Partner Giorgii Meloni: nie przeprowadzimy się do siedziby premiera. "Na szczęście mamy dom"

Źródło:
PAP

Ze względu na naszą córkę nie przeprowadzimy się do Kancelarii Premiera w Rzymie - powiedział partner nowej szefowej włoskiego rządu Giorgii Meloni, dziennikarz Andrea Giambruno. Sześcioletnia, odświętnie ubrana Ginevra siedziała w pierwszym rządzie podczas sobotniego zaprzysiężenia rządu pod kierownictwem jej mamy.

Andrea Giambruno, który jest dziennikarzem telewizji Silvio Berlusconiego Mediaset, w rozmowie z agencją Adnkronos podkreślił, że zaprzysiężenie rządu wyznaczyło "epokową zmianę". Tak odniósł się do mianowania pierwszej w historii Włoch kobiety na urząd premiera.

Ginevra "była bardzo dzielna"

Mówiąc o córce, partner Giorgii Meloni ocenił, że podczas zaprzysiężenia rządu w Pałacu Prezydenckim Ginevra "była bardzo dzielna". - Na początku była zawstydzona, nie jest przyzwyczajona do takiego otoczenia - przyznał. - Wywołała ogromne zainteresowanie ze strony dziennikarzy, fotografów, a ona była przejęta z powodu mamy - dodał. Nazwał Meloni "supermamą.

Przekazał, że po zaprzysiężeniu rządu cała trójka pojechała do szkoły Ginevry na obchody święta dziadków.

"Na szczęście mamy dom"

Jak zaznaczył, priorytetem jest ochrona córki i dlatego rodzina Giambruno-Meloni nie przeprowadzi się do apartamentu w Palazzo Chigi, czyli Kancelarii Premiera.

- Chcemy wychować ją w najbardziej naturalny sposób, by nasza córka dorastała w spokoju, daleko od sytuacji, która oznaczałaby rozdzielenie jej z rówieśnikami - wyjaśnił życiowy partner premier Włoch. - Na szczęście mamy dom - stwierdził.

Powiedział, że "teraz Ginevra jest pogodna, a tym, co liczy się najbardziej, jest to, by zachować tę pogodę ducha".

Partner nowej premier chce kontynuować pracę

Andrea Giambruno wyraził opinię, że jego partnerka będzie sporo podróżować, ale on nie będzie jej towarzyszyć.

- Może tylko przy okazji, gdy jest to wskazane, przewidziane przez protokół. Mam nadzieję, że będę mógł kontynuować moją pracę - wyznał dziennikarz i prezenter telewizyjny.

Autorka/Autor:momo//rzw

Źródło: PAP