"Kto to obserwuje i nic nie robi, staje się współwinnym masowych morderstw, gwałtów i porwań"

Źródło:
PAP

Rosja musi zaprzestać prowadzenia agresywnej wojny i wycofać swoje wojska. Jeśli Ukraina przestanie się bronić, zostanie zniszczona - powiedział wicekanclerz Austrii, lider partii "Zieloni" Werner Kogler w Radzie Narodowej. Wicekanclerz Austrii mówił również w swoim przemówieniu o "potwornej agresywnej wojnie", jaką Rosja prowadzi przeciwko Ukrainie. Według niego w takiej sytuacji nie można stać z boku i być neutralnym.

- Putin i jego żołnierze muszą odejść. To jest całkowicie oczywiste. Jeśli Putin się zatrzyma, wojna się skończy. Jeśli Ukraina się zatrzyma, to zostanie zniszczona. I tu jest zasadnicza różnica - powiedział Werner Kogler w wygłoszonym w poniedziałek przemówieniu, występując w Radzie Narodowej, izbie niższej parlamentu.

Wicekanclerz Austrii mówił również o "potwornej agresywnej wojnie", jaką Rosja prowadzi przeciwko Ukrainie. Według niego w takiej sytuacji nie można stać z boku i być neutralnym.

- Kto to obserwuje i nic nie robi, staje się współwinnym masowych morderstw, gwałtów i porwań! Tu nie może być neutralności - stwierdził Kogler.

Autorka/Autor:momo/dap

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: