Irak

Irak

18 tureckich robotników i inżynierów uprowadzono w środę rano w Bagdadzie - poinformował przedstawiciel firmy budowlanej Nurol. Turków porwali zamaskowani osobnicy, którzy zaatakowali kampery na placu budowy; porwanych wywieziono samochodami typu SUV.

Niemieckie MSW poinformowało, że w ciągu ostatnich trzech lat w oddziałach Państwa Islamskiego zginęło około 100 obywateli Niemiec, a z ogólnej liczby ponad 700, którzy wyjechali do Syrii i Iraku, by walczyć po stronie dżihadystów, co trzeci wrócił już nad Łabę i Ren - podał dziennik "Bild am Sonntag".

Drugi w hierarchii dowódca dżihadystów z Państwa Islamskiego zginął w amerykańskich nalotach bombowych 18 sierpnia - przekazał w piątek Biały Dom. Zdaniem władz USA jego śmierć negatywnie wpłynie na skuteczność działań IS.

Co najmniej 22 osoby zginęły a kilkadziesiąt zostało rannych w sobotę w rezultacie serii zamachów bombowych w Bagdadzie i jego okolicach - poinformowała policja. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie (IS).

Co najmniej 76 osób zginęło, a 200 zostało rannych w zamachu bombowym na zatłoczonym targu w szyickiej dzielnicy Bagdadu, Mieście Sadra - poinformowały policja i źródła medyczne. Odpowiedzialność za jeden z największych ataków w stolicy od roku wzięło Państwo Islamskie.

Urodzony w Polsce Jacek S. został terrorystą Państwa Islamskiego. W czerwcu wziął udział w samobójczym ataku na rafinerię w Iraku, w którym zginęło 11 osób, a 27 zostało rannych – ustalili reporterzy tvn24.pl . – Znamy sprawę, szczegółów nie ujawniamy – mówi portalowi tvn24.pl płk Maciej Karczyński, rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Mężczyzna od lat mieszkał w Niemczech.

Ubiegający się o nominację republikanów w wyborach prezydenckich w 2016 r. Jeb Bush oskarżył we wtorek kandydatkę demokratów Hillary Clinton o sposób prowadzenia polityki wobec Iraku, gdy była szefową departamentu stanu USA. Według niego ponosi winę za wzrost znaczenia Państwa Islamskiego.

Co najmniej 42 osoby zginęły w poniedziałek w dwóch zamachach bombowych w prowincji Dijala na wschodzie Iraku. Doszło do nich niecały miesiąc po najkrwawszym ataku w kraju od lat. Do jednego z zamachów przyznało się Państwo Islamskie (IS).