Opublikowano pierwszą kartkę świąteczną Karola w roli króla. Na zdjęciu wpatrzona w niego małżonka

Źródło:
CNN

Opublikowano pierwszą kartkę świąteczną króla Karola III. Widnieje na niej zdjęcie monarchy wraz z małżonką Kamilą. Dla rodziny królewskiej i Brytyjczyków to pierwsze święta po śmierci królowej Elżbiety II.

Kartki świąteczne wysyłane do Brytyjczyków od rodziny królewskiej to tradycja. W tym roku po raz pierwszy nie znajdą się na nich jednak życzenia od Elżbiety II. Pałac Buckingham opublikował wczoraj wieczorem na Instagramie pierwszą kartkę bożonarodzeniową Karola III.

ZOBACZ TEŻ: Koniec foie gras na królewskich talerzach. Decyzja Karola III

Zdjęcie, które widnieje na kartce, przedstawia króla Karola wraz z królową małżonką Kamilą podczas zawodów Braemar Games w Szkocji. Zostało wykonane przez Sama Husseina 3 września, na pięć dni przed śmiercią królowej Elżbiety II, i gdy Karol był jeszcze księciem Walii. Nowa para królewska osobiście wybrała zdjęcie, które zdobi kartkę. Na fotografii oboje są uśmiechnięci, a królowa małżonka wpatruje się w męża.

"Życzymy Wam bardzo szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku" - napisano na kartce. Tegoroczne święta będą pierwszymi bez królowej Elżbiety II. Monarchini, która na brytyjskim tronie zasiadała przez 70 lat, zazwyczaj Boże Narodzenie spędzała w rezydencji królewskiej Sandringham House w hrabstwie Norfolk. Nowa para królewska będzie kontynuować tę tradycję.

Autorka/Autor:pb//am

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock