W Indiach zatrzymano podejrzanego o zgwałcenie polskiej turystki

Źródło:
PAP

Policja w północnych Indiach zatrzymała w sobotę mężczyznę podejrzanego o gwałt na polskiej turystce - pisze portal Indian Express. Kobieta zgłosiła przestępstwo w piątek.

Portal Indian Express poinformował, cytując lokalną policję, że 24-latek został zatrzymany w sobotę w miejscowości Kangra w stanie Himaćal Pradeś na północy Indii.

39-letnia Polka przyjechała do Indii w maju na podstawie wizy turystycznej. W piątek kobieta zgłosiła przestępstwo na komisariacie - przekazała policja. Dzień później policja poinformowała o zatrzymaniu mężczyzny.

"Kontaktowali się przez ostatnie dwa tygodnie"

Zatrzymany Ch. został zidentyfikowany jako właściciel kilku pokoi, które wynajmuje turystom. Jak podała policja, Ch. twierdzi, że spotkał kobietę w miejscowym sklepie i obiecał jej pomóc podczas pobytu.

KangraShutterstock

"Pomieszczenie, w którym doszło do przestępstwa, zostało sprawdzone przez zespół biegłych medycyny sądowej. Z pomieszczenia pobrano także próbki. Podejrzany jest przesłuchiwany, o toczącym się dochodzeniu informowana jest polska ambasada" - przekazała policja.

Czytaj również: Był poszukiwany za pedofilię, ukrywał się w Szkocji

- Ofiara to obywatelka obcego państwa. Do Indii przyjechała na podstawie wizy turystycznej w celach rekreacyjnych. Zweryfikowaliśmy jej zarzuty. Wstępne dochodzenie wskazuje, że popełniono przestępstwo. Zeznania ofiary złożone na podstawie art. 164 kodeksu karnego zostały zarejestrowane przed lokalnym sędzią. Ofiara zidentyfikowała podejrzanego i wyszło na jaw, że kontaktowali się przez ostatnie dwa tygodnie - przekazała mediom przedstawicielka policji w Kangrze Shalini Agnihotri, cytowana przez Indian Express.

Autorka/Autor:ks/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock