Chiny

Chiny

Reuters: grupa chińskich lekarzy wyleciała do Korei Północnej

Agencja Reutera, powołując się na informacje z trzech niezależnych źródeł, poinformowała, że władze Chin wysłały 23 kwietnia do Korei Północnej grupę ekspertów, w tym medyków. Informacja ta zbiega się w czasie z doniesieniami o złym stanie zdrowia Kim Dzong Una, który miał przejść niedawno operację serca.

Pompeo: USA mogą już nigdy nie przywrócić finansowania WHO

Pandemia COVID-19 pokazuje, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) potrzebuje strukturalnych zmian - powiedział sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Ostrzegł także, że Stany Zjednoczone mogą nie przywrócić finansowania WHO, a nawet pracować nad utworzeniem nowej, alternatywnej instytucji.

Australijska fregata dołącza do Amerykanów na strategicznym akwenie

W ramach wspólnych ćwiczeń wojskowych na Morzu Południowochińskim, do trzech amerykańskich okrętów dołączyła w środę australijska fregata HMAS Parramatta. Manewry odbywają się w pobliżu wód, o które toczy się spór między Malezją i Chinami - poinformował resort obrony Australii.

"Czy Chiny wygrywają?". Światowa prasa o relacjach z mocarstwem w czasach pandemii

Światowe media zastanawiają się, czy Chiny faktycznie wygrały walkę z epidemią. Dla "Financial Times" w tej sprawie wypowiedział się prezydent Francji Emmanuel Macron, a "American Interest" analizuje pomoc Chin dla innych krajów dotkniętych pandemią. Przegląd prasy zagranicznej przygotował Jacek Stawiski, redaktor naczelny TVN24 BiS.

W Wuhanie zmarło znacznie więcej osób, niż sądzono

Chińskie władze wprowadziły korektę do oficjalnego bilansu zakażonych koronawirusem oraz ofiar śmiertelnych wywoływanej przez niego choroby COVID-19 w Wuhanie. Według nowych danych w mieście zmarło o blisko połowę więcej chorych, niż podawano do tej pory. Zaktualizowane informacje ogłoszono w komunikacie organu nadzorującego walkę z epidemią w Wuhanie, opublikowanym przez państwową agencję prasową Xinhua.