Polska Fundacja Narodowa

Polska Fundacja Narodowa

Rada PFN odwołana

Rada Polskiej Fundacji Narodowej odwołana. Powodem jest brak transparentności instytucji, która wydawała miliony złotych na kontrowersyjne projekty w okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości. Niektórymi zajęła się prokuratura. Katarzyna Rosiewicz.

Wielkie pieniądze za wizytę youtubera

Blisko 1,2 mln złotych zapłaciła Polska Fundacja Narodowa za sprowadzenie do Polski znanego amerykańskiego youtubera. Ustalił to Kamil Świątek z Katowic - zajęło mu to ponad cztery lata batalii sądowych. Wizyta youtubera miała być promocją Polski. Łukasz Łubian.

PFN. Polska Fundacja Nietransparentna

Polska Fundacja Narodowa obraca milionami złotych, które przekazują jej spółki Skarbu Państwa. Niechętnie zdradza jednak, na co je wydaje. Mimo prawomocnych wyroków nie ujawnia informacji dziennikarzom, a gdy chce ją skontrolować Najwyższa Izba Kontroli, odmawia, twierdząc, że NIK nie ma do tego prawa. I nieustająco zapewnia o przejrzystości swoich poczynań.

Na co idą pieniądze Polskiej Fundacji Narodowej?

Jak Polska Fundacja Narodowa dba o wizerunek Polski? Cele były duże i zacne, tyle że o celach coraz ciszej, a o finansowaniu jeszcze ciszej. Wydatki bronione są jak twierdza - pytanie, czy zmieni to decyzja Naczelnego Sądu Administracyjnego. PFN przegrała sprawę. Materiał Barbary Sobskiej.