Prawo i Sprawiedliwość

Prawo i Sprawiedliwość

Marek Suski ciągle chce bronić polskiej suwerenności i podtrzymuje słowa o brukselskiej okupacji. Zarzuca Unii Europejskiej, że traktuje Polskę jak niewolnika. Mimo że w Prawie i Sprawiedliwości nie brakuje głosów podzielających antyunijną retorykę, partia rządząca przekonuje, że chce pozostać w Unii. Barbara Sobska.

Co robił człowiek Alaksandra Łukaszenki na Forum Ekonomicznym w Karpaczu? Człowiek, który ma pracować dla białoruskich służb znalazł się blisko polskich władz. Czy rządzący i służby wiedziały, że Jurij Woskriesienski przyjechał do polskiego Davos? Materiał Sylwii Piestrzyńskiej.

Do kogo trafiają dotacje z Narodowego Instytutu Wolności? Ile pieniędzy wydano? Kto weryfikuje składane wnioski? Te pytania nie padają przypadkowo. Im głośniej się mówi o Instytucie, tym jego przedstawiciele są coraz bardziej małomówni. Zainteresowani unikają odpowiedzi, za to na jaw wychodzą informacje o powiązaniach z partią rządzącą. Barbara Sobska.

Komisja Europejska chce kar finansowych dla Polski za niewykonanie postanowienia unijnego trybunału o natychmiastowym zamrożeniu działania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Izba dalej działa, minister Zbigniew Ziobro nie uznaje decyzji Brukseli. Twierdzi, że to nic innego jak prawna wojna hybrydowa. Michał Tracz.