Mowa nienawiści

Mowa nienawiści

"Świeże PESEL-e" zagłosowały. Mówią, że przy urnach "włożyli nogę w uchylone drzwi"

Maria od 16. roku życia chodzi na protesty. Grzesiek już w liceum poszedł do polityki, bo jako osoba homoseksualna chce żyć w bezpiecznym kraju. Jakub spędził kilka lat w Młodzieżowej Radzie Miasta Gdańska i tam uczył się, czym jest demokracja. Przeżył wstrząs po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Poszli do urn, bo są zmęczeni mową nienawiści, szkołą na modłę ministra Przemysława Czarnka. Zapytaliśmy najmłodszych wyborców, czego mają dosyć i jakiej Polski chcą. 

Hejter idzie po mandat. Kim jest polityk, którego boją się nawet na prawicy?

Mówią, że wziął się znikąd, ale on dobrze wie, kim jest. Jako nastolatek chował ojcu "Gazetę Wyborczą". Gdy po latach został radnym, planował "odkażanie" szczecińskich ulic po uczestnikach Marszu Równości. TPotem żałował. Oskarżany o mowę nienawiści Dariusz Matecki walczy o głosy głównie na szczecińskiej prowincji, w sieci sekunduje mu skrajnie prawicowy elektorat.

Mowa nienawiści w prekampanii

Język prekampanii i rodzinny piknik "z miłości do Polski". Na nim Prezes PiS wystąpił z personalnym atakiem na Donalda Tuska. Maciej Warsiński.

Nie ma zgody na mowę nienawiści

Bydgoski sąd wymierzył grzywnę w wysokości 40 tysięcy złotych za obraźliwy internetowy wpis o parze Ukraińców. Maciej Zalewski sprawdził, czy nieuchronna i dotkliwa kara to w polskich sądach stały trend.