Zełenski: nie możemy dłużej czekać, jesteśmy gotowi

Autor:
ads
/ prpb
Źródło:
Reuters, TVN24
Dura o planach ukraińskiej kontrofensywy
Dura o planach ukraińskiej kontrofensywyTVN24
wideo 2/21
TVN24Dura o planach ukraińskiej kontrofensywy

Wołodymyr Zełenski powiedział, że Ukraina "jest gotowa, by rozpocząć długo wyczekiwaną kontrofensywę i odbić okupowane przez Rosjan terytorium".

Zełenski udzielił wywiadu amerykańskiemu dziennikowi "Wall Street Journal". - Ukraina jest gotowa, by rozpocząć długo wyczekiwaną kontrofensywę i odbić okupowane przez Rosjan terytorium - powiedział.

Zobacz także: Ukraina walczy. Relacja w tvn24.pl

- Mocno wierzymy w nasz sukces. Nie wiem, jak długo to potrwa. Tak naprawdę sytuacja może pójść w różne strony. Ale zrobimy to, jesteśmy gotowi - dodał prezydent Ukrainy.

Powiedział także, że Ukraina chciałaby mieć trochę więcej broni do ofensywy przeciwko wojskom rosyjskim, ale nie może dłużej czekać na dostawy.

Dura: przygotowania cały czas trwają, co widać w statystykach

O planowanej przez Ukraińców kontrofensywie mówił w sobotę w TVN24 komandor porucznik rezerwy Maksymilian Dura, ekspert portalu Defence24.pl

- Ja myślałem, że to będzie już w czerwcu, jestem optymistą. To bardzo trudna decyzja - podjęcie rozkazu o ataku. Wiadomo, że wtedy gwałtownie zwiększą się straty wśród własnych żołnierzy - powiedział.

Jak dodał, "przygotowania cały czas trwają, co widać w statystykach". - Zwiększa się ilość sprzętu rosyjskiego, który jest niszczony codziennie przez stronę ukraińską. Ukraińcy mocno penetrują rosyjskie stanowiska obrony i niszczą wszystko, co tam dostrzegą - wskazywał ekspert.

- Bądźmy optymistami, ja zakładam, że to musi się skończyć przed jesienią. Jesień to jest taki czas, kiedy pogoda spowoduje, że czołgi nie będą mogły się przemieszczać bocznymi drogami, operacja będzie trudniejsza - stwierdził Dura.

Autor:ads / prpb

Źródło: Reuters, TVN24

Pozostałe wiadomości