"Ścisła kwarantanna" Danang. Premier ostrzega przed nową falą

TVN24 | Świat

Autor:
mart\mtom
Źródło:
PAP

Premier Wietnamu Nguyen Xuan Phuc ostrzegł, że jego kraj jest zagrożony nową falą zakażeń SARS-CoV-2. Dodał, że zagrożenie dotyczy każdego regionu oraz miasta.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Premier Wietnamu Nguyen Xuan Phuc w przemówieniu telewizyjnym wezwał obywateli do wzmożonej czujności, zwłaszcza w kurortach turystycznych. Nowe ognisko wirusa zostało wykryte bowiem w weekend mieście Danang, popularnym wśród krajowych turystów.

Jak dotąd stwierdzono tam 30 przypadków infekcji, zaś od tego czasu wśród osób, które powróciły z miasta, zakażenia wykryto również w stolicy kraju Hanoi i mieście Ho Chi Minh (dawniej Sajgon). Jak stwierdził premier Wietnamu, Danang musi zostać objęte "ścisłą kwarantanną". Już wcześniej wstrzymano na 15 dni loty z i do tego miasta.

Premier ostrzegł, że kraj jest zagrożony nową falą zakażeń koronawirusem i dotyczy to każdego regionu oraz miasta.

Trzecia fala w Wietnamie

Dla Wietnamu to już trzecia fala COVID-19. Dwie poprzednie - na początku lutego i w marcu - zostały szybko zduszone dzięki wcześnie wprowadzonym restrykcjom i skutecznemu programowi śledzenia kontaktów.

W efekcie jak dotąd 95-milionowy kraj odnotował jedynie 446 potwierdzonych infekcji i ani jednego zgonu osoby zakażonej.

Autor:mart\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: