sawicki nie nadaje się do rządu

Politycy SLD uważają, że minister rolnictwa Marek Sawicki z PSL nie powinien wejść w skład nowej ekipy rządowej, którą powoła Ewa Kopacz. Według Sojuszu, nie potrafi on zapewnić rolnikom wypłaty rekompensat za straty wywołane rosyjskim embargiem.

Białoruscy przewoźnicy tracą na rosyjskim embargu

Białoruscy przewoźnicy tracą dochody z powodu wprowadzenia przez Rosję embarga na produkty rolno-spożywcze z UE – podkreślają w czwartek firmy transportowe w niezależnej gazecie internetowej „Biełorusskije Nowosti”.