Odeszli w 2017 roku

Odeszli w 2017 roku

W niedzielę po południu zmarł aktor filmowy i teatralny Władysław Kowalski - poinformował prezes Związku Artystów Scen Polskich Olgierd Łukaszewicz. Kowalski związany był między innymi z warszawskimi teatrami: Ateneum, Teatrem Powszechnym, Teatrem Dramatycznym. Miał 81 lat.

Nie żyje Lech Ordon. Aktor zmarł w sobotę w wieku 88 lat w Załuskach koło Warszawy. Poinformował o tym w niedzielę jego syn Krzysztof. Ordon zagrał ponad 150 ról filmowych i telewizyjnych.

Wydawnictwo Heyne poinformowało o śmierci 71-letniego dziennikarza śledczego Juergena Rotha. Publicysta i autor filmów zajmował się tematyką przestępczości zorganizowanej i korupcji. Napisał dwie książki o katastrofie smoleńskiej.

W wieku 95 lat zmarł Wiesław Michnikowski, wykonawca słynnych przebojów Kabaretu Starszych Panów, między innymi "Wesołe jest życie staruszka", "Addio pomidory" czy "Jeżeli kochać", odtwórca pamiętnej roli Jej Ekscelencji w "Seksmisji" Juliusza Machulskiego.

W wieku 78 lat zmarł w czwartek reżyser filmowy i pedagog, Grzegorz Królikiewicz. - To wielka szkoda dla polskiej kultury - powiedział Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury.

W wieku 61 lat zmarł dziennikarz, nasz redakcyjny kolega Grzegorz Miecugow. Związany z telewizją TVN od jej początku. Współtwórca "Faktów" TVN, a od 2005 roku prowadzący "Szkło kontaktowe" w TVN24.

Nie żyje amerykański aktor i dramaturg Sam Shepard - poinformował w poniedziałek rzecznik jego rodziny Chris Boneau. Artysta zmarł w swym domu w Kentucky na skutek komplikacji wywołanych przez stwardnienie zanikowe boczne.

W swym domu w Kalifornii zmarła we wtorek Barbara Sinatra, czwarta i ostatnia żona legendarnego piosenkarza Franka Sinatry. W młodości modelka i tancerka z Las Vegas, większość życia poświęciła dobroczynności i pracy na rzecz dzieci. Miała 90 lat.