Galeazzo Bignami nosił nazistowską swastykę na ramieniu. Meloni mianowała go podsekretarzem

Autor:
asty/tr
Źródło:
Reuters

Deputowany Braci Włochów Galeazzo Bignami - który w 2016 roku wywołał oburzenie po tym, jak opublikowano jego zdjęcie z nazistowską swastyką na lewym ramieniu – został w poniedziałek mianowany podsekretarzem w ministerstwie infrastruktury.

Premier Włoch Giorgia Meloni osobiście ogłosiła nominację Galeazzo Bignamiego na stanowisko podsekretarza w ministerstwie infrastruktury. Media przypomniały w poniedziałek, że Bignami w 2016 roku został sfotografowany podczas spotkania towarzyskiego, na którym miał na lewym ramieniu nazistowską swastykę.

W poniedziałkowym oświadczeniu nowy podsekretarz zapewnił, że "odczuwa głęboki wstyd" w sprawie ujawnienia zdjęć i stanowczo potępił "wszelkie formy totalitaryzmu", nazywając nazizm i wszelkie ruchy z nim związane "absolutnym złem".

47-latek został w zeszłym miesiącu wybrany do parlamentu na drugą kadencję. Od dawna utożsamia się z włoską skrajną prawicą, ale część swojej kariery politycznej spędził w uważanej za bardziej umiarkowaną partii Forza Italia byłego premiera Silvio Berlusconiego.

Bignami będzie pracował pod kierownictwem lidera partii prawicowej Ligi Matteo Salviniego.

Meloni potępia faszyzm

Meloni nie skomentowała zdjęcia Bignamiego, ale wielokrotnie potępiała niesławne rasistowskie, antyżydowskie prawa uchwalone przez dyktatora Benito Mussoliniego w 1938 roku – zwróciła uwagę agencja Reutera. W zeszłym tygodniu zapewniła członków parlamentu, że "nigdy nie czuła sympatii do faszyzmu".

- Zawsze uważałam ustawy rasowe z 1938 roku za najgorszy moment w historii Włoch. To wstyd, który na zawsze splamił nasz naród – powiedziała.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/tr

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości