Świętowali urodziny na jeziorze we Włoszech. Nadeszła burza, nie żyją cztery osoby

Autor:
wac//mm
Źródło:
PAP, twitter.com/vigilidelfuoco, Rai News
Lisanza nad jeziorem Maggiore, Włochy
Lisanza nad jeziorem Maggiore, WłochyGoogle Earth
wideo 2/3
Google EarthLisanza nad jeziorem Maggiore, Włochy

Cztery osoby zginęły w wypadku statku, który wywrócił się i zatonął w wyniku gwałtowanej burzy na jeziorze Maggiore w północnych Włoszech - informują w poniedziałek włoskie media. Statek był wynajęty przez grupę brytyjskich turystów.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę ok. godziny 19 na jeziorze Maggiore we włoskiej Lombardii. Statek turystyczny z 24 osobami na pokładzie, w tym dwoma członkami załogi, płynął do brzegu, kiedy doszło do nagłej zmiany pogody i nadeszła gwałtowna ulewa, informuje dziennik "La Stampa". Z powodu fal i porywów wiatru jednostka wywróciła się i zatonęła w odległości kilkudziesięciu metrów od brzegu koło miasteczka Lisanza niedaleko Varese.

ZOBACZ TEŻ: Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. Sześć osób ciężko rannych

Włochy - zatonął statek z turystami

Statek był wynajęty przez grupę brytyjskich turystów, którzy zorganizowali na niej przyjęcie urodzinowe. Po wywróceniu się jednostki wszyscy znajdujący się na jej pokładzie wpadli do wody i zaczęli wzywać pomocy. Wówczas alarm podniosła załoga innej jednostki przepływającej w pobliżu.

Początkowo włoskie media donosiły o dwóch ofiarach śmiertelnych wypadku, pięciu osobach, które trafiły do szpitala, oraz dwóch uznanych za zaginione. Na jeziorze rozpoczęto akcję ratunkową z udziałem m.in. nurków i policyjnego śmigłowca. W poniedziałek włoska agencja stacja RAI News poinformowała o odnalezieniu ciała "czwartej i ostatniej" poszukiwanej osoby. Tym samym w wypadku na jeziorze Maggiore zginęły łącznie 4 osoby.

ZOBACZ TEŻ: Tragedia u wybrzeży Włoch. "Na rękach trzymali dziecko. Niestety, było martwe"

Autor:wac//mm

Źródło: PAP, twitter.com/vigilidelfuoco, Rai News

Źródło zdjęcia głównego: Vigili del Fuoco

Pozostałe wiadomości