Karol III w Irlandii Północnej. Król zirytowany przeciekającym piórem

Autor:
asty/kab
Źródło:
Reuters
Karol III zirytowany przeciekającym piórem
Karol III zirytowany przeciekającym piórem
Archiwum Reuters
ReutersKarol III zirytowany przeciekającym piórem

Karol III podczas wtorkowej ceremonii podpisania umowy w Irlandii Północnej nie krył frustracji przeciekającym piórem. Agencja Reutera zauważyła, że to kolejny w ciągu ostatnich dni moment, w którym widać wyraźną irytację brytyjskiego króla.

Brytyjski król Karol III przybył we wtorek do Irlandii Północnej, gdzie spotkał się z politykami, w tym również republikańskimi, przyjął kondolencje od Zgromadzenia Irlandii Północnej i wziął udział w nabożeństwie upamiętniającym Elżbietę II.

W drodze do zamku Hillsborough pod Belfastem, który jest królewską rezydencją w Irlandii Północnej, króla i królową małżonkę Camillę witały tłumy ludzi. Niektórzy z nich ustawili się jeszcze przed świtem.

Przeciekające pióro zirytowało króla Karola

W zamku Hillsborough Karol III przyjął na audiencji brytyjskiego ministra ds. Irlandii Północnej Chrisa Heatona-Harrisa, a następnie liderów północnoirlandzkich partii politycznych. Wśród nich był Michelle O'Neill, wiceprezydent republikańskiej partii Sinn Fein, która została desygnowana na szefową północnoirlandzkiego rządu.

Podpisując księgę gości przed kamerami w zamku Hillsborough, Karol nie krył frustracji, gdy najpierw pomylił daty 12 z 13 września, a następnie atrament z pióra, którego używał, wylał mu się na rękę. - O Boże, jak ja tego nienawidzę - powiedział i wstając, wręczył pióro swojej żonie. - Zobacz, rozlewa się wszędzie - powiedziała Camilla w momencie, gdy Karol wycierał palce. - Nie znoszę tego - odpowiedział Karol, wychodząc z pokoju.

Później król i królowa małżonka wzięli udział w nabożeństwie w katedrze św. Anny w Belfaście, podczas którego wspominana była Elżbieta II. Wzięła w nim udział także nowa premier Wielkiej Brytanii Liz Truss.

Agencja Reutera zwróciła uwagę, że w sobotę podczas podpisywania dokumentów w Londynie zirytowany Karol sugestywnie gestykulował, aby jeden z pomocników zabrał ze stołu pokrowiec na długopisy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości